VIDEO/ Arbëreshët e Italisë karikojnë Kombëtaren shqiptare me këngën “Moj e bukura more”

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Gjatë vizitës së delegacionit shqiptar në Piana degli Albanesi, fëmijët arbëreshë kanë emocionuar të gjithë të pranishmit duke kënduar në shqip.

Nën udhëheqjen e mësueses së gjuhës shqipe, ata kanë kënduar këngën e njohur arbëreshe “Moj e bukura more”.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

7 komente në “VIDEO/ Arbëreshët e Italisë karikojnë Kombëtaren shqiptare me këngën “Moj e bukura more””

 1. Andreas says:

  Dy gabime; E para “More” shkruhet me te madhe si çdo emer i perveçem! E dyta, ketu nuk behet fjale per kompetaren shqiptare por per kombetaren islamike shqiptare!

  1. Enter''' says:

   Shko mer bythqir i janulles

 2. ben says:

  Kush u emocionua?
  Xhihadistet turq te kombetares qe degjojne kenget e shqiptareve te debuar nga gjyshrerit e ketyre plehrave?

  1. Mbreti says:

   Merrni shembull nga arbereshet o gjakshurrosur pseudo grek! Ua kan plasur ne fitire Realitetin qe jeni amorfje! 3-4 Milion Arbanite/arvadhite shqiptar kan frige te flasin gjuhen e vjeter Shqipe gjuhen e Udheseut, Akilit, Adem Jasharit, Pirros, Gj. Kastriotit trim se greket jan gabele si fryn era e jo trima!

 3. agimi says:

  OH sa bukur ,po kendojn gati brezi i dhjet per te paret e tyre dhe ish vendlindjen nga vijn gjyshrit e tyre , kta jan SHQIPTARET e vertet, ,mallengjehesh kur i degjon qe mbas 500 vjetesh i kendojn rrenjeve te tyre e mrekullushme .

 4. agimi says:

  OH sa bukur , po kendojn gati brezi i dhjet per te paret e tyre dhe ish vendlindjen nga vijn te paret e tyre , kta jan SHQIPTARET e vertet, ,mallengjehesh kur i degjon qe mbas 500 vjetesh i kendojn rrenjeve te tyre , e mrekullushme .

 5. vp says:

  Fyerje dhe ofendime te futbolisteve qe luajne me fanelen e kombetares Shqipetare nuk jane te pranueshme Eshte pper te ardhur keq qe feja ne Shqiperi te ndaje njerzit tane Feja e shqipetarit eshte Shqiptaria

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *