24 Mars 2017, 22:45Sociale TEMA

Itali-Shqipëri është ndeshja e pestë për të dyja ekipet në grupin G, për eliminatoret e kampionatit botëror “Rusi 2018”, e cila do të nisë pas pak castesh në stadiumin “Renzo Barbera”.

Kjo është sfida e parë zyrtare mes dy kombëtareve, ndërsa kanë zhvilluar më herë dhe një miqësore në Genoa.

Përballja e sotme pritet që të jetë mjaft emocionuese pasi të dyja ekipet kërkojnë të marrin pikë, pavarsisht se Italia është dukshëm favorite përballë kuqezinjve.

Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni minutë pas minute me VIDEO rastet më mirë të kësaj sfide./Pergatit Fajon Baze.

Formacionet Zyrtare

Italia: Buffon, De Sciglio, Candreva, Insigne, Beloti, Verrati, Immobile, Barzagli, De Rossi, Bonucci, Zappacosta

Shqipëria: Berisha, Lila, Hysaj, Veseli, Agolli, Ajeti, Kukeli, Basha, Memushaj, Roshi, Cikalleshi.

Mbyllet me rezultatin 2-0 ndeshja Itali-Shqipëri

Minuta 83′, Migjen Basha tenton nga distanca por topi i tij përfundon larg kuadradit

Minuta 71′, GOL! Italia shënon dhe golin e dytë me anë të Immobile që godet sakt me kokë brenda zonës

Minuta 60′, Antonio Candreva tenton të befasojë nga distanca por pret qetësisht Strakosha

Nis pas ndërprerjes ndeshja Itali-Shqipëri

Ndërpritet për disa minuta ndeshja Itali-Shqipëri për shkak te hedhjes së tymëseve

Minuta 52′, Italia krijon një rast të rrezikshëm por pa problem për Strakoshën

Nis pjesa e dytë e ndeshjes Itali-Shqipëri, asnjë zëvëndësim nga të dyja kampet

Minuta 44′, Të pafat kuqezinjtë, Odise Roshi nuk godet saktë nga brenda zonës duke e kaluar topin ngjitur mbi tranfersë

Minuta 43′, Thoma Strakosha bën mrekullinë duke ndalur Belottin që i afrohet golit të dytë

Minuta 38′, De Rossi i afrohet golit të dytë, por goditja e tij me kokë përfundon mbi tranversë

Minuta 22′, Odise Roshi i afrohet golit të barazimit duke tentuar brenda zonës, por pret Buffon

Minuta 11′, GOL! Italia kalon në avantazh me anë të De Rossit që shënon nga pika e bardhë e 11-metërshit

Minuta 3′, Shaqen sërish të rrezikshëm kuqezinjtë me anë të Roshit që godet nga distanca, por jashtë kuadradit

Minuta 1′, E pabesushme se çfarë humbet Cikalleshi që në start të ndeshjes pas një aksioni spektakolar, ku i vetëm përballë Buffon e dërgon topin jashtë kuadradit

Ekzekutohet himni kombëtar në “Renzo Barbera”, emocinuese thirrjet “Shqipëri -Shqipëri”

8 komente në “Mbyllet ndeshja Itali-Shqipëri me rezultatin 2-0. Të gjitha golat dhe rastet me VIDEO”

1. Arbjoni says:

Me siguri do te fitojme pse te pakten 5 nga tanet jane ulur me bythe permbys ne xhami, siç dihet futbolli si sport arab eshte shume i ndieshem ndaj syreve te Kuranit. S’me vjen te bej tifo per nje skuader te qelbur islamikesh qe nuk meriton te veshe fanellen kyq e zi.
    Edhe islamin radikal e kemi dhurate nga çerekshekulli i Berishes.

2. krysho ludovik says:

o ti ndihmoje allafi muhamedanet kunder pepinove mo?
    cfare thote edi romi qe eshte katolik mo
    po mero mavrija qe eshte protestant mo

3. Sala says:

Berrisha eshte ne cader me lulushin

4. Argita_B says:

Njerez ordinere qe nuk kan lidje me futbollin shkoj e ne stadiume dhe prishin ndeshjen duke hedhur shashka. Kush le keto plehra te hyjne ne stadiume!!!