VIDEO/ Palermo, qindra tifozë shqiptar për ndeshjen me Italinë: Ne e duam vendin tuaj

Qindra përkrahës të kombëtares së shqipëris i janë drejtuar qytetit të Palermos, duke pritur ndeshjen mes Italisë dhe Shqiperise që do të luhet mbrëmjen e sotme ne oren 20:45.

E përditshmja italiane “La Reppubilca”  i ka kushtuar një artikull tifozave shqiptarë, të cilët janë në një numër të madh në këtë vend për të mbështetur kombëtaren shqiptare.

Me slogane dhe birra në qëndrën e Palermos duek festuar, ata japin opinionin e tyre për këtë përballje.

“Ne e duam vendin tuaj”, thonë ata në shesh.

“Ne kemi ardhur me anije, tani me një ekip të madh” thotë një nga tifozat kuqezi me shaka.

Në “Renzo Barbera” mbrëmjen e sotme pritet që të ketë një numër të madh të tifozave shqiptar për të mbështetur djemtë e kombëtares përballë Italisë.

Kjo sfidë është e vlefshme për eliminatoret e kampionatit botëror “Rusi 2018”.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “VIDEO/ Palermo, qindra tifozë shqiptar për ndeshjen me Italinë: Ne e duam vendin tuaj”

 1. Peco says:

  Me Italianet kam frike se do mundemi keq. Jane ekip i hidhur. E vetmja rruge per te fituar me ta ishte qe De Biazi taktikisht te kish kopjuar PD e Sal Berishes. Ne mes te Palermos te ngrinte nje cader dhe te vinte kushte, se nuk do te luante nese Italianet nuk do hiqnin Venturen si trainer, tre mbrojtesit, dy mesfushoret e krahut dhe sulmuesin kryesor te skuadres se tyre.

 2. zef says:

  Po te dilnin shqiptaret me flamurin kuq e zi ne Greqi cfar do te ndodhte????

 3. ali vlora says:

  O Peco je shume imadhe ! Tung.

 4. ali vlora says:

  O Peco je shume imadhe ! Tung.

 5. apostulli i fundit. says:

  ha haaa ..!!!!
  morracaket!
  shkun n parajs dhe I than engjejve :”o sa mir qe qenka ktu! ne e duam parajsen. po ikni ju se do vijm ne tashti te behemi zoter ktu!” dhe merreni me mend se cfar do ndodh nese djajt me dy brir do te behen zoter te parajses.!!!
  katastrof biblike mo! saqe edhe ato kataklizmat si permbytja e madhe apo fundi I botes sipas bibles , etj etj,do duken si lojna kalamajsh ne krahasim me pushtimin e parajses nga .. shqiptaret me dy koka si djaj me dy brir!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *