VIDEO/ Rama i merr celularin Vangjush Dakos dhe i telefonon Bushatit: O Ditmir, të lutem fol pak këtu…

Kryeministri Edi Rama ka drekuar sot më peshkatarët në Durrës. Duke folur për punë që ka bërë qeveri për tu ardhur në ndihmë nuk kanë munguar batutat dhe të qeshurat gjatë drekës.

Nga ana tjetër ata i kanë shprehur kryeministri shqetësimin lidhur me varkën e peshkimit e mbajtur peng në Egjipt dhe autoritetet atje kërkojnë 50 mijë për të lëshuar.

“Varka në atë derexhe ku është katandisur nuk bën as 30 mijë euro. Atje nga porti ushtarak kërkojnë 50 mijë euro. Të lutem duam një ndihmë…”, tha njëri prej peshkatarëve.

Në videon e shpërndarë në “Facebook”, Rama dëgjohet tu ketë thënë peshkatarëve:  “Ndoshta duhet bërë një ndërhyrje më lart. Do interesohem, do interesohem unë. Unë nuk e dija, e dija që ishte mbyllur kjo histori”.

Rama i kërkon Vangjush Dakos t’i telefonojë ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati.

Por një peshkatar i pranishëm në tavolinë i thotë për ministrin Bushatin: “Është çun i urtë ai, nuk të zgjidh gjë”, ndërsa kryeministri i përgjigjet: “Nuk është edhe aq i urtë sa duket, po hajt mo…”.

Teksa Bushati e hap telefonin, Dako ia kalon Ramës.

“O Ditmir fol pak të lutem me këtë zotërinë këtu për punën e asaj varkës që…

Të lutem fol pak këtu”, i thotë kryeministri dhe i kalon telefonin peshkatarit.


20170324-180037 by e-d21

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “VIDEO/ Rama i merr celularin Vangjush Dakos dhe i telefonon Bushatit: O Ditmir, të lutem fol pak këtu…”

 1. Endri says:

  O Edo fol nje cik me Zotin se kom nji hall vlla e ishalla po ma zgjidh.
  KJO QUHET ARROGANCE…

 2. rumpallhana e ripjelljes says:

  Ky eshte ligj,i vetingu, hetuesia, prokuroria, policia,leja, licenca, koncesioni, ajri, oksigjeni , buka qe hame. Vetem ne republika bananesh me lidera global si ky ramistani zgjidhen gjerat foli pak ketij ne telefon dhe rilindasit qe lumturohen sa i mire eshte sa-trapi mbreti ramistan qe i zgjidh hallin fukarenjeve me telefon se eshte ne prone te trashiguar dhe mund te beje ca te doje. Po ky popull dele keshtu do tja fusin deri ne gurmaz sa mos te mari me fryme.

  1. Loni says:

   o Hajdar i sali shepelles nuk ke shkuar ne cadren e shurres sot mo bajge,????? Shko shko se po te pret lulzime Berisha shko se u bere vone o kerrme e partise dhjerokratike islamike

  2. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   ec aty …sikur jane ke qoftet e met hases ke pazari ri…e ku je qeveri e papame

 3. Emiljano says:

  Pirdh se lirohesh plako

 4. Edi Rama kryeministri me i mire i te gjithe viteve te demokracise.

Lini një Përgjigje te Populli shqiptar Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *