Afrim Taku ftohet nga De Biasi për sfidën me Bosnjen

Mesfushori i skuadrës së Tiranës, Afrim Taku, do të jetë prurja e re e kombëtares shqiptare për ndeshjen miqësore kundër Bosnje Hercegovinës.

Taku ka marrë ftesën nga De Biasi dhe do të vihet menjëherë në urdhrat e tij që ditën e sotme.

Ndërkohë, në kombëtare pas humbjes me Italinë situata është e tensionuar pas largimit të dy mesfushorëve Tualant Xhaka dhe Amir Abrashit të cilët u larguan nga ekipi pasi nuk u aktivizuan nga De Biasi.

Taku ka qenë dhe më parë pjesë e kombëtares për sfidën me Francën, por që nuk u aktivizua.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *