Çfarë gabimi, banka gjermane dërgon gabimisht 5 miliardë euro

Një bankë në pronësi të shtetit gjerman bëri një gabim “idiot” duke dërguar në pesë banka të tjera 5 miliardë dollarë gabimisht.

Gafa u bë nga banka KfW,  e cila nuk i ka për herë të parë të tilla bëma.

Në ditën kur falimentoi “Lehman Brothers”, ata dërguan me miliona euro.

Banka reagoi dhe informoi se gabimi u kap menjëherë dhe se dëmi u korrigjua.

Sipas bankës një programues i saj bëri një gabim sa i përket futjes së të dhënave, e kjo komandoi sistemin që të bënte pagesa në katër institucione të tjera financiare.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *