FOTOT/ Historia e yllit të Hollywood-it që vrau të dashurin e saj mafioz

Lana Turner ka qenë një nga aktoret më të dashura në SHBA-së gjatë periudhës së Luftës së Dytë Botërore.

Ajo ka luajtur në filma ku ka pasur rolin një vrasëseje dhe sipas një historiani të kinematografisë amerikane, një rol i tillë mund të mos jetë shumë larg jetës së saj reale.

Historiani i filmave Darwin Porter thotë se një nga aktoret më të famshme amerikane e ka vrarë të dashurin e saj, mafiozin Johnny Stompanato me thikë.

Ai tregon se faji u mor përsipër nga e bija, e cila kurrë nuk tregoi për këtë ngjarje.

Femra fatale Lana u martua 8 herë dhe pati një jetë trazuar sentimentale.

Ajo vdiq në moshën 74 vjeçare në vitin 1995.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner.jpg","attachment_id":"655642"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/v-5-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/v-5-5.jpg","attachment_id":"655643"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-10.jpg","attachment_id":"655641"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/v-11-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/v-11-1.jpg","attachment_id":"655644"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-9.jpg","attachment_id":"655640"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-8.jpg","attachment_id":"655639"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-6.jpg","attachment_id":"655638"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-5.jpg","attachment_id":"655637"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-4.jpg","attachment_id":"655636"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-3.jpg","attachment_id":"655635"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-2.jpg","attachment_id":"655634"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/lana-Turner-1.jpg","attachment_id":"655633"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *