FOTOT/ Shqipëria tani rrezikon shumë: Nga një gjobë e majme, deri tek…

Veprimet e djeshme të tifozëve mund t’i kushtojnë shtrenjtë Shqipërisë.

Fati i mirë është se nuk pati asnjë të lënduar, por UEFA në raste të tilla është shumë e ashpër.

Mediat italiane flasin se Shqipëria mund të marrë një gjobë të rëndë, deri në 100 mijë euro, për shkak të sjelljes huligane të tifozëve të saj.

Por, nuk përjashtohet as përjashtimi i tifozëve për disa ndeshje, gjë që do të çonte që Kombëtarja të luante pa praninë e tifozëve.

Kombëtarja jonë është gjobitur disa herë nga UEFA për hedhjen e fishekzjarreve në fushë, duke qenë se kjo gjë është e ndaluar.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo.jpg","attachment_id":"655486"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-1.jpg","attachment_id":"655487"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-2.jpg","attachment_id":"655488"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-3.jpg","attachment_id":"655489"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-4.jpg","attachment_id":"655490"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-5.jpg","attachment_id":"655491"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-6.jpg","attachment_id":"655492"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/palermo-7.jpg","attachment_id":"655493"}]

6 komente në “FOTOT/ Shqipëria tani rrezikon shumë: Nga një gjobë e majme, deri tek…”

 1. Plisat e Shpellave dhe Banda e Hajdareve says:

  Kesaj i thone patriotizem nga Illirianet tuk qe japin jeten per shqiperine duke i shkaktuar turp dhe neveri per shqiperine e shqiptaret. Tani Edvin Rama duhet te dekoroje Armando Duken dhe plisat shpellare si banda e hajdareve qe jane.

 2. S.ram.b says:

  Se ankoheshin keto PLERA medemek tifozat e organizuar te kombetares si i trajtoj POLICIA ne elbasan ,,Fshf mos japi me biletat ne grup per sektor te stadimeve ne shqiperi.PLISAT dua ti shikoj ne shkup cfare organizimi ka e se kane 2 muaj qe 300 mbeshtetas te gruzevskit bllokojne lagjet e shqiptarve dhe keta te plisave kane frike te marrin dhe autobuzin per te vajtur ne pazar…LEGENA

 3. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  hurin ne bithe suniteve gjaxore………………

  1. Kleo says:

   Jane PISA , e jo Plisa se plisi e ka nje funksion ATA Jane fundrrina.Qeveria do beje mire ti detyroje qe gjoben ta paguajne ATA. Plus dhe demin moral qe i Kane shkaktuar gjithe shqiptareve .

 4. Adami says:

  I nderuar moderator,

  Te lutem percille k’te lajm tek krye editori.

  Shfaqia e shashkave dhe e fishekezjarreve te turpshem mbrem eshte bere ne kollaborim me Sherbimet Sekrete Serbe dhe Maqedonase per te percjellur nje mesazh politik kunder Shqiperise. Organizatori i atije grupimi eshte Milan Vlladiç, dhe shume nga ato qe kane hedhur shashkat plasese dhe fishekezjarret tymues nuk jane Shqipetare por Serb dhe Maqedonas qe dine te flasin Shqip mesatarisht. Ato jashte stadiumit ne parkingun e makinave jane degjuar te flasin qartazi Serbisht.

 5. Shqiptari says:

  Akoma nuk e kuptoni se ata qelbesira tifoza, plisat apo kushdo qofte, i bejne kastile keto veprime huligane, qe te na turperojne ne syt e botes. Do benin mire ti denojne per shume kohe te mos marin pjese ne ndeshje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *