Basha sërish akuza Ramës e Donald Lu për dezinformim të Uashingtonit nën sponsorizimin e drogës, shpresë tek Kreshnik Spahiu për çështjen kombëtare

Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha sërish sot se mazhoranca do të pranojë qeverinë teknike dhe se Rama do të largohet si kryeministër.

Pas kthimit nga SHBA, Basha tha se Perëndimi e di të vërtetën që qeveria sipas tij qeveriset nga një kryeministër i kapur nga krimi.

Fillon dhe llomotit, flet për armiqtë e jashtëm të cilët nuk ia duan të mirën Shqipërisë, të cilët sipas tij kanë bërë konspiracion me këtë çadër lirie. Po kundër kujt?

Sot nga ky shesh dua ti them Edi Ramës dhe mercenarëve të tij që paguhen me paratë e drogës dhe mafias shqiptare, mercenarëve të tij shqiptarë dhe të huaj, zyrtarë të shkarkuar për korrupsion nga qeveritë e tyre që me paratë e drogës lehin kundër zgjedhjeve të lira që Shqipëria ka vetëm një armik dhe kjo është tirania e krimit, korrupsionit, drogës dhe ne jemi të vendosur ta mundim, ta shporrim këtë tirani.

Armiqtë e shqiptarëve janë oligarkia, krimi i organizuar dhe narkomafia e cila po investon rëndë për të deformuar të vërtetat dhe për ti treguar botës realitetin e bandave dhe krimit të organizuar.

Kanë dështuar dhe po dështojnë, dielli i pranverës po djeg dhe përvëlon gënjeshtrat e Ramës dhe konsulentëve të tij të paguar. SHBA e di të vërtetën, Perëndimi e di të vërtetën, e vërteta e dhimbshme e një Shqipërie që qeveriset nga një kryeministër që është i kapur nga krimi.

Pas të vërtetës vjen fitorja e betejës sonë për zgjedhje të lira dhe të ndershme, ndaj le të presim këtu në këtë shesh të vendosur dhe të bashkuar lajmet e mëdha të fitores që po vjen, të fitores së Shqipërisë, vlerave …lajmin e largimit të Ramës, qeverisë teknike dhe zgjedhjeve të lira dhe të ndershme”, tha Basha.

Çeshtja Kombetare

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha mbajti fjalimin e radhës sot nga çadra e protestës në bulebard. Aty ishin të pranishëm edhe simpatizantë të Aleancës Kuq e Zi dhe Ragmi Mustafa, ish-kyetar i Komunës së Preshevës.

Basha deklaroi se lëvizjua për zgjedhje të lria e të ndershme është edhe për të drejtat e shqiptarëve kudo që ndodhen.

“Lëvizja jonë për zgjedhje të lira e të ndershme është edhe për të drejtat e gjithë shqiptarëve kuqo që ndodhen. Kjo është një lëvizje kombëtare, se nga fati i kësaj beteje, nga fitorja e kësaj beteje varen fatet e betejat e shqiptarëve kudo ata jetojnë.

Në Kosovë, Në Maqedoni, në Preshevë e kudo ka shqiptarë. Sytë e tyre janë të fokusuaur në këtë lëvizje kombëtare.

Një Shqipëri e dobët, ku një klikë pushtetarësh të korruptuar mbajnë sot të ardhmen e vendit, përmes dhunimit, blerjes së votës është garancia më e mirë për armiqtë e kombit shqiptar, që të vazhdojnë tu mohojnë të drejtat e tyre. Ky është realiteti kudo.

Në Preshevë para 3 vitesh, kryeministri aktual premtoi mbështetje për arsimin, njohje për diplomatm, ndihmë për zhvillimin social e ekonomik, asnjë nga këto premtime nuk janë bërë realitet.

Për arsye se një Shqipëri e bërë zap nga krimi nuk mund të kujdeset as për qytetarët e vet e jo më të përmbushë detyrimet kushtetuese për shqiptarët jashtë Shqipërisë. Nuk është lëvizje për zhbërjen e kufijve. E kemi diskutuar këtë edhe me aleatin tonë të ri Kreshnik Spahiun” tha Basha.

 

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Basha sërish akuza Ramës e Donald Lu për dezinformim të Uashingtonit nën sponsorizimin e drogës, shpresë tek Kreshnik Spahiu për çështjen kombëtare”

 1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  turkoshqipfolesit do te ”sosin” vatanin………………allah uakbar!

  1. pjeter says:

   BOLL SE NA CAVE TP TI NE C’DO KOMENT, BOLL, IK NE NDONJE PORTAL TJETER, KU FLITET GREQISHT A SERBISHT, NUK E KUPTON ? SE TE VETMIN EFEKT QE BENI JU GREQIRAT , APO SERBOSUKAT, ESHTE QE NDIHENI SI MUTI PAS KEPUCES SE SHQIPTARIT, PO TE DUASH EDHE OPINGES, NJE LLOJ NDIHENI.

 2. Lumi Ottawa says:

  Lul hajduti, vrasesi I 4 qytetarve te pafajshem, nenshkrusi I shitjes se hapsires detare, fitusi I bashkise se tiranes me 10 vota me pak, eksperti I Lazaratit, fajtori I gerdecit, abususi I 230 m eurove etj, etj., e din popullin per te trashe. Ty dhe banden tende populli duhet ta neverise dhe perbuze. Ju jeni kundra popullit dhe zhvillimit te vendit. Ju jeni ne aleance me serbet, greket dhe ruset. Rama ka shum faj se ajo cadra duhet te ishte larguar menjehere. Ti dhe mentori I yte, Sali agjenti jeni njerzit ma te shpifur te atij vendi. U zhdukte rraca e juaj se nuk e late ate vend nje dite te eci perpara.

 3. Fatosi-kosove says:

  Siq duket luli si proserb e progrek tashme shpresat ke mbeshtetur tek putini dhe per kete edhe shesheli i serbise eshte i gatshem ta ndihmoi,por ama te na flet per patrotizem dhe shqiptari eshte njesoi sikur te ngrihet millosheviqi dhe tu kerkoi serbeve qe te behen shqipatr per hater te lulit,prandaj shpreh dhimbjen per Ragmi Mustafen qe me vetedije ose pa te i futet ne “qader” lulit dhe ai per kete krenohet para atyre qytetraeve se ja kemi perkrahjen kombetare!!
  Po ik more i mallkaur lul se te gjithe e dijne se ti ishe ne sherbim te serbise,se per ty dhe PD-n shqiperia kufizohet me serbine ne Prizren,ndoshta se pretendon qe nje dite ta besh noken prefekt te PRizrenit nen urdherat e serbise dhe per kete edhe shesheli eshte shume i gatshem,prandaj turp,turp per gjithe ata shqipatr qe te vijne pas,e di se z.Mustafa nuk eshte deshmuar deri me sot si proserb,por ama paraqitja e sotme e ul shume moralin e tij pasi kur dihet qendrimi i luit dhe i PD-s karshi Kosoves dhe kombit ateher sdo mend ta dish se argat i kujt eshte luli,sa per “patriotin” kreshnik spahiu te shkerdhyer e stershkerdhyer nga sali berisha spritet gje tjeter pos urojme qe te mos bahet “burri” i pare ne bote qe do mbetet bars sepse do ta flliqe edhe boten siq beri me kombin.

 4. Bajgat Shqup says:

  Ik o krijese qesharake se te kemi pare e provuar edhe me pare. Quhet Sali Monster Berisha.

 5. €piriiiiii says:

  Nuk kan te Sosur Historite me Krim e Mafioza te 2B. Llomotitje e Çmëndurira pafund. Kujtojne se populli është injoran eshte budalla. 2B po ju vjen Ngordhja kot shkoni poshte e perpjet te paguani Bakshishe e te Korruptoni ndonje Politikan te huaj. Perball Terrorizmit Arab&Terrorizmit Putino-Rus. EU&USA ska koh te meret me Idiotsite tuaja sado lek € dhe $ te hidhni ju. Jeta ështe me e Shtenjte se Leket Eurot apo Dollaret kjo vlen edhe më shume per Diplomatet e Huaj.

 6. Fshatari-Hollandez says:

  Ja dhe “Lulic Bashovici” PO NA FLETE PER “SUKSESET” e Medha qe Korri ne USA-a,por une “Fshatari” qe nuk kame pasur “Nderin dhe Fatin” te behem Marojonete e Doktorr-Allamudhit Berisha,do ta PAGEZOJ Lulezim Bashen-CADRA…pra Lulic Cadrovici(Tamam nje Emer i Adhurushem per Padronet SERBE)…po na Mbushe Mendjen neve “Cadroviveve” qe Presim me Entuzjazem oren kur Vijne Qoftete..dhe akoma Fillon Gallata kur keto Qofte Shoqerohen me ndonje Gote Birre…shkurt ne Cader Askush “Nuk e rruan” per ato qe thote Lulocici..se te Gjithe ja Dine Vlerat Lullic Cadrovicit..
  1-Lullic Cadrovici..Po na Flete per “Patriotizem”??Vertet…??Harbuti nuk ka cipe ne Fytyre themi ne Fshataret, prandaj edhe Lulici ..nuke ka Cipe…ky ishte “Inxhinjeri” qe na Sajonte Dosjet e Ushtarve te UCK-se, dhe jua Bente “Dhurate” SERBEVE UDB-se…….pra ky eshte “Patriotizmi” i Lulic Cadrovicit..
  2-Na mere me vete edhe Kreshnik Spahiun nje Tjeter i pa-cipe..nje Pseudo-Politikane Patriote qe filloj ti Mashtronte Shqipetaret, duke u Hequr edhe ky si nje NACJONALISTE I THEKUR..por shume shpejte e pame se PARTIA E TIJE, kishte vetem Nje Kryetare Kreshnikun..nje Sekretare po Kreshn ikun…dhe te Gjithe i kthyen Kurrizin Brenda 5-se ditesh, sepse e Kuptuan qe “Patriotizmi” i ketij Kreshniku nuk vlenete as 5-se Leke te vjetra Shqipetare..
  3-Lulovici na mori me Vete ne Amerike edhe Fatmir Medihoxhen, por ky i fundit si “Dhelper” qe eshte Mundohet ti Qendroj Large Deklaratave ne Media, sepse ka Frike nga Pyetjete per Gerdecin…si dhe ka Frike se nuk di se si te Pergjigjet kur e Pyesin :SE SI ; DHE KU I GJETE 40-mij Dollare , qe ja Jepje Vajzees per te Studjuar ne Amerike.,nje Lukse ky qe nuk e kane edhe vete Amerikanet..kur Rroga e Fatmire Medihoxhes ishte vetem 20-te mije…dhe kjo eshte jo vetem Pyetja me e Pakte..por Emri i Fatmire Medihoxhes eshte i Lidhur Ngushte me Djalin e Dokktorrit Shkelzenin, dhe shume te tjere…
  4-Lulezim(Llulic Cadrovici)…Mori “Preshin” e radhes ne sume, themi ne Fshataret…SE POLITIKA SOTE NUK BEHET DUKE Ngritur Cadra -Harixhinjesh ne mese te Tiranes…se edhe Droga qe therret me te Madhe Lulic Cadrovici,nuk Luftohet me “Llafe”…por ne Kuvende..dhe nese je Politikene:THIRRET NE INTERPELANCE, ai apo Ky .Minister ..dhe Degjohet…ect…
  Por Lulic Cadrovici Duhet ta Dije :SE NUK ESHTE QEVERIA AJO qe u Thote Njerezve Mbillni apo mos Mbillni Hashash….dhe Qeveria e Gjeti kete Fenomene te lene nga Qeverite e Sali Berishovicit..dhe Njerezit qe mbjellin Hashash, i perkasin te gjitha Sektreve Politike..dhe nuk Ndahen:NE HERONJTE E PD-se qe Nuk Mbjellin..dhe vetem te PS-se jane ata qe jane Kriminel..dhe mbjellin dhe..dhe..dhe….shkurt ik O LULOVIC CADROVICI, se ti do te Mbahesh mende per Cadren e Gallatave dhe Qofteve….Vlerat e tua si Politikane jane Zero…sepse ti je nje Marjonete ne Duart e Klaneve SERBE NE SHQIPERI….ik dhe MBUSHI HUNDET ME TE BARDHE QE TE VISH NE VETE, sepse ti je per te Kenduar Hoxha te koka…dhe te te japi “Nuska te Kenduar”….ik dhe Pirdhu, ..se je bere Bajat edhe per ata qe te vijne Mbrapa..numri i te cileve po zvogelohet….EDI RAMA KA PERKRAHJEN E VOTUESVE SHQIPETARE QE JANE ME TE SHUMETE SE “Qoftexhinjte” e tu…kuptove..moj Putane SERBE???

Lini një Përgjigje te Lumi Ottawa Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *