Hollande: Intensifikim i marrëdhënieve Evropë-Azi

Presidenti francez, François Hollande bën thirrje për intensifikim të marrëdhënieve mes Evropës dhe Azisë, ndërsa SHBA-ja ka vendosur që të izolohet.

“Kërkoj që ne të intensifikojmë shkëmbimet tona, marrëveshjet tona tregtare, politike dhe kulturore. Kjo është shumë e nevojshme sepse ka një rishfaqje të proteksionizmit, izolimit dhe akuzave për gjithçka mund të jenë institucionet ndërkombëtare”, tha Hollande nga Singapori, ndalesa e tij e parë e turit aziatik.

Gjithashtu, sipas presidentit francez, Evropa duhet t’i drejtohet Azisë për t’i thënë se ne kemi shumë gjëra për të bërë së bashku, shumë për të mbrojtur dhe shumë për të promovuar.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *