Rama-Bashës: Njohja e diplomave shqiptare në Serbi është kry ka kohë. Mbaji rrenat brenda Shqipërisë, na turpërove botërisht…!

Kreu i qeverisë Edi Rama jo vetëm që ka ironizuar por dhe i ka kërkuar Lulzim Bashës që të lexojë diçka në lidhje me njohjen e diplomave shqiptare në Serbi.

Njohja e diplomave shqiptare në Serbi është kry ka kohë Lulëzim✌Aman mbaje kufirin e rrenave brenda Shqipërisë se na turpërove botërisht🙏”, shkruan Rama në rrjetin social facebook.

Basha sot në prani dhe të disa përfaqësuesve nga Presheva deklaroi se “Në Preshevë para 3 vitesh, kryeministri aktual premtoi mbështetje për arsimin, njohje për diplomat, ndihmë për zhvillimin social e
ekonomik, asnjë nga këto premtime nuk janë bërë realitet”.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Rama-Bashës: Njohja e diplomave shqiptare në Serbi është kry ka kohë. Mbaji rrenat brenda Shqipërisë, na turpërove botërisht…!”

 1. Lu lu+Arvziu=pd says:

  Kjo puna e diplomave e shqeteson me shume LuLu Bashen se Plehrat toksike te Rames apo Lazaratizimi I Shqiperise dhe reforma ne drejtesi sipas standarteve Evropiane.
  Rama, te merret me berjen e nje ligji per votim te emigranteve se sa te harxhoje kohe me Lu Lu Bashen. Mosmarrja pjese e Bandes PD do jete dhe fundi I kesaj Mafje Politike e ashtuquajtur Demokratike.

  Pra sh Kryeminister , ku eshte ligji qe I jep te drejte emigranteve te votojne per te ardhmen e vendit?
  Perse jo referendum per presidentin?
  Perse nuk justifikon voten e popullit per reforme ne drejtesi. Apo ne heshtje edhe ti nuk e do ate?
  Mjaft u ule para kompjuterit ne Facebook dhe bej ligje ne Parlament dhe mos e perdor platformen e Parlamentit shqiptar per te lare hesapet me kundershtaret politike.

  Shpresoj te lejohet komenti.

 2. beni says:

  Mos ma luni lulushin ckeni me te shyqyr ka gjetur noi qytetar te Presheves te flase. Hahaaaaaaa

 3. bimbashi says:

  Ky eshte kryeministri I Shqiperise?! Ky stand up comic?!
  Ne 4 vite gjithe sa ka krijuar eshte : batuta.
  Ky gjel qe sillet ne perendim si perfaqesuesi I kombit me te lumtur te Europes?!
  Ky shartim I delirit te Hitlerit me demagogjine e Hoxhes?!
  Ky pushtvqe e ka mbushurcegzekutivin e Shqiperise me “pula” qe pranojne te “shkerdhehen” vetem nga ku Gjel?!

 4. avni pupla says:

  Ja fute kot zotri po te duash te votosh emri e ke ne listat e votimit mjafton te klikosh dhe del lista e zgjedhesve me numer rendor te chdo votuesi si dhe qendra e votimit ne te gjith Shqiperine . Po deshe te votosh dhe po e deshe shum atdheun dhe partine qe ti simpatizon preje bileten e shko e voto se emrin e ke ne liste keshtu nuk ka nevoje per ligje te vechante per emigrantet .Une per vete kam 20 vjet ne emigracjon dhe sa here kam dasht kam shkuar e kam votuar kur ka patur zgjedhje dhe nuk kam patur asnje lloj pengese ,hajt tung.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *