SHBA: Trump nuk mbështet veprimet e PD

Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklarojnë se asnjë prej çështjeve të mprehta të aktualitetit politik në vend nuk duhet të jetë shfajësim për bojkotin e Parlamentit, bllokimin e zgjedhjeve dhe Reformës në Drejtësi.

Në përgjigje të interesimit të Top Channel, ambasada amerikane në Tiranë tha se administrata e Trump nuk e mbështet protestën e Partisë Demokratike. SHBA apelon për dialog mes palëve.

Pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Lulzim Basha ka deklaruar se ka marrë mbështetje për kauzën e opozitës, gjatë takimeve me zyrtare të administratës se Presidentit Trump si edhe me senatorë e kongresmenë.

Top Channel iu drejtua ambasadës së Shteteve të Bashkuara ne në Tiranë dhe e pyeti se në çadër zoti Basha duket se pretendon se ka mbështetjen e administratës Trump për protestën e PD. A është kjo e vërtetë?

Përgjigjja e një prej zëdhënësve të Ambasadës ishte kjo: “Jo. Qeveria e Shteteve te Bashkuara mbështet zgjedhje të lira dhe të ndershme, dekriminalizimin dhe luftën kundër narkotikëve, por këto çështje nuk duhet të përdoren si shfajësime për të bojkotuar Parlamentin, për të bllokuar zgjedhjet, apo për të vonuar zbatimin e reformës së gjyqësorit. Nxisim dialogun midis qeverisë dhe opozitës për t’i zgjidhur këto”.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “SHBA: Trump nuk mbështet veprimet e PD”

 1. Gramozis says:

  Saleh Basha ,-kermat e morren pergjigjen nga administrata Trump!

 2. Ina says:

  OBOBOOOOO!!!ÇNA GJETI,!!!
  AMERIKA NA LA NË BALTË???
  Ç’DO BËJMË ME. ÇADRËN?
  FAJIN E KA Z.TRAMP!!!😜😜😜😜😜😜😜
  NJË HERË MBËSHTET,NJË HERË KUNDËR ÇADRËS!!
  ANULLIMMMMM LOJEEEEE!!!!😄😄😄😄😄

  1. mergim tari says:

   Jo anUllim, pot thuhej anAllim

   Jane kalamaj me mire TUA themi anAllim

 3. nina says:

  Shkelqyer.. PD te dali nga kafazet e rruges…

 4. Ilir blloku says:

  Nuk ka perkrahjen e Trumpit por shpreson tek ilir trapi qe nje kembe e ka ne cader dhe nje tek bakllavaja e qeveris. Ky hajdut eshte mesuar te vjedh me te gjitha qeverit dhe te mos mbaj pergjegjesi per vjedhjet dhe shkatrrimin qe ka bere cdo qeveri.

 5. adi says:

  ish ambasadori i bushit ne OKB e tha cope te sokol balla qe ka ambasadore amerikane qe veprojne me koken e tyre duke nenkuptuar kete tonin, qe ndyshimet ne departamentin e shtetit duan kohe qe nenkupton qe ky Lu _ja megjithse nuk ka mbeshtetjen e departamentit te shtetit mund te rije dhe pak se nuk i ka ardhur rradha.
  nderkohe qe basha e sulmoi ambasadorin amerikan nga Washingtoni nga VOA, Lu e sulmon bashen nga tirana nga topi.
  6 senatore amerikane qe te gjithe republikane qe per nga pesha mund ti hapin lufte gjysmes se botes i kerkojne sekretarit te shtetit te hetoje veprimtarine e sorosit ne shqiperi dhe ne ambasaden amerikane ne tirane ,na dilka qe nje zedhenes i ambasades ne tirane qenka me i rendesishem.
  bile qe te dukej me e besushme mund te bente nje deklarate edhe fondacioni per shoqeri te hapur ose me shkurt sorosi se trump eshte kunder bashes dhe ishte 100 % e besushme!!!!!
  i ka ikur menia rilindjes se kr rilindasi max qe mund te shkoje tashme eshte per ndonje rrethprerje te erdogani!!!

  1. shpresa says:

   adi, si sperma e mbaruar e Sales vazhdo te perpelitesh duke i dhene kurajo banale vetes me senatoret dhe gomaret qe pretendoni se perkrahin budallalleqet tuaja. Te urdheroj: neser beni gati valixhet te dilni nga çadra dhe te shkoni ne shtepi, ndryshe do tu pritet uji, nevojtorja dhe karkalecat. Njekohesisht mos merrni pjese ne zgjedhje se s’ka me njeri kush te votoje per hajdute, kriminela dhe tradhetare, nuk e besoj se ka shqiptare qe tu perkrah ju, perveç atyre qe kane te njejten fytyre. Ngelem me shprese se do me degosh me pahir.

   1. armand says:

    6 senatore i hapin lufte gjysmes se botes?
    E kupton debil djali qe i ke konceptet e gabuara mbi funksionimin e demokracise.
    Ish ambasadori na tha qe ……………………..
    Na thane,degjuam,do behet,i kemi,na kane,i vume,ta vene e terci e verci. Lerini pordhet me rigon se po helmoni vetveten. Lepini ato qe keni vjelle,bishtin nen shale dhe votoni reformen ne drejtesi. Vetem e verteta e ben njeriun te lire.

  2. Alban Dega says:

   SHBA DHE DONALD LU- MIKU I MIRE NE DITE TE VESHTIRE

   Donald Lu eshte me atdhetar, me Shqiptar se 90 per qind e politikaneve shqiptare !
   A nuk ishte Sekretarja anerikane e Shtetit Hillary Clinton qe nga tribuna e Kuvendit te Shqiperise me mesazhin madhor:
   DUAJENI VENDIN TUAJ TE BUKUR !
   Pse!? Sepse politikanet shqiptare e duan Shqiperine vetem per te plackitur e vjedhur, per ta grabitur, sakatuar, vetem per te vrare e per te prere vetem e vetem qe te mbushin xhepat e tyre dhe familjeve te tyre te pangopura me djersen dhe gjakun e shqiptareve, te nje populli qe lind e rritet, plaket e vdes fakir duke shkelur mbi nje triall floriri qe ia plackisin politikanet hora si Sali Berisha, Fatos Nano e co.
   Shembulli me tipik eshte Sali Berisha dhe familja e tij biologjike e politike, kusaret dhe vrastaret e tij!
   Vetem per Reformen ne Drejtesi dhe Vetingun, per Byrone Kombetare te Hetimit dhe shtetin ligjor Donald Lu ka bere e po ben me shume se krejt politika Shqiptare tash nje shekull e ketej.
   Me shume se kushdo ai e meriton titullin me te larte te nderit shqiptar per perkushtimin, durimin, kembenguljen, kontrbutin teper te cmuar per Reformen ne Drejtesi si kryereforma e te gjitha teformave madhore te qeverise se sotme dhe koalicionit te nje milione zemrave te shqiptareve jo te nje milione shuplakave !
   Si shqiptar nga kombesia e si amerikan nga shtetesia jam krenar per Ambasadorin tone ne Shqiperine tone!
   Shume faleminderit Zoti Ambasador I nderuar I Amerikes se Bekuar ne Shqiperine e Bekuar nga Zoti per bukurite e saj mahnitese, te pashoqe ne pese kontinente ku puna dhe detyra me ka dhene mundesine te shkeli….
   Bukuri hyjnore! Klime e shkelqyer! Popull I mrekullueshem por edhe teper me I duruar se populli kinez me politikanet tane te mallkuar!
   Zoti ne qiell dhe Nena natyre ne Toke eshte treguar teper bujare, na kane dhuruar gjithcka mund te jepnin per nje popull e vend si yni!
   Vetes i kemi dhene e duruar tejet cdo mase politikane vrastare e kusare, te hurit e litarit, Qoftelargu e lanete qe nuk duhet ti kishim duartrokitur e kenduar deri as na zune duart e goja kallo, por duhet ti kishim shqelmuar e bere lanet sic vepruan francezet me Luigjin e 14- te duke kenduar Marsejezen !
   Ndaj kane livadhisur politikanet shqipfoles mbi ne!
   Cdo popull ka qeverine qe meriton, ka thene nje nga baballaret e demokracise amerikane dhe boterore, Abraham Lincoln.
   Thank You so much Mr. Ambassador Donald Lu for your real USA kind friendship and brotherhood!
   Your name is already noted and will remain forever in USA – Albania brilliant relations history side to side to those of Woodrow Wilson, Franklin D. Roosevelt, George Bush’s Father and Son, Bill Clinton, Barack Obama and Donald Trump !
   God bless USA and all You American friends and brothers in the most critical and crucial moments of our national history !
   As you know very well Mr. Ambasador Lu, our Albanian people as many others use the philosophical thought ” The good friend is known in hard days” and ” It’s better a good friend than a ranch “.
   We are proud about your great job and struggle for Albania’s democracy and Justice ! Keep going ! Never give up… Thanks !

 6. j says:

  Shpesoj që populli shqiptar do ta ketë kuptuar se me çfarë
  hajdutë,mashtrues,dhe degjenerata malokësh ka të bëjë.

 7. Ceni says:

  LULI, Mos u mërzit.KE Skypionin ti,!
  Bën një shkrim ai dhe i shpartallon të gjithë.!
  RROFTË SKYPIONI, se Trampi të la!!!😄😄

 8. muli says:

  SKYPION!!!SKYPION!!!!
  TË THËRRET LULUSHJA!!!😩😩😩😩

 9. grand says:

  Lul, ca bene o burre! Na fike! Megjithate mos u merzit, nukeshte fundi i botes…
  Mos caj koken per trumpin! Provo njehere admnistraten Putin! Thone qe te ka qejf!

 10. Arber I says:

  Lufte per pushtet, pasi karrikja kryeministrore te ben pasanik deri ne tre breza; ne nje kohe kur njerezit e varfer dhe te semure zvarriten dyerve te poliklinikave dhe spitaleve me copa letrash neper duar; rrihen, grinden, shtyhen kush e kush te regjistrohet i pari, sepse ne Shqiperi nuk ka planifikim ne klinikat dhe spitalet e shtetit. Turp, turp per keto gara per karrike!

 11. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: March 19, 2017 at 04:09:24 EDT

  LULEZIM BASHA KAPET NE FLAGRANCE ME RRENAT E TIJ KURVA NGA UADHINGTONI ….

  FAKTE JO OPINIONE

  TI LULEZIM BASHA JE NJE P… MASHKULL !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Midis terroristit dhe rrugacit

  Pas thirrjeve tipike terroriste te liderit te opozites se shpartalluar Lulezim Basha per te permbysur nje qeveri te zgjedhur ne menyre demokratike me dhune, sot lideri i opozites nxori edhe fyrtyren e rrugacit.
  Ai perdori gjuhen e rruges kunder kryeministrit ne detyre Edi Rama dhe qeverise ne pergjithesi. Nje grusht rrugacesh e duartrokiten kryerrugacin Basha. Nuk mund e nuk mendohet se mund te ndodhe ndryshe me nje opozite ne krize identiteti, ne krize mendesie, ne krize shpartallimi te plote nga vetvetja, ne krize alternativash e projektesh per ndreqjen e vetvetes se pari.
  Vete rruga e cadres qe kane zgjedhur eshte deshmia me e qarte e me plote e kesaj krize totale qe lindi nga kriza e vetvetes dhe e coi Shqiperine nga kriza ne krize deri ne gremine te plote ne cdo fushe e qelize te jetes politike, ekonomiko- financiare, sociale, arsimore, kulturoe, shkencore, shendetesore…
  Nuk ka shenje e simbol me te qarte te kesaj atuokrize se gjuha e rruges e liderit te saj Lulezim Basha dhe kryeliderit Sali Berisha.
  Hedhja nga thirrjet lenino- staliniste per permbysje me dhune te nje qeverie demokratike te zgjedhur me vote plebishitare nga nje popull i tere ne kohe paqeje, nga gjuha e te fortit dhe e garipit se Edi Rama e Fatmir Xhafa “duhet te kaloje mbi trupat tane” tek gjuha e rrugacit duke e quajtur jo vetem liderin e mazhorances por krejt ate si “sojsez, i pafytyre …” e epitete te tjera tipike rrugacesh.
  Nuk pritet gjuhe tjeter pervecse ajo e rruges ne nje cader qe ka bllokuar rruget e kryeqytetit dhe dyert e Qeverise, Kuvendit popullor, dy organizmave kryesore e jetike te nje Republike Parlamentare.
  Vete cjerrjet e zerit, vete thirrjet tipike terroriste, vete gjuha e rruges dhe garipit, te fortit gjithnje me ze te shtjerrur apo mekur flasin per nje gjendje psiko- motore te coroditur deri edhe skizofrenike te Berisha- Bashes !

  Nga “Bande… e Mafia…” ne KORPORATE krimi te organizuar…

  Pse !? Sepse tek Reforma ne Drejtesi dhe sidomos tek shpirti i saj Vetingu Koroparata e Krimit te Organizuar shteteror e partiak te PDSH-se dhe Sali Berishes shikojne fundin e sundimit te tyre, ndeshkimin e pandeshkueshmerise se vetvdhene nga kjo korporate, nga kjo ” Cete Gangsteresh” sipas ” The Times” e “Indipendent” te Londres, te “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” sipas ” The New York Times”.
  Si Berisha dhe Basha edhe telallet dhe zhurmuesit e tyre politike e fiananciare, mediatike e mafioze nderkombetare kane pafytyresine ti drejtohen popullit e te flasin ne emer te tij, Pse !?
  Populli e ka dhene veriiktin e tij, Vendimi ne emer te popullit u dha pese here rradhazi.
  Populli me armen e tij kryesore dhe te vetme, voten e lire i ndeshkoi ashper dhe qarte politikisht dhe juridikisht Sali Berishen e krejt Korporaten e tij te krimit te organizuar e shteteror me nje shumice gati absolute me 23 qershor 2013 dhe me 21 qershor 2015, ne zgjedhjet lokale te parakoheshme te Dibres dhe Ersekes.
  Ate vendim qe e rrenoi korrupsioni dhe impuniteti i dhene vetvetes nepermjet nje drejtesie te sterkorruptuar pikerisht nga politika ala Luigji i 14-te i Sali Berishes, nga gjyqtare e prokurore me kontrate krimi me korporaten e tij e lexoi dhe vulosi me voten e tij plebishitare vete populli.
  Mbi 95 per qind e shqiptarevee perkrahin Reformen ne Drejtesi dhe ligjet e saj me Vetingun si ballin e saj. Eshte nje perputhje absolute midis perkrahjes popullore per aleatet tane strategjike SHBA- BE dhe perkrahjen e kesaj Reforme jetike per shqiptaret e Shqiperine!
  Pse !? Sepse aspirata e shqiptareve si popull e si komb ne te gjitha hapesirat shqiptare ishte ” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” “E duam Shqiperine si Amerika demokratike”
  \Keto aspirata ua vodhi bashke me votat jo nje por dhjetra here, keto aspirata bashke me vete Shqiperine ua vodhi dhe plackiti Sali Berisha dhe “banda e tij e gangstereve”.
  Nga “bande gangsteresh” e Mafia krej jashte kontrollit ” gjate mandatit te dyte te Berishes ajo u kthye ne nje Korporate te Krimit te Organizuar shteteror dhe partiak te PD-se ne sherbim te klanit familiar dhe politik te ketij sundimtari, e despoti te korruptuar. Si qeveria dhe PD-ja si shtylla e saj u kthyen ne nje garde pretoriane e familjes bio- politike te Sali Berishes.

  Kusari e krim i organizuar ne cdo hap e ne cdo gje !

  Gerdeci, CEZ, ARMO, Intekoneksioni me Kosoven, ngjyrosja e naftes… Monopoli i ilaceve, Universitetet e Plepave dhe Akademite e Domosdoves, cdo tender me peshe kalonte nga duart e Gites, Xenit, Jamserbit… me ” bonuse sukesi” te garantuar nga babai kryeminister dhe sejmenet e tij mercenare dhe sherbetore jo vetem te familjes kryeministrore por edhe te mafiozeve ala Nue Kalaj, ala Damir Fazlici, ala Taci, ala dreqi e i biri. qe tallnin sumen me ministrat e tij.
  Vetem me tenderin e naftes Shqiperia i humbi 650 milione euro qe ofroi nje kompani kineze me garanci nga qeveria e superfuqise ekonomiko-financiare e teknologjike boterore , Kines. Ne vend te saj fitoi nje sharlatan e gaztor i familjes, nje mashtrues ala Sude e ala Gjalica, ala Alimucaj e ala Gjenerali..
  E as Sali Berisha e as kelyshi i tij Bode nuk kishin bere asnje verifikim , nuk kishin asnje garanci nga bankat fantazme te sharlatanit Taci me kete pasuri strategjike shqiptare pa llogaritur edhe te pakten 250 milione te tjere nga TVSH-ja , prodhimi i munguar, fitimi i humbur, punesimi i qindra mijera shqiptareve.
  Vetem nga pazaret Argita- Basha- Fazlic Shqiperia humbi reth 150 milione euro investim te nje biznesmeni pakistanez!
  Vetem nga CEZ-i i Xenit Shqiperia i ka humbur ne total rreth 1 miliarde dollare amerikane !
  Vetem nga Interkoneksioni energjitik me Kosoven te dyja i humbin rreth 50 milione euro ne vit X 9 barazi me 450 milione euro per shkak te pazarlleqeve korruptive te Xenit me dajet e tij serbe.
  Vetem maja e ajzbergut te korrupsionit masiv qe p[reku dhe rrenoi cdo fushe te ekonomise, financave, investimeve te huaja etj. etj.

  Edhe Mafia italiane me e ndershme se mafia berishiane !

  Pas disa sharlataneve amerikane, gjermane, dje Basha dhe Korporata berishiane e Krimit te Organizuar sollen ne cadren e saj edhe ish- senatorin italian Di Bagio’ i akuzuar per pervetesimin e rreth 2.5 milione eurove nga fondet per pensionet dhe ceshtje sociale per te moshuar duke ringjallur te vdekurit, njesoj sic vepronte Berisha e korporata me listat e zgjedhjeve apo ndihmat sociale. me legalizimet qe fakirave shqiptare u duhej te paguanin mijera euro apo dollare, etj. etj.
  Sidoqofte De Biagio eshte mbi njemije here me i ndershem se vete Basha. Ai kishte pefituar vetem 450 mije euro.
  Basha dhe lukunia e hajnave te Berishes vodhen mbi 500 milione euro vetem ne Autostraden e Kombit. Jo vetem kaq Basha u gradua nga kapobandoja si Minister i jashtenm, Minister i Brendshem, kreyeminister i Republikes se Lazaratit, zevendeskrye-ekzekutor i 21 janarit 2011, kryebashkiak i Tiranes me votat e vjedhura te 6 majit 2011 dhe te kryekoministit fanatik enverist Hysni Milloshi.
  E ka goje e leshon be e rrufe kunder Fatmir Xhafajt, nja nga djemte, politikanet, juristet shermbullore shqiptare qe ne rini e deri ne ditet e sotme…
  Pse gjithe ky duf e zjarrmi psikopatike e kukulles se Berishes, Basha dhe vete Sales me qytetare dixhital deri edhe nga Gjermania! Qytetari dixhital Sala i shkruan qytetarit banal Berisha !
  Se pari se Fatmir Xhafa eshte nje autoret dhe regjizoret juridike te Reformes ne Drejtesi dhe te Ligjit te Vetingut, qe i tmerron, i cakerdis , po i cmend subjektet dhe objektet kryesore te saj, Korporaten e Krimit te Organizuar shteteror, familjar, politik te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes,
  Si njeri edhe tjetri jane kryekriminelet, kryekusaret, kryekzekutoret e krimit te organizuar shteteror, te denje per Hagen, ku me spiunimet e tyre per llogari e ne dobi te UDB-es serbe, RIA-s putiniste te liderve te luftetareve te lirise se Kosoves Fatmir Limaj, Ramush Haradinaj, etj,,, etj,
  Perte fituar pike tek ata por edhe te Amerikanet Lulezim Basha sajoi e trilloi edhe Shtepine e Verdhe duke i vene nje vule turpi te falsifikuar Shqiperise e shqiptareve si komb.
  Ky hor styerhori i kryehorit dhe Mareshallit te Beogradit dhe Moskes , te UDB-es e KGB-se- RIA-s sovjeto- purtiniste, Sal Berishes, ky burrec i pa burre qe i shtjerret ( meket ) zeri si grave llafazane sa here flet, ky i pafytyre pa dine e iman e mashtrues i pacipe, ky dhjeracak qe mbylli dosjen e kusarise se kombit me procedure dhe me ndihmen e gjykatesve e prokuroreve te sterkorruptuar ala Zagarnjori e Gjin Gjoni, ala Adriatik Palla e plehrat si ata te antidrejtsise Salehiane, na ben edhe trimin edhe te fortin, edhe garipin edhe Matrazovin. ndersa pshurret e mbush poturet sa here i kujtohet Vetingu e Reforma ne Drejtesi. qe me siiguri do te rihapin aferat e tij njera me kriminale se tjetra si Autostrada plackitese dhe Otrantoja atdheshiitese, masakra e 21 janarit 2011 e dhjetra megakrime te tjera te kesaj KORPORATE TE KRIMIT TE ORGANIZUAR TE KRIMIT SHTETEROR E PARTIAK, te partise me te inkriminuar e politikaneve me kryekriminele ne historine e Shqipersie.
  Pas vendimit politik ne emer te tij qe dha vete populli shqiptar me voten e tij te lire plebishitare te 23 qershorit 2013, 21 qershorit 2015, te Dibres dhe Ersekes tani po bien kamanat e vendimit te drejtsise e shtetit ligjor ne emer te asaj vote dhe te vete popullit kunder ketyre kryekrimineleve qe rrine nate e dite duke u rene tupanave te ” dekriminalizimit” dhe ndershmerise ne emer te popullit qe i ka ndeshkuar ne menyren me te fuqishme.

  Pesha e :” tankeve” te Vetingut dhe lemeria e hajnave te Saladinit !

  Eshte pesha e ketyre krimeve , korrupsioni, kusarie, plackitje, eshte lemeria e Reformes ne Drejtesi dhe e Vetingut, e jo e kaluara e Fatmir Xhafajt apo Edi Rames, Ilir Metes apo Petrit Vasilit… aresyeja e tmerrit dhe fobise paranojake te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes qe i shikojne ato si tanke te renda qe po u afrohen perdite e me shume e qe do ti shkelin me zinxhiret e tyre.
  Eshte pshurrja e dhjerosja prej tyre qe e ben aq paranojak Lulezim Bashen e Korporaten e tyre te krimit te organizuar shteteror e partiak sa te deklaroje se Fatmir Xhafaj “duhet te kaloje mbi truprat” e ketyre bandideteve e kryekrimineleve dhe u jep ultimatume jo vetem qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike por edhe te urdheroje presidentin e zgjedhur me vota te shit-blera Bujar Nishani qe te mos dekretoje Fatmir Xhafen si minister te Brendshem. Dhe kapterri Nishani ne fundin e palavdishem te mandatit te tij ashtu po vepron e po vonon… Ai nuk e ben as shurren pa ia shkelur syrin Berisha !
  Keto jane ligjet e xhungkles se Korporates se Krimit te Ogranizuar Shteteror e Partiak!
  Pse!? Sepse tek Fatmir Xhafa shikoni simbolin e Reformes ne Drejtesi e Vetingut qe ky sherbetor me kontrate te perkohshme i Berishes dhe bandes se tij jane gati tu shtrihen poshte zinxhireve te fantazise se cmendur te tyre per ti bllokuar e mos lene te kalojne !
  Ndaj ai ben jo vetem terroristin ala ISIS, e guerilasit Kastro- Chegevara, jo vetem Matrazovin, por edhe Kryeministrin e Presidentin, Shefin e Personelit dhe bllokuesin qe emeron e shkarkon ke te doje e kur t’ja doje qejfi si Ajatoll Khomeini i Gazidede Berishes
  Mbi te gjitha arma e mjeti i tij kryesor per demokraci e politike, per Republiken e Re eshte diktati e Ultimatumi, urdheri suprem e stili liderit suprem Sali Berishe Khomeini… Envero- Stalinisti, stili Lala Kros o Lala Kros vet shkruan e vet vulos!

  As Kastro e as Matrazov… nje p…( jeshke ) mashkull !

  Larg qofte ! Jane teper 16 vjet te kesisoj sundimi! Shqiptareve u ka ardhe ne maje te hundes me nje Sali Kadaf qe e flaken me perbuzje e ne menyre plebishitare ne koshin e despoteve dhe atdheshitesve !
  Aq me pak mund te pranojne nje sozi te tij qe ka vulen e kontributin e zi ne cdo krim e zezone qe Karaxhici shqiptar u ka bere popullit e shtetit shqiptar, mbare kombit.
  Ndaj mos na bej as diktatorin ultimatumdhenes e as Matrazovin!
  Nje pshurran nga frika nuk mund te jete e as nuk mund te behet kurre as Kastro e as Matrazov e aq me pak kryeminister i nje populli krenar e trim si shqiptaret!
  Te keshilloj vellazerisht qe te vizitohesh tek psikiatri…
  Psikologu eshte per faza shume me te lehta te skizofrenise tende dhjeracake!
  Ti e me fort bosi jot Berisha keni frike, tmerr, lemeri nga hija e krimeve pa fund te Korporates suaj te Krimit te organizuar shteteror e partiak ne sherbim te klanit tuaj familjar e politik po aq kriminal sa edhe ju!
  Ndaj lehni si qente nen driten e henes ndaj hijes suaj… U ka hy frika ne palce!
  Nuk keni asgje per te humbur pervec parave dhe pasurive, tokave dhe pronave, gjakut e djerses qe u kini grabitur e tjetersuar shqiptareve!
  Nuk jane para djerse! Jane para hajnie e kusarie, vrasjeje e krimi!
  Jane para krimi e vrasjesh te shqiptareve dhe te Shqiperise !
  Dorezojuni Drejtesise e ligjit! U ulet me nje te treten masa e denimit te garantuar!
  Para se te kerkoni dekriminalizimin e te tjereve… dekriminalizoni veten fillimisht!
  Mos e bej si gjyshi jot hoxhe: beni cfare them une Mos beni cfare bej une!
  Sheroje veten Doktor Berisha! Edhe Lulin e Co…
  Ne dac lexoje Corporation ne dac Company ! Jane njesoj !
  Kurse ti Lul mos na bej as Kastron e as Matrazovin .
  Nuk je as njeri e as tjetri …. Ti je thjesht nje frikacak i pshurrun!
  Shkurt ti Lulezim Basha je nje p… ( jeshke ) mashkull !

 12. M. Baruni says:

  Ta japin me qera per raste dasmash dhe vdekjesh,Te qesin paret e qerase…..

 13. tropojani c100 says:

  e besoj qe amerika nuk e perkrah bashen ne kete qe po ben ashtu siç e besoj qe trump nuk e ka idene as nuk i intereson as nuk e di qe po ben gjasme proteste nje far opozite ne shqiperi dhe po pengon reformat etj etj …keta thone trump nuk e perkrah rrezik trump nuk e di qe ka shqiperi por ndonje keshilltar i tij mund te jape opinion por nuk diskutin njeri me trump protesten e lule bashes kjo eshte marrezi

 14. skrapari says:

  Avash avash mor cun sigurimsi nga tropoja.O Alban! Do vije dita qe te perzehesh nga amerika prej bythwe.E keni praktike ju historike, miqesine koniukturale.Nje here me Jugosllavet, pastaj me ruset, pastaj me kinezet, pastaj me forcat e veta, lenken, hekuranin, Simoni e kompani, pastaj me ameriken.Ju ka mesu serbi rolin e kurves qe kur ju leshoi si dobic ne kete truall me 8 nentor 1941.fare e keqe.Gjithcka qe ndodh eshte aty mes jush.Apo fajin e ka perseri armiku i kllases.Te meshirojme vetem me nje peshtyme.

 15. jon says:

  hahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa…..lul pse prape tu ngul……..

 16. ALBAN DEGA says:

  SI NUK NXJERR FJALE NGA GOJA PA RRE MORE LULEZIM MASHTRUESI!

  Po konkuron dhe eklipson edhe mbretin e RRENAVE!
  Nuk eshte fjala per Nastradinin… kurrsesi!
  Eshte fjala per babain tend politik Saladinin qe me rrenat e tij ia ka kaluar ku e ku edhe Nastradinin.
  Rekordmen boteror per rrena!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *