Shpërthejnë “Ballistët”: Duka shporru nga kombëtarja!

Nëse nuk i ndjek lajmet je i painformuar,
Nëse i ndjek atëhere je keqinformuar! – Denzel Washington

Marrë shkas nga sulmi i portaleve të Shqipërise qe ju bë ultrasve Shqiptarë në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Italisë. Nuk do futem në analizë se a ishte e gabuar apo jo hedhja e flakadanëve apo tymuseve në fushë, por do merem vetëm me mercenarët e gazetarisë në Shqipëri.
Hipokrizia, injoranca, serviliteti dhe gomarllëku i tyre (gazetarëve) këtë radhë kaloi çdo kufi. E them këtë pasi që janë po këta gazetarë që nuk e kanë fijen e informimit se çka është tifoz, ultras apo hooligan. Janë po këta të njejtit që u turrën pas ultrasve Shqiptarë me të gjitha mjetet që i kanë në dispozicion, ndërkohë që janë po këta ultras që nuk kursejnë asgjë nga vetja e tyre (para, kohë, energji, fuqi fizike dhe normalisht nuk e kursejnë veten edhe nga maltretimet dhe sulmet fizike të policëve Shqiptarë në ndeshjet e Kombëtares-të urdhëruar nga Duka) në funksion të mbështetjes së Kombëtares.

Në qoftë se ka një tradhëtar, një person të dëmshëm, një kancer në futbollin dhe Kombëtaren Shqiptare atëherë ai është KRIMINELI DUKA. Është AI që e ka përvetsuar dhe privatizuar Kombëtaren dhe FSHF në pronë të tijën, është AI meritori që Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Ferhan Hasani, Blerim Xhemaili, Admir Mehmedi (e shumë e shumë të tjerë) janë jashtë kombëtares pasi që nuk paguan hisen e haraçit që u kërkoi Duka. E kujtoni deklaratën e Oto Bariç pas ndeshjes me Rumaninë-“MA SHITËN NDESHJEN”. Dikush do thotë e pati për lojtarët, si thoni ju kush guxon të bëj DËNGLA aty pa urdhërin e Dukës.

Ndeshje të asaj natyre si me Rumaninë ka goxha si shumë.
Është po AI Duka (që disa e quajnë Klani i Zemunit) që vendos se kush futet e kush del nga Kombëtarja, është AI që vendos se kush shpallet Kampion ose kush del nga kategoria Superiore, është AI që vendos se kush futet në stadium e kush jo, është AI që në ndeshjen kundër serbisë i ndaloi transparentat e ultrasve dhe bashkë me to edhe FLAMUJT KOMBËTAR (i keni me video në YOUTUBE).

Është po AI që e hoqi emrin ALBANIA nga tutat e Kombëtares në ndeshjen kundër serbisë në beograd-TURP TURP TURP DHE FAQEZI.
Dhe të gjitha këto bëma të tija si dhe 1001 të tjera janë “sekrete publike” për opinioni Shqiptarë, por çuditërisht jo për gazetarinë Shqiptare, të cilët në pamundësi apo mosdëshirë që ta sulmojnë ose të merren me TË u çirren atyre (ultras-ve) të cilët gjithë QENIEN E TYRE e vendosin në funksion të Kombëtares.

DUKA SHPORU NGA KOMBËTARJA

Nga Krenar Osmani (Kapoja i tifozeve te Shkendise se Tetoves)

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “Shpërthejnë “Ballistët”: Duka shporru nga kombëtarja!”

 1. Argita_B says:

  Krenar Osmani, ajo qe ndodhi ne ndeshjen kundra Italise ishte nje turp i vertete dhe nese nuk e denoni hapur do te thote se e mbeshtesni. Kombtarja shqiptare nuk ka nevoj per njerez qe ulin imazhin e kombit tone neper bote.
  Fakti qe harxhoni para per te blere biletat e hyrjes ne stadium si gjithe shqiptaret e tjere, nuk u jep te drejten te hidhni flakadane dhe tymuese ne fushe!!

 2. Al says:

  Problemi I kahershem I Shqipeve..nuk I bien gomarit I bien samarit.

  E dime te gjithe se ca eshte duka po kjo nuk te jep te drejten ty te hedhesh flakadane e te nderpresesh ndeshje te kombetares.

  Po ke bythe ik e hidhi flakadanet te zyra e dukes ne vend te ketyre retorikave boshe ketu. Ler sportdashesit e vertete te shijojne ndeshjet!

 3. Eno says:

  Per sa the per Duken e Zemunit te gjiha qendrojne dhe nuk ka shqiptar qe thote te kunderten, por per tifozat ” ultas” qe thua Ti jane thjesht nje kope qe Duka u jep bileteat falas dhe ndoshta edhe rrugetimin ne transferte falas , dhe sillen si harbuter ne itali se ne vende te tjera te europes sma do mendja. Keta injorante nuk duhen te jene ne stadiume se vetem na nxjerrin bojen .

 4. sali says:

  Kete siku e ka shkrojtur Sali Berisha,Te jesh tifoz nuk duhet te thote te jesh shkaterimtar e vrases

 5. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Krenar: Nuk duhet te jesh krenar per emrin qe mban. Jam tifoz i zjarrte i kombetares sone, te cilen e kam ndjekur ne te tre stadiumet e Frances, ne evropian. Kam kaluar emocionet me te medha te jetes sime, ndonese sot jam ne moshe pensioni. Nese ne beme histori ne futboll, merita eshte edhe e Dukes, qe nga perzgjedhja e trainerit e deri tek gjyqet ne UEFA. Por kjo nuk eshte objekti im i komentit. Ate nate e kam ndjere veten shume keq, ne ato minuta sjellje rrugaçerore te nje grushti antitifozesh, qe duan te demtojne me çdo mjet futbollin e kombetaren tone. I kujt eshte faji qe kombetarja jone do denohet te luaje pa tifozet e saj, e kjo eshte e sigurte, mbasi kemi qene te paralajmeruar. E pra fajin mund ta gjeni vetem tek vetja juaj, o antitifoze e antishqiptare, qe nuk meritoni as t’i afroheni stadiumit ,ku luajne djemte tane kuqezinj. Ju jeni turpi i tifozerise sone,aq mbreselenese ne evropian.

  1. Uncle Sam says:

   Ah te qifsha kurvennn,imazhi kombit nuk cenohet me 2 flakadane ne fushe por me gomonet qe zbarkojn me kanabis ne brigjet e Italise,me vajzat tona qe i bej botes “il servizietto” ne tortuaret e Italise e shum e shum te tjera.
   Njerz moralista ne thojza si ti na shkatrrut, jan kta njerz si ju qe dojn ta pranojn demarkacionin me Malin e zi vetem per liberalizim vizash,jan kto njerz qe jane te gatshem te falin det vetem te hyne ne BE.
   Ju qe ndiheni inferior,mos na pau Europa ,mos na pau bota,po nuk ua fut karin kush o kurva se jeni 0 me hiç.
   Ne europiane te qoi flamuri Autochthonous me çunat e kombetares qe po i flakin ne rruge dita dites(Kaçe,Xhaka,Abrashi etj etj).
   Popull robqire,popull halabak!

 6. katarakti says:

  Ky Osmani qenka idiot. Nuk e dua fare Duken, por nuk i dal ne mbrojtje asfare rrugaçeve, apo ultrasve, siç i quajne sot, qe nuk kane fijen e civilizimit. Nga sporti duhet perjashtuar Duka, dhe ky Osmon Gamori me gjithe huliganet e tij. Sporti shqiptar nuk ka nevoje per plehra.

 7. Moni says:

  Duka eshte Duka, por dhe ju nuk jeni me pak te ndyre se Duka. Nuk kemi nevoje per sakrificat tuaja xhihadiste. Shqiptaret e Shqiperise, thjesht, nuk ju duan. Nuk duan t’ju shohin syte. Na turperuat.

 8. dashi says:

  ca imazhi ju prish kombetares shqiptare o njerez nuk ju prishet imazhi Italias qe me matrapazdhiqe fitoi kupen e botes o shqipe apo atij legen albiter qe DHA ate penallti MOS e keni shum problemi ate qe ndodhi se italiont kan bo shum me keq

 9. Barjam Shtylla says:

  Lidhur me problemin e sjelljeve huliganiste te disa individeve ne ndeshjen me Kombetaren Italiane,kam bere nje koment ne fb,te cilin po e percjell dhe per kete qendrim te ketij Krenar Osmanit nga Tetova.Te mbash qendrim ndaj Dukes apo kundrejt kujtdo tjeter,nuk ka asgje te keqe,eshte e drejta e sejcilit prej nesh edhe e Krenarit,sepse jemi te lire te shprehim mendimet tona.Por,ajo qe me detyron te perseris komentin tim te fb-utne kete leter te Krenarit,eshte mbrojtja prej tij e sjelljeve te padenja te disa tifozeve ne kete ndeshje.Tifoze,jane dhe mijra e dhjetra mijra Shqiptare,te cilet kudo ku kane qene,jane treguar,serioze,ultras,ne se do i quaj me fjalet e Krenarit.Kane harxhuar dhe ata para,kohe,energji ,fuqi fizike,ka qe kane bere dhe mijra e dhjetra mijra km,per te qene prane dhe mbeshtetes te Kombetares,por nuk jane sjelle si ata huliganet ne Palermo.Ja qendrimi im per kete rast,si per tifozet,per gazetaret dhe qytetaret Shqiptare:
  “Personalisht denoj cdo sjellje te padenje te tifozerise te kujtdo shteti,vecanerisht te atyre qe na perfaqesojne ne stadiumet e ndryshme,ne Shqiperi dhe ne Bote.Por,nisur dhe nga thenia:”Nuk shitet kali me nje te qorollisur”,them se nuk duhet ta dramatizojme kete cfaqje.A nuk u ndjeme krenare me keta tifoze,te cilat me sjelljen e tyre ne France,na vendosen ne tabele nderi?Perse duhet te ndeshkojme te gjithe tifozerine e sotme e te “veteshpallemi” antieuropiane,apo inatcore?Per me teper,prej inatit per te tille individe bastarde,te mohojme dhe lojen e bukur,me nerv dhe te bukur te djemve tane,sepse duhet te mbajme parasysh se,perballe kishim nje nga skuadrat me te forta ne Bote,Italine?Ja,ne pa qene pjese e lojes,pa qene pjese e tifozerise ne fushe,pa patur emocionet e tyre,behemi me nervoze,humbasim aresyen e ndeshkojme te tjeret,ne rrethana me emocionale se tonat…Le te kenaqemi me lojen,le te ndeshkojme individe te vacante dhe le te perkrahim lojtaret tane dhe tifozerine tone,per te vecuar prej rradheve te saj individet,te cilet na njollosin,na bejne me turp ne mjedise sportive ku marrim pjese…
  A jemi ne miqte e fb-ut maskarenj?A jemi ne qe turperojme te tjeret?A jane gjithe Shqiptaret te tille maskarenj,apo jane nje pakice te tillet?A jane maskarenj te gjithe Anglezet,te cilet kane tifozet me huligane ne bote? A e mallkojne veten ata,sic bejme ne?Ja prandaj ne,duhet te eliminojme vetegjyqesine,vetedemaskimin dhe pergjithesimin e sjelljeve te keqija te individeve te vecante e te mesojme te bejme diferencimin…”

 10. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  o Zot,ne dore te Hasaneve shqipfoles ”nderi” i KOMBETARES SHQIPTARE!!!!????

 11. drejtesia says:

  Nuk e kuptojme pse komentuesi i ndeshjes Shakohoxha qe ne fillim thoshte se fajin e kane tifozet shqiptare,kur mundet qe flakadanet mund ti kene hedhur dhe vendasit apo i dhimbsen tifozet italiane?????
  Kjo na acaroi shume kur e degjonim.

 12. Peco says:

  O Krenar, o Kapo i tifozeve! Futbolli nuk eshte lufte o shpirt, futbolli eshte shfaqje argetuese. Ju e perjetoni si lufte dhe armiqesi ndaj kundershtareve. Nese nuk keni pune tjeter, na lini ta shijojme ndeshjen si qytetar dhe jo si barbare. Ju jeni thjesht deshtak si njerez, qe prishni parate e prinderve dhe nuk dini te beni asgje ne jete vec rremujes. Per cfare mund te sherbenin gjithe ato tymuese ne stadium? Ju i keni mbushur mendjen vehtes se jeni patriote te medhenje, por nuk dini te lidhni as breket dhe per perparimin e kombit nuk jeni ne gjendje te beni asgje. Jeni thjesht deshtak, te paafte qe kerkoni vemendje nepermjet shkaterrimit. C’borxh ju kemi ne qe jemi qytetar, qe zbatojme ligjet e bashkejeteses qytetare juve rrugaceve te falimentuar ne cdo drejtim? Mburreni se jeni ne gjendje te hingellini me shume se te tjeret ne stadium dhe kete na e quani merite? Degjova se i kane perjashtuar perjetesisht ata qe bene rremujen ne Palermo. Mire jua kane bere se na turperuan pa me te voglin shkak.

  1. Uncle Sam says:

   Ti nuk je qytetar je puthdurs,ate qe futbolli eshte argtim dhe jo lufte thuja policise se shtetit e jo Krenarit!
   Njerz si ti qe harrojn padrejtsite jan peme pa kokrra!!

 13. adri says:

  fadil, mos je nje kelysh i Dukes ti? Duka duhet te ndiqet penalisht per leket qe i ka kerkuar te gjithe talenteve qe sot nuk mund te luajne me per Shqiperine

 14. Tz says:

  Ju palaco tifoze u treguat dhe shume te pa bese sepse ne zemer te vend banimeve arbereshe i vute flaken asaj mikpritje.Dua te them se ngjani pak si shume me komshijte e juaj serbe.jeni te zote ,hajdeni ne Tirane dhe vini flaken Dukes me kompani dhe do te beni per vete nje shqiptari te tere

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *