VIDEO: Çadra e PD-së kthehet në cirk, ja çfarë bëjnë protestuesit

Teksa protesta e opozitës ka hyrë në ditën e saj të 37, protestuesit në çadrën e vendosur përpara godinës së kryeministrisë që më 18 shkurt kanë gjetur mënyra të ndryshme për të shpenzuar kohën.

Ata e vrasin kohën e lirë duke shpikur lojëra.

Loja më e fundit ka emrin “Rrëzo Rilindjen”.

Një lojë alla bowling ku birilat janë qeveria dhe çdo biril ka një foto të eksponentëve më të lartë të maxhorancës të akuzuar nga opozita për krime dhe korrupsion.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “VIDEO: Çadra e PD-së kthehet në cirk, ja çfarë bëjnë protestuesit”

 1. shqip says:

  Me keto perversitete ka shume mundesi qe me 18 qershor keta te votojne kundershtaret e tyre. Duket habi? Po habi eshte edhe te mbyllesh ne nje çader e te shpikesh te pa shpikmen.

 2. beni says:

  hahaaaa, bravo e rrezuat

 3. tomorri says:

  Kur nuk njihet dhe dihet vertete BASTARDI nga keta injorante ,dembele,kopuke,intrigant,hajdute,vrases e ku ta di une qe nje bastard si Lulezime Basha i ka futur ne nje shrtunge dhe i helmon çdo dite me nga nje shiringe Saliane.

  1. shpresa says:

   o tomorr, pse merzitesh ata hane , pine qyl aty, marrin dhe ndonje leke rroge; e pse mos te rrine e bejne si thone ata? paguhen si puntore, kapitalizem eshte. Pse eshte me mire te mos ti kene ato te ardhura? Kur puna te mbaroje, çadra te mbyllet, kuptohet qe keta jane te paret qe nuk votojne per çadren.

 4. Moni says:

  Po shoh dhe nje fytyre krimineli aty. Ai zoteria ka frike te dale ne Fier se i ka gati plumbin. Aty ne cader ndihet i mbrojtur.

 5. NjeQytetarOptimist says:

  Te kishit ndenjur duke pritur tek zyrat e punesimit sa keni ndenjur ne cader, edhe kushurinjve do ju gjenit pune.. Ky eshte kuptimi I plote I fjales kur thuhet: Do me japi pune qeverria e ardhshme se sakrifizova 1-2 muaj ngujim ne cader.. Ja si I ushqen partia popullin e prapambetur.. Sakrifizo per mua qe kur te vij ne pushtet do te bej ty favor.. Shume keq !!

 6. ceni says:

  Po ikni o katunare se nuk dini me lujt me top llastiku, juve jeni mesuar te luani me top lecke!

 7. akili says:

  I thon nje fjal e urte popullore GENJESHTRA 40 dite zgjate dhe ja fakti mos e genjeni popullin se te dalin cimkat Te genjesh nje popull dite me diell turp per PD qe ka 25 vjet qe po Mashtron kete popull,i ruani birilat se do ju duhen te beni fushaten elektrike tung

 8. ts says:

  O rotat e carit qe nga pamja dukeni cfar malli jeni e aty keni gjet tamam kushtet per jetes sipas qefit ! Grumbull rrugacesh qe doni te kaloni kohen se per asgje tjeter nuk vleni ! Ai rota i madh i Carit me kollare qe ka mush xhepat me pare budallejsh e bredh qe tju hudh pluhur syve e fluturon me prasin e Saliut , u ka bo si drejtor konvikti shurdh memecesh e po tallet me ju rota cari, qe jeni bo per turp per ata qe ju ka ngel pak turp se per te tjeret jeni bo te neveritshem si me pas pa nje stan derrash ! Luni qeshni kaloni kohen o zboristet e Sali Palles e & e avash avash ja filloni edhe pallimit aty, se ska rast ma te mir kur ske me cfar te meresh e kshtu terhiqni tifoza pornografie qe te shtoni radhet ! Ju hekte mortja per moshen e re or parazit mejhanesh, qe nuk i vleni asgja ksaj shoqerie e prisni tju ushqejn hajdutet e kriminelet ! Jeni pjesa me e qelbur e Kombit ……….

 9. Ronin says:

  Nuk gjen dot fjale per te pershkruar kete çader. Partia Demokratike dhe Saliu do te marrin ndeshkimin e duhur politik ne zgjedhjet e ardhshme. Ky grupim zhtazesh nuk perben opoziten reale ne Shqiperi. Keta mercenare shohin interesin e tyre personal dhe nuk u behet vone per popullin e thjeshte. Mbeshtetesit e vetem qe i kane mbetur kesaj partie te degraduar jane: hajdutet, vrasesit, injorantet, qylaxhinjte dhe dembelet,
  Kur shikon keta ne cader eshte njesoj sikur shikon ata te babeziturit e tortes se 100 vjetorit te pamvaresise. Ndjesia eshte e njejte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *