Rama tallet me vizitën e Lulzim Bashës në SHBA: Takoi aq shumë, sa s’mban mend…

Kryeministri Edi Rama, përveçse është shumë aktiv me statuse dhe postime të ndryshme në rrjetin social Facebok, i tillë është dhe me komente ku u kthen përgjigje komentuesve të shumtë që vijnë në adresën e tij.

Kësaj radhe kreu i qeverisë ka izonizuar vizitën e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha në Amerikë, ku ky i fundit ka deklaruar se është takuar me shumë kongresmenë amerikanë të cilët kanë mbështetur vendimet e tij.

Lulezoji lulezimi nga Amerika me kushurinjte e kongresmenve”, shkruan komentuesi. E menjëhershme ka qenë përgjigjja e Ramës i cili me nota ironie shkruan se ka takuar aq shumë kongresmenë dhe nuk i thotë se ka frikë se harron ndonjëri, koment ky i shoqëruar dhe me disa figura duke qeshur me lot.

Ka takuar aq shume se nuk e thote dot ke takoi sepse ka hall mos harron ndonjërin”, shkruan Rama.

Duke marrë shkak nga deklarata e vetë kryeministrit Rama këtë të enjte në Parlament, ku Rama i tha deputetit të Libra se “vdes” të jetë ministër, një tjetër komentues ka paralelizuar figurën e  Blushit me Bashën ku shkruan se “vdesin” të kenë pak pushtet.

Komentuesi: Edhe Luli,po ashtu si Z.Beni vdesin per icik pushtet,vetem se i kane preferencat e ndryshme, Luli vdes per icik Kryeminister,ndersa Z.Beni per icik Minister.

Rama: Dhe genjeshtren e kane art.

 

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Rama tallet me vizitën e Lulzim Bashës në SHBA: Takoi aq shumë, sa s’mban mend…”

 1. Skenderbeu says:

  Kame qeshur me Lulin,se e dinja 100%, qe, sa te kthehej nga SHBA-ja,do mburrej, dhe do fryhej si gjel ne maj te plehut.Ashtu ndodhi vertete.Sa hyri Basha te çadra e shejtaneve,ata u ngriten ne kembe dhe e priten me ovacione.Basha u mallnjye,i rane lotet, filloi te genjej pa pik turpi,se kishte takuar gjithe shtepine e bardhe,me te zese e me te bardhe,kongresmen e senator,dhe kishte mare mbeshtetjen”TOTALE” te Amrikes.Shejtanet e besuan dhe e duartrokiten aq shume, sa duaret e tyre nxoren shkendije qe e verbuan Bashen,dhe bene te dridhet Berisha sikur e kishte zene tatakuti.Hajde parti hajde!!! Hajde Basha hajde!!! lum juve qe u ka “zili” bota.

 2. duno says:

  Edvini nuk eshte vetem aktiv ne rjetet sociale . Ai eshte aktiv , eshte pasiv , eshte interaktiv eshte posesiv e shume ive te tjera deri ne ate mase sa per te bere nje foto me Obamen paguan mijra dollare { larg qofte nga te tijat } bile regjistrohet si gruaja e nje taksisti shqiptaro amerikan . Ky pra eshte ironiku . ciniku . magjiku . kreshniku , dielli qe me rezet e tij te zjarta sterrosi kete vend . I mjafton edhe nje mandat per te bere qe ne kete toke mos mbije me as bari . Le tja japim e te shpetojme perfundimisht.

 3. Shqitari says:

  Keta militantet e pd jane mesuar dhe ju pelqen te genjehen.pelqejne genjeshtrat e medha,sa me te medha aq me shume kenaqen.Basha e di ska cben duhet ti kenaqi

 4. lenci says:

  O Rama, ka shkuar pa pare…
  Nese do te kish paguar 80 000 $ dhe do kish marre nje burre ne us …do e kish bere nje takim me Trump.
  Te kujtohet vetja teveqel?! U fute ne takim me Obamen si gruaja e X it dhe pagove 80 000 $.

 5. Arber I says:

  Lufte per puishtet, pasi karrikja kryeministrore te ben pasanik deri ne tre breza; ne nje kohe kur njerezit e varfer dhe te semure zvarriten dyerve te poliklinikave dhe spitaleve me copa letrash neper duar; rrihen, grinden, shtyhen kush e kush te regjistrohet i pari, sepse ne Shqiperi nuk ka planifikim ne klinikat dhe spitalet e shtetit. Turp, turp per keto gara per karrike!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *