Basha reagon pas shuplakës nga Ambasada amerikane: Kemi mbështetjen e Uashingtonit, le ta dëgjojnë ata që mbushin xhepat me paratë e drogës së Ramës. I shpall luftë dhe Brukselit

Lulzim Basha ka reaguar pas shuplakës së një dite më parë nga Ambasada amerikane në Tiranë, e cila deklaroi se administrata e Trump nuk mbështet kërkesat e opozitës.

Edhe pse në vizitën e tij në SHBA dështoi, Basha thotë se ka mbështetjen e Uashingtonit.

“Për këtë betejë, për kauzën e zgjedhjeve të lira e të ndershme, të largimit të krimit nga politika, e luftës pa kompromis kundër drogës, ky shesh, kjo agorë, PD, Basha dhe shqiptarët, po kanë marrë mbështetje totale në Uashington, dhe këtë mbështetje e përkthejnë në këtë aksion që ka një synim, Shqipërinë e standardit evropian.

Ne nuk do të kemi asnjë tërheqje deri në fitore, ky është vendimi i popullit tim dhe unë do ta coj deri në fund”, tha Basha.

Ai ndërkohë ka thënë se reforma në drejtësi mbështetet nga ata që kanë mbushur xhepat me paratë e drogës së Ramës dhe duan t’ia bëjnë dhuratë këtij të fundit.

Le ta dëgjojnë miqtë dhe armiqtë, ata që na duan të mirën, edhe ata që mbushin xhepat me paratë e korruptuara dhe të pista të drogës së Ramës.

Drejtësi në duart e Ramës nuk ka për të pasur kurrë, ndaj jemi këtu për të garantuar shqiptarët dhe miqtë tanë ndërkombëtarë për vendosmërinë tonë për të zbatuar paktin e 22 korrikut, që është dhunuar në mënyrë të njëanshme nga hajduti i CEZ, nga njeriu që prodhoi e futi në xhep miliarda me drogë, kanabis, heroinë, klanet e të cilat i ka përfaqësuar në qeveri me ish- ministrin dhe ministrin aktual të Brendshëm”, tha Basha.

Lulzim Basha i shpall luftë edhe Brukselit: Njerëz të fuqishëm dhe me pushtet të BE-së u bënë pjesë e aktit mafioz me CEZ, pasi u paguan…

Lulzim Basha nuk mjaftohet vetëm me ambasadoren e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin.

Ai ka sulmuar sot nga çadra e PD-së, Brukselin zyrtar.

Sipas tij, njerëz të fuqishëm dhe me pushtet në BE, janë bërë pjesë e aktit mafioz për marrëveshjen e dëmshpërblimit mes shtetit shqiptar dhe CEZ.

Arrestime, intimidime, prerje të energjisë elektrike, gjithçka për të mbushur arkën e zbrazur nga afera me CEZ.

E dëgjuat me fakte të avokatit, dhe institucioneve ndërkombëtare se si u vodhën 650 milion euro nga xhepat e shqiptareve.

Detyrime të njohura dhe të pranuara ligjërisht nga kompania CEZ, para që duhet të ishin në arkën e shtetit shqiptar, para që nuk erdhën se u ndanë mes mafias ndërkombëtare dhe bashkëpunëtorit të saj në Shqipëri.

Njerëz të fuqishëm dhe me pushtet në Bruksel, janë bërë pjesë e këtij akti mafioz.

Ne do ti shkojmë kësaj afere deri në fund dhe afera të zbardhet në mënyrë që përgjegjësit të dalin përpara drejtësisë së vërtetë, jo asaj kriminale”, është shprehur Basha.

Kuptohet, nuk ka thënë asnjë fjalë për ndërhyrjen e dhunshme të shtetit të drejtuar nga Sali Berisha (dhe Flamur Noka që vinte në transformatore dhe kthente energjinë elektrike pë rata që nuk paguanin) kundër CEZ, çka solli edhe padinë e kompanisë çeke në Arbitrazh.

Basha duket se po shkon drejt përplasjes forntale me SHBA dhe BE, duke qenë se është izoluar dhe injoruar nga Uashingtoni dhe Brukseli zyrtar, për kërkesat e tij për qeveri teknike dhe largimin e Ramës.

REMOTE_ADDR:[]

31 komente në “Basha reagon pas shuplakës nga Ambasada amerikane: Kemi mbështetjen e Uashingtonit, le ta dëgjojnë ata që mbushin xhepat me paratë e drogës së Ramës. I shpall luftë dhe Brukselit”

 1. albatros says:

  Vendimi I popullit !?!?!?!? Si I ke patur mardheniet me kete popull? Se ky popull dyshon per ca gjera tek ty qe te qan shpirti per popullin(..apo pushtet tavoline) . Edhe ai I GJATI nuk eshte me I mire, por te pakten nderrohuni me lezet jo duke vrare njerez per qefin tuaj

  1. armand says:

   Lulja ka bere marreveshje me popullin me 21 janar . Per tu bere i besueshem pushkatoi 4 te pafajshem nga gjiri i popullit. Eshte marreveshje e firmosur me gjak.
   Ka hyre ne rruge pa kthim per te miren e popullit.

  2. Argita_B says:

   Basha perpara se te kerkoje drejtesi, le te ballafaqohet me vjedhjen e 300 milione euro per rrugen e kombit. Dosja nuk u gjykua ne thelb pasi u mbyll per skadim afati.
   Pra Basha nuk eshte i pafajshem ne thelb, thjesht per çeshtje teknike mbylli dosjn.
   Sot ne kerkon qe ky hajdut e kriminel te rimari qeverine se po i dhimbset Shqiperia dhe shqiptaret pffffff

 2. ToniTR says:

  Ambasadat ne Shqiperi jane fasada. Zeri i vertete dhe i vetem i Amerikes, i Europes, i Rusise dhe i popullit shqiptar eshte vetem Luli!

  1. Hitch Pharre says:

   Lesh ! Pardon: Jes

 3. suggestion says:

  Si gjithmone kodra pas bregut o Lul, kurr nuk fole njehere seriozisht dhe populli yt te marre si njeri serioz . Me ate kok qe ke rri e ngordh ne asfalt dhe shtergoje mire hurin e cadres se nuk ke sy e faqe te dalesh ne publik dhe te beshe fushate elektorale.

 4. Toku says:

  Nuk di me se ca emri ti ve.

 5. eli-tiv says:

  …sa mire qe lyl e cader…..shtyjme kohen…..kush e ka merak se c’thote lyli….edhe ai nuk e ka merak c’thote…Perdja ka rene….vtem gallata vazhdon..

 6. american2016al says:

  Luli I vogel me ngjan me Berishen e vitit 1997 nje i semure psiqike dhe manipulator, nuk po e kupton qe populli e ka braktisus dhe se ne zgjedhjet parlamentare do te jete i Humber.

 7. sherifi says:

  Opo e ke mire, te gjitha ambasadat jane perfaqesi te vendeve borgjezo, kapitaliste, revizioniste, ti qendro i vetem ne brigjet e adriatikut, por mos e perzie shumicen e shqiptareve( se po flet shume ne emer te shqiptareve), fol per ate grusht njerez qe ke rreth vetes.

 8. eli-tiv says:

  …c’te bej dhe lyli…nga halli e ka….se ka te lehte ti thote burgut hapu….Sa per ato qe flet nuk mban pergjegjesi…me siguri eshte i droguar….po shohim te njejten skene si me ristanin..

 9. Bashiqi says:

  Mire mo bashiq. Ti thu me standarde europiane . Une kam 20 vjet si jetoj ne Europe Po Nuk kam degjuar kurre kryetarin e opozites ti thote kryeministrit ato gjera qe thua ti PA asnje prove. Mblidhen prova shkohet ne prokurori ( qe e keni tuajen) behet denoncimi dhe pastaj vepron ptokuroria. Standard European do te thote edhe ai qe ka vjelle 250 milion euro ne rrugen e kombit e ka vrare 4 protestues ne mes bulevardit duhet te jete ne burg. Qa ti themi kesaj? Apo standarte kur te intereson?

 10. bibilushi says:

  Mbec, more shoku,mbec,per tej ures se Qabese,po qeveri teknike a do te kete,po zgjedhje me 18 qershor ,a do te kete,po ju a do te merrni pjese ne zgjedhje,po vetingun ,a do ta votoni.|

 11. pjeter says:

  vini re vini re, gjino beluli po akuzon rende perfaqesine dipllomatike amerikane si e paguar nga prate e droges se rames, brovo gjino, je nje fenomen i vertet, me pare sapo vuri keme ne token shqiptare, tha qe pati mbeshtetjen e administrates trump,kurse fajesoi ambasaden e shba-ve ne tirane sepse ka shtremberuar te verteten, me pas mori nje shuplake edhe nga ambasada amerikane due e pergenjeshtruar per mbeshtetjen e administrates trump,,,, mos u cuditni fare me sjelljen e gjinos, si njeri i papergjegjshem, qe futi veten ne gjirizin e saliut, tani,c’do gje mund te presesh, por ata ne amerike neprmjet perfaqesise se tyre ne tirane, nuk jane mesuar te degjojne fjale kaq te c’muara, mendoj se me keto akuza qe besoj ne amerike jane te renda, me doren e tij po behet person non grata ne amerike,,,,,, o gjinooo a tu bene fiqte o mavri?

 12. shqip says:

  I kemi dhene fjalen popullit. Qe ketu debati eshte shterpe. Nuk kunder njeriu te komentoj nje budalla qe fle mbi re. Ky quan popull ata te çadres. Se te tjeret do ja kendojne kengen ne 18 qershor.

 13. shqip says:

  I kemi dhene fjalen popullit. Qe ketu debati eshte shterpe. Nuk kunder njeriu te komentoj nje budalla qe fle mbi re. Ky quan popull ata te çadres. Se te tjeret do ja kendojne kengen ne 18 qershor.

 14. shqip says:

  I kemi dhene fjalen popullit. Qe ketu debati eshte shterpe. Nuk kunder njeriu te komentoj nje budalla qe fle mbi re. Ky quan popull ata te çadres. Se te tjeret do ja kendojne kengen ne 18 qershor.

 15. lennard says:

  O Kaqol Je Jashte Axhende.Nuk i honeps kush derdellisjet e tua.Nuk ke asnje shans te dalesh mbi uje.Fatkeqsia eshte se po merr dhe PD me vehte.Sojsez i Qelbur.

 16. Bardhi Tolabi says:

  O Lulushe,a jam une popull?Po ti c’te s’ateme ke,qe flet dhe ne emrin tim?Une ty dhe para teje dhe Saliun,nuk dua t’ju shoh syte e ti me flet ne emrin tim.Po edhe mbreti nuk flet keshtu si ty,more i shkalluar,as Enveri nuk foli ne emer te popullit te TIJ,por foli ne emer te popullit.As nje drejtues shteti,nuk eshte pronar i popullit e ta quaje ate populli IM sic e quan ti.Ti mund te flasesh ne emer te partise tende,ne se e ke ate me te vertete tenden,se me sa di une e ka Saliu…
  YYYYYYYYYY kellire e ketij vendi.Ti je i pa cipe,i pa turp,je genjeshtar klasi dhe shpif per c’do gje.Del me emer,ke takove ne Amerike,cfare i the dhe cfare te tha.Po nje maskara,nje hale si ty,nuk do t’ja dije nga pordhet.Del ambasada Amerikane dhe te nxjerr genjeshtren ne shesh dhe ti i akuzon si te blere prej Rames,dalin hapur dhe deklarojne mos mbeshtetjen ndaj teje dhe PD-se,titullare te BE-se dhe ti thua se ke mbeshtetjen e BE-se.Kush te mbeshtet nga BE-ja institucionalisht,apo Gosruku e ai Aldo hajduti Italian.Keta po,te mbeshtesin,por edhe une e di pse te mbeshtesin.Per ato paret e droges te Lazaratit,te cilat kane qene miliarda euro,te lejuara prej teje dhe Saliut,sepse e dinit se do ju duheshin per nje dite te zeze….
  Aty qendroni,se ja po vjen 18 qershori dhe do e shohim ate popullin tend se sa eshte i yti…
  PLEHER E KETIJ KOMBI,JU KA ERDHUR FUNDI!

 17. Bushi says:

  Ti o Basha, i mjeri ti qe flete, se ky eshte vendimi i popullit dhe une do t’a çoi deri ne fund.Por ti o ditezi nuk ke popull.Nuk eshte populli ata 20 veta qe ke ne çader.Si nuk e kupton kete,qe populli mbare shqiperise nuk te do ty dhe partine tenede,se jini fashista.Mbidh mendjen e kokes,dil nga vrima ku je futur,hyre ne rrugen te gjitheve,se je ndare si dhija nga tufa.Shko ne parlament atje beje luften,dhe shko ne zgjedhje te tregosh vehten sa i forte je.Forca jote nuk eshte ne vrimen e çadres.Por çadra eshte turpi yt.Do perundoni keq,madje shume keq.

 18. Lyylin e komandon me telekomande baba, skenderbeu, legjendari, I popullit qe se do me e pa me sy, salih vuk karaxhici. Ky lyylushi bilbilushi eshte viktime e sahaales. Nese Sahalaa merr merret ne mbrojte qe nuk do te preket familjarisht nga VETINGU, lulishi do e haje prasin e lushnjes, nga ato te gjatet aman. I shkreti, thote e ben ci thote “baba”, salih….hahahahahahahahahahahahahaaaaaa….

 19. Kadriu says:

  Me seriozitetin me te madh, po ata njerez te cadra o jan budallejn o jan te paguar ose jan ne rradh per pune qyl pa lodhje tja qej basha , se nuk ka mundesi ta mbeshtetesh mendimet e ketej zorraxhiu.

 20. Luli i vocerr says:

  Me PD do na ike per Lezhe dhe tallavaja!
  Cfare do behet me Sinanin, Ciljeten, Qamilin. Artjolen, Lek Plepin, Greta Koci &Jozi?
  Do dalin ne rruge te madhe?!
  Po nga Konferenca Islamike do na nxjerrin jashte po u shkri PD?
  Megjithate, pavaresisht shakave, tragjedia mundet me qene shume afer!
  Gjendja ne Maqedoni eshte prane shperthimit, ne Kosove mundet Serbia te beje provokimin e rradhes e deri ne nderhyrje te armatosur!
  Kjo eshte e vetmja shprese per te birin e Sheqeres e Lulen dhe gjithe llumin shqipfoles!

 21. Al says:

  Vate dhe ky…Dil nga cadra i dhjere por krenar perpara se te jete vone. Ta dish mire ti dhe ata qe e mendojne si ty se nese ke plan te destabilizosh vendin do e kesh popullin e vertete aty tek hyrja e cadres me cakmak ne dore t’ju vene flaken e t’ju shkrumbojne aty brenda ty edhe atyre qe e mendojne si ty! Nuk durojne me njerezit se u ka vajtur aty ku nuk mban me!

 22. ZYBER says:

  erdhi ,erdhi VETINGU……….SA GALLATE,,,,,,,,NJE ME NJE LUL,SUL,RUL,MUL,…….NUK KENI PARE GJE AKOMA…

 23. Kamarieri i Rinasit says:

  Ti i o Lul shkerdhata ke duart e gjata te Saleh babes per ti futur ne xhepat e popullit dhe per te tjerat.. trurin e nje kamarieri. Kot e trash zerin o funderrine, ky popull eshte neveritur me bastardet si ty.

 24. kok palari i 21 janarit says:

  ikiu nga trute fare i gjori Lul-i !

  prisni kur te shkoj ta marre ambulanca te lojturin e Salushit .

 25. fieraku NGA ferrasi says:

  Te jete kaq budalla ky basha?
  Te MOS kete tru as sa komentuesit me pagese?
  Nuk votoj asnjerin.
  Ky vend paska qene flori
  Vodhi zogu
  Vodhi Enveri
  Coi me aeroplan ramizi ne zvicer
  Pastaj nene e zeze u turr lukuni e ujqve
  Tani qenka turr dhe Bruksel
  Sovrani PA breke.

 26. Luli leh per slalom te trashe says:

  Me trimerite e tua o lylqim i shpall lufte edhe
  P*Dhit sateme
  Me shume leh si qen me shume do hash copen e
  Sapunit thelle e me thelle do te hyje sallami sic
  Dihet kur kerkon brire le dhe veshet o kurve e
  saliSerbit

 27. Edi NYC/USA says:

  Gjëja më e mirë që ju Lulush Basha e Salush Berisha i bëtë popullit Shqiptare ishte edukimi i tyre që bëtë ju me tradhetinë tuaj ndaj interesave Kombëtare kur i shitët territorin Shqiptar shovinistëve Grekë, kur grabitët pasuritë Kombëtare në rrugën e Kombit, kur vratë njerësit e pafajshëm në protestë 21 Qershorit, kur vratë popullsinë në Gërdec duke mbuluar aktin tuaj kriminal, kur shkatërruar rekordet/kadastrat, kur emeruat korrupcionini nëpër Ministi/Gjykatë/Prokurori/Polici, etcera.
  Protesta në çadër është vetëm për mbrojtjen e interesave tuaj përsonale dhe të KRIMIT ORGANIZUAR SHTETËROR SHQIPTARE (KOSS) Berisha/Nano/Meta!…

 28. EKZEKUTORI says:

  o Moter Q…iiiiirrr:TI U KE SHPALLUR LUFTE SHQIPETAREVE..jo Brukselit dhe Jo SHBA-se–..
  1-Takimi me Ambasadorin Russe ishte, nje “Azil Politike” ne Russi apo Serbie, per VEPREN TENDE KUNDER KOMBIT SHQIPETARE..nuk po vazhdoj me tej:TE VARUR NE LITARE NE MES TE CADRES…Putane Serbie:::

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *