Integrimi dhe reformat, Rama nesër drejt Francës me ftesë të homologut Cazeneuve

Kryeministri Edi Rama niset mëngjesin e së martës drejt Francës, për një vizitë zyrtare, me ftesë të homologut Bernard Cazeneuve.

Takimi, i cili do të zhvillohet në orën 16.00,  pritet të përqendrohet tek marrëdhëniet mes dy vendeve, procesi i integrimit europian dhe reformat e ndërmarra nga qeveria e Tiranës.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Integrimi dhe reformat, Rama nesër drejt Francës me ftesë të homologut Cazeneuve”

  1. Drejtësia says:

    Është partneritet që do vazhdojë edhe për shumë e shumë vite të tjerë.

  2. Emigranti says:

    Kryeministri francez therret Ramen per ti thene te marre masa qe te frenoje turravrapin masiv qe kane marre shqiptaret drejt Frances ndryshe rivendosja e vizave eshte obsioni kryesor per qeverine e ardheshme franceze pas Cazeneuve i ka “plaçkat ne gomar” i kane mbetur me pak se 2 muaj ne pushtet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *