Ku po shkojnë PS, LSI dhe PD?

Nga Nikoll Lesi

Lulzim Basha u kthye nga SHBA. Nuk dukej se kishte ndonjë sihariq për të sjellë, por si ish-kryediplomat dhe si lider opozite, e paraqiti mjaft me elegancë vizitën e tij, duke lenë të nënkuptohet, ndonëse nuk përmendi emra, se kishte mbështetje nga administrata Trump. Paralel me të ministri i jashtëm Ditmir Bushati zhvilloi disa takime të rëndësishme në Washingtonin zyrtar. Basha dhe Bushati, sejcili për vete, mbaruan vizitat në SHBA. Të dy thonë se morëm mbështetje nga administrata e Trump. Në të vertetë akoma nuk ka asnjë deklaratë zyrtare nga Departamenti i Shtetit Amerikan për situatën në Shqipëri. Ndërkohë situata politike në Shqipëri po shkon drejt destabilitetit, gjithnjë nëse opozita i qëndron vendimit të saj që nuk futet dhe nuk ka zgjedhje, pa qeveri teknike. Por duket se kështu do i mbetet vendimit të saj PD-ja, pra nuk futet. Edi Rama nuk ka dhënë asnjë shenjë thyerje apo hezitimi se edhe mund të jap dorëheqjen, paçka se personalisht që ditën e parë të fillimit të çadrës kam shkruar se Rama është shah-mat dhe duhet të bëhet Burrë Shteti. Të veprojë shpejt dhe pa vonuar, siç ai ka deklaruar kur erdhi në qeveri se ” kam ardhur për bërë shtet e jo për mbajtur pushtetin”. Pra me pak fjalë jepte dorëheqjen dhe natyrisht bashkë me LSI-në e Ilir Metës shkonin në zgjedhje dhe i fitonin thellë përballë PD-së, e cila, jo për fajin e Lulzim Bashës, por akoma ka nevojë për freskime dhe opozitë në mënyrë që jetë gati për rikthim në pushtet.

Edi Rama nuk pranon akoma. Ndonëse ligjërisht dhe në mënyrë kushtetuese ka të drejtë të drejtojë qeverinë e votuar, por duke parë se si mund të shkojnë gjërat në muajt në vijim, ai mund të bënte sakrificën e pushtetit në emër të shtetit dhe stabilitetit të shoqërisë. Edhe merakun e dekretimit të katër ministrave të fundit nuk mund ta ketë, pasi rrinin prapë në qeverinë teknike, ndonëse opozita mund të bërtasë. Sensi i masës nuk mund të kalohet nga Basha, sepse nuk po i merret një pushtet që ai e ka fituar.

Gjithsesi pas kthimit të Lulzim Bashës nga SHBA, pavarësisht se nuk ka ndonjë entuziazëm  të fillimçadrës, duke se diçka po lëviz. PD-ja po fillon të përgatitet të vërë në lëvizje strukturat për zgjedhje, ndonëse shton edhe një fjali “pas qeverisë teknike”. Opozita nga çadra po del në bazë, duke u kthyer në darkë te çadra. Belind Këlliçi, kryetar i Forumit Rinor të PD tha për “Koha Jone” se “pa qeveri teknike nuk futemi dhe nuk ka zgjedhje”. Ndaj pushteti duhet të fillojë të lëshojë, pavarësisht se ha diskutim të madh kjo që kërkon opozita.

Edhe pak ditë vjen data 1 prill, jo si ditë gënjështrash, por bëhen fiks katër vite nga data e nënshkrimit PS-LSI në Shkodër. A do nënshkruhet përsëri? Mendoj se ka luhatje, ka njërëz përreth Ramës që fusin pyka dhe krijojnë teori marsiane se ” PS fiton pa LSI”, ashtu sikurse ka në anën e Ilir Metës, jo pak persona me ndikim politik, të cilët i fryjnë se “boll me PS dhe kanabisin e saj”. Sikurse ka mediatikë dhe interesaxhinjë afër Lulzim Bashës, të cilët thonë se “po dole nga çadra, vdiqe politikisht”.

Personalisht, nëse do pyetesha, PS dhe LSI firmosin koalicionin e ri, natyrisht me kushte më strikte dhe të mirëpërcaktuara; mënjëherë pas këtij veprimi kërkojnë tryezë të hapur politike me PD. Edi Rama firmos dorëheqjen si kryeministër në emër të shtetit (ndonëse e padrejtë ligjërisht) dhe paralel me këtë PD e opozita firmosin vajtjen në parlament dhe votimin e Vettingut. Opozita pas kësaj nuk ka pse shton “shtojca” apo kërkesa pa sens, nëse palët firmosin qeverinë teknike. Nuk ka pse të shtyhen zgjedhjet e datës 18 qershor.

Dhe kjo nën mbikqyrjen e rreptë nga ana Departamentit Amerikan të Shtetit. Jo nga ambasadorja e BE, Vlahutin dhe nga Lu, pasi kanë doza dyshimi nga palë të caktuara.

Gjithnjë nëse duan një Shqipëri stabël dhe pa rremuja. Nëse ka ndonjë përplasje SHBA-Rusi në Ballkanin Perendimor, atëhere mund te kemi komplikacione, krejtësisht të pa dëshiruara. Ndaj Rama-Meta-Basha të jenë para se gjithash shqiptarë dhe të ulen për shqiptarët.

REMOTE_ADDR:[]

41 komente në “Ku po shkojnë PS, LSI dhe PD?”

 1. lennard says:

  Recete e nje Kaqoli Zifti.Paske rjedhur krejt o Nikolle Lesi.Me vjen keq .Ti mbaheshe nje nga Pishtaret e demokracise ,,po tashti paske roitur duke i bere fresk Sale Serb-Qenit dhe Lul-Sumkapuc -Hajdutit .Like Floririt .Boll me shantazhe.Vetingu duhet te nise sa me pare dhe Horrat te marrin denimin e merituar

  1. xheJ eN Bi says:

   Kisha degjuar që N.Lesi s’ka pik inteligjence ,megjithëse artikujt e tij jane
   nën nivelin mesatar,po të ishte në nivel kaq të ulët nuk do ta prisja.
   Më shumë shkruan si tifoz i Bashës se si analist.

   Si analist ,nëse do ta vlerësoja nga nr.1 deri te 10-ta , do ti vija 2-sh.
   Dhe ku bazohem.N.Lesi shkruan :
   …Personalisht, nëse do pyetesha ,PS dhe LSI
   firmosin koalicionin e ri, natyrisht me kusht më strikte dhe të mirëpërcaktuara;
   menjëherë pas këtij veprimi kërkojnë tryezë të hapur politike me PD.Edi Rama
   firmos dorëheqjen si Kryeministër në emër të shtetit (ndonëse e padrejtë ligjërisht)
   dhe paralel me këtë PD e opozita firmosin vajtjen në parlament dhe votimin e
   Vetting-ut…

   Kaq i paditur ose naiv ëshë N.Lesi sa ,e para nuk mund të firmosësh asnjë dokument me
   Bërishën , Bashën dhe I.Metën se janë të pabesë dhe nuk e mbajnë fjalën.
   E dyta N.Lesi nuk ka kuptuar se Basha nuk u fut në çadër për zgjedhje të lira,
   po se nuk do të votojë Vetting-n se që të tre ,Bërishën, Bashën e Metën i
   shpie në bangën e të akuzuarit.

   ( Vetëm për një gjë më vjen keq ,se kam patur një shok klase nga fisi LESI ,
   ai ka qënë i qetë dhe i zgjuar,po ky kë ngjau ?)

  2. Gopisti i NSHRAK-ut says:


   Të bëj këtu një ndërhyrje
   E quaj llaf me vend:
   Dikur,
   Nikolla kishte
   “Më shumë makina sesa çorape”
   Sot,
   Nikolla ka:
   Më shumë gazra se sa mend!

   1. xheJ eN Bi says:

    Lylzim,kaq shume te dogjen shkrimet e N.Lesit ?
    Megjithate ke te drejte se ato jane kunder teje.

    Nikolla eshte me gjytrym nga ty,se dhe ti nuk mund te kuptoshe se kush fshihet
    pas Nikolles.
    Nikolla me komentin qe i ben intervistes se Nishanit nuk percjell friken e Metes,
    po jep mesazhe Metes nga zyrat e SHQUP-it pa dijenin tende.
    Kurse ne kete shkrim Nikola percjell shqetesimin e Berishes e Metes,
    per ta futur ne gracke Ramen.

    Nese Rama firmos ato qe thote gjyrymi Nikolle ,atehere Berisha e Meta behen bashke
    se qe te dy nuk duan Vetting-un dhe e vetmja menyre qe mos te behet Vetting-u
    eshte qe Rama te mos jete Kryeminister.
    Kete qe them e perforcone dhe paragrafi i shkeputur nga komenti i intervistes
    se Jarit.
    ” Ndaj Bujar Nishani foli dhe goditi afër finishit të tij presidencial.
    Ofroi marrëveshje dhe në rast që refuzohet ai sulmoi indirekt liderin e PD-së
    së sotme. Pra në mënyrë figurative vendosi “shishen e qumështit” te lista e
    kandidatëve për kryetar në PD, në rast humbje. Nëse PS dhe LSI futen bashkë në
    zgjedhje humbja e selisë blu duket e garantuar. Në të kundërt,
    po ndodhi që Rama futet me 37 partiza, pa LSI, e ku të gjitha partizat nuk bëjnë
    as sa gjysma e votave të një deputetit të Metës, e sigurtë do jetë se PD-ja
    oferton me LSI duke i dhënë kryeministrin, vetëm që të mos ribëhet Rama shef
    qeverie “.

    Skypion..Lylzimi ,ke te drejte kur thua se Nikolla nuk ka aftesi analitike,
    po nuk jane te Metes, ato jane si i thone gjirokastritet :” o balo te hengert
    tenja se te keqen e ke nga brenda.
    Kete ta ka thene kohe me pare dhe analisti yne se Jari pergatitet te te zere
    kariken se siç thote dhe Nikolla se Jari eshte ” besnik deri ne vdekje ndaj
    Sali Berishes “.

  3. Skypion says:

   Nese do te dish qendrimin e vertete Ilir Metes dhe LSI-se per gjithe cka po ndodh kete kohe, mjafton te lexosh Nikoll Lesin.
   Nese do te njohesh frikerat,si te Ilir Metes ashtu edhe te Edi Rames,frikerat qe kane ndaj njeri tjetrit,mjafton te lexosh Nikoll Lesin.
   Jo se Nikolla ka ndonje aftesi te vecante analitike e aq me pak ndonje dhunti profetizuese.Eshte shume qesharak per t’u marre edhe si analist,ne kuptim shqiptar te fjales.
   Por,se Ilir Meta,ka zgjedhur Nikollen te jape mesazhet e tija politike.Sidomos ndaj Edi Rames dhe PS-se.
   Ne te gjitha shkrimet e Nikolles,ne gazeten e tija me ate pseudonimin qesharak dhe ne portalin e sapohapur me iniciale,perhere shihet meraku i madh i Ilir Metes,per t’i bere te ditur Edi Rames dhe PS-se se pa te dhe LSI-ne,ata, Edi RAma dhe PS pra,jane te HUMBUR ne zgjedhje.
   Ilir Meta jep edhe mesazhe te tjera,ne kanale,media dhe portale te tjera,me gazetare dhe analist te tjere.
   Por,mesazhin me te rendesishem,ate qe ka lidhje me friken me te madhe te tija,qe per ironi eshte edhe e Rames,ka zgjedhur ta jape me ane te Nikolles.
   Kam pershtypjen se te qenit veteran ne gazetari, si themelues i se famshmes “Koha Jone” dhe mosmarrja e tij seriozisht nga analistet serioze,pra nje nderthurje e cuditshme mes seriozitetit nga e kaluara prej gazetes qe drejton dhe komicitetit te personazhit ne vetvete,eshte arsyeja se pse Meta ka zgjedhur kete gjytrym qe t’i jape Rames mesazhin me te rendesishem.
   Komiciteti i personazhit Nikolle,sherben per te zbutur sadopak efektin e hidhur qe shkakton tek Meta ,dalja ne pah e frikes se tij.
   Sepse,eshte ky ngulmim ne kujtesen e qe i behet Rames,me ane te shkrimeve te Nikolles,se pa te eshte i humbur, qe tradheton vete friken e Metes,nese del vetem,pa Ramen,ne zgjedhje.
   Sepse,si Ilir Meta ashtu edhe Edi Rama,te dy bashke kane frike te dalin ne zgjedhje pa njeri-tjetrin.
   Ky eshte sekreti qe e dime te gjithe.
   (Eshte per te qeshur me sharjet e militanteve socialiste per Nikollen,kur ai,ne fund te fundit,per te miren e shefit te tyre e ka)

 2. tonini says:

  Zgjedhjet me 18 Qershor,me kete qeveri dhe me kete kualicion,p.d do te futet ne zgjedhje dhe vetingun do ta votoje,te tjerat jane perralla.

 3. Bashiqi says:

  Po bashiqi a kishte me pranu nje kerkese antikushtetuese po te ishte ne vendin e rames? Se pastaj behet tradite. Çdo opozite 3 muaj para zgjelljeve ve nje çader dhe kerkon qeveri teknike. Pastaj duhet Ta therrasim republika e çadres. Na spiego pak o nikoll leshi

 4. Roki says:

  Sjkrim i skruar bukur. Pothuaj i sakte.

  1. Flori Kerrabe, Lazart dhe Leshi says:

   KU E KE MESUAR SHQIPEN SE nikolla KA SHKRUAJTUR NE sHQIP.

 5. Kris says:

  Keta jane berishianet! Ujku mjegull do! Te largohet Rama te vije Basha! Te vijne hajdutet dhe kriminelet! Te vije injoranca e salisianeve perseri! Te kthehet Shqiperia perseri ne vitin 1912! Kete na propozon ky hajdut me cizme, qe fale Berishes dhe Bukoshit mori marka gjermane me mijera i ndau me ta ne emer te gazetes dhe tani na “keshillon” te largohet Rama ndonese “jo ligjerisht” dhe te na kthehet anarkia perseri! Nik Lesi,hajduti dhe mercenari i Berishes , e ka vendin ne burg por per cudi vazhdon te hiqet si i :pavarur”nga Berisha duke qene ne “hallkun” e tij. Te na rroje “hallku” se daireja u dogj!

 6. Peco says:

  Ore, ky rrot gomari, jep mend (ndonese i madh dhe i vogel e di se nuk ka) se si duhet te beje politika ne kete vend per drejtimin e puneve? Pse nuk thua, mor edepsez, qe kriza eshte nje prodhim artificial i PD? C’dreqin kerkojne Berisha dhe Basha, qe PS te jete ashtu sic duan ata?. Nese ata duan nje PS “te mire”, kjo mund te kerkoj 100 vjet kohe, atehere cdo bejne keta, nuk do marin pjese ne zgjedhje? Po nuk thone shyqyr qe PS eshte e tille, qe keta te kene mundesi te bindin popullin per te fituar shumicen? Te kerkosh nje PS ndryshe sic kerkon Basha si shkak per pjesmarrje ne zgjedhje, kjo eshte sa alogjike, aq edhe qesharake. PS eshte ajo qe eshte. Dil ne fushe te betejes po ta mbajti bytha. Dhe leri pallavrate se do te vjedhin votat. Vetem te ligut i shkon mendja tek e liga. Ja, ta zeme se do te vjedhin 20-30 mije vota ne shkalle kombetare! E pastaj? Thesi ka aq shume vota sa ti perseri mund te besh fitoren tende te sigurte. Por ke frike bythec te ndeshesh, se humbet dhe del nga politika. Asnjehere nuk ka fituar asgje me vota kjo bejge politike me emrin Basha, te gjitha detyrat qe ka pase kane qene dhurate e Berishes.
  Ndaj them, leri brockullat zoti Lesi. Dhe nese vertete e do PD dhe te miren e ketij vendi, thuajani ne sy bajges te vertetat.

 7. Shefi says:

  Ne asnje menyre nuk duhet pranuar nga Rama te jape dorehejen per te krijuar nje qeveri teknike. Pd ka dhene plot shembuj te mosrespektimit te kundershtareve te vet duke shkelur thelbesisht normat e demokracise me kulm mos hapjen e kutive te votimit -a ka gje me te thjeshte se sa plotesimi i nje kerkese te tille? E megjithate kutite u dogjen-nuk po permendim qe kur ju desh te fitoje Basha Bashkine e Tiranes, Berisha i rinumuroi fletet e votimit dhe ja dha bashkine Bashes ndonse ishte me bilanc negativ 10 vota me pak .
  Rregullat jane rregulla dhe nqs Pd nuk e kupton nje gje te tille aq me keq per ta.

 8. Qytetar says:

  Ik obajge e ndyre ik.Secili per interesat e veta flet dhe Ti gjithashtu.Te jesh i bindur Ti e te gjithe ata qe mendojne si Ti.Zgjedhjet do behen ne 18 Qershor,e ato do ti fitoje bindshem Partia Socjaliste dhe PD do shpartallohet perfundimisht.Nuk mundet me ky popull te mbaje gjalle parti klika qe kane lyer duart me gjakun e shqiptareve.Apo i harroi surrati jot kater shqiptare qe pushkatoi klika qe sot na veka kushte per tu fut ne xgjedhje.Ne jemi te vndosur ta shpartallojme ate turme vjedhesish e vrasesis.

 9. "horri i bulevardit" says:

  Or Nikoll prej lezhje, ti kishe thene keto fjale kur ishte salehu ne pushtet, do ti kishte qire robt e shpis, pa perjashtim.
  Sic ti shkerdheu njehere e nje kohe, ngele duke u shkerdhyer more nikolla prej lezhje, te gjithe ju “poetet” prej lezhje, u bete spiune me vjersha per partine e xhaxhin Enver,

 10. ariff says:

  PS po shkon drejt fitores se sigurte . LSI + PD po shkojne per lesh . Kete radhe KANCERI i vertete i Shqipetareve eshte Ilir Meta me HIENAT e LSI kurse BB Basha Berisha jane kerma qe per dite e me shume po qelbin ambientin me eren e kufomave te tyre .

 11. Dritani USA says:

  Ky Lefsi ngeli duke bere fallxhoren,servil i Saliut deri ne peshtirje,i lepiu bythen atij qe ja qiu nenen deri sa e beri zv/minister te atij te kultures qe do merte eshtrat e Ismail Qemalit ne Itali,kur ato ishin ne Vlore.O Lehes,beju njehere te vetme burre…

 12. ali says:

  Or Nikolle ti po don me e dit se ku po shkon PS, se per ato te tjerat ti e di se kane marr rrugen e ….. e di vete ti.
  Me keto qe shkruan ti, nuk po merret vesh se ca halli ke, mbasi ato te tjeret qe duan qeveri teknike dhe konsensus,
  qe komisionet e vettingut te jene gjysem per gjysem, ose mos me qene fare, ka shume mundesi qe kane
  ndonje hall shume te madh.

 13. Xen deledashi says:

  Edhe ty të kishim mangut bre Nikoll Leshi

 14. Zgalem says:

  Shqiperia nuk ka pse merr mendimet shterpe te nj deliranti , me I semure se vete Basha . Zgalem

 15. ADN says:

  Ky idiot qe se pjerdh kush kerkon te japi mend. Qeveria or trap nuk ngrihet e as rrezohet sipas deshires se pakices. Ka rregulla per kete pune. Sipas tyre, qeveria bie me votebesim ne parlament ose me voten ne zgjedhje. Shkrimi jot dhe fjalimet e cadres nuk jane kercenime per Ramen, po lutje ndaj tij. Mjer ku jeni katandis, luteni qe te lere ai pushtetin per ta mere ju. Pa le, kercenoni se Rama perfundon keq po nuk beri doreheqje. Tre zgjedhje rresht aty e keni, si ne bashkine e Tiranes. O trap, pergatituni per zgjedhje dhe kaloni vetingun, ndryshe mirupafshim pas kater vjetesh.

 16. butrinti says:

  PSE QARAVITET KY KOPUK. POSTI I KRYEMINISTRIT AKTUAL NUK ESHTE I INDIVIDIT EDI RAMA POR I PARTISE SOCIALISTE E CILA KA ZGJEDHUR EDI RAMEN PRANDAJ QARAVITJET JARGAVITJET APO PUTHJE BYTHAT DREJTOJANI PS DHE JO EDIT .

 17. BENI says:

  nuk e kuptoj perse gazetat bien kaq poshte dhe botojne shkrime te tilla me nivel Zero arsyetimi e plot me die shterpe qe populli do ti quante bythelepirje ndaj berishes…si ka mundesi qe te trajtohet Basha, ky vrases e hajdut, ky i paafte dhe kokebosh , te trajtohet si koke e madhe dhe ti jepet pa te drejte rolimi protagonistit kur po del gafil nga dita ne dite me idiotesine e perpunuar nga krimineli Berisha e te zbatuar keq nga loloja basha per protesta (Pa popull, e plot mehorrat e korruptuar qe rrine ne cader). Si ka mundesi qe nje gazetar i kerkon kryeministrit te ligjshem te largohet sepse do Berisha dhe Basha…si nuk doli asnje gazetar te thote te verteten qe kriza eshte e PD, Joe Shqiperise, kriminelet e PD po bejne rezistencen e fundit kundra Vetting-ut dhe reformes ne drejtesi, e cila sigurisht do te zbatohet dhe do ti fshije te gjithe keto antishqiptare, kriminele qe po na protestokan. Turp per gazeten tema qe boton pacavure te Tilla te shkruara nga njerez qe nuk meritojne te jene as pasrtues halesh . MJAFT ME ME KETO PROVINCIALE…NUK BEHEN KURRE INTELEKTUALE…GJITHE KJO FORTUNE NE GOTE TE UJIN ESHTE SHPREHJA ME E HAPUR E SMIRES DHE ZILISE PER EDI RAMEN QE E MORI KETE SHTET NGA BANMDA E BERISHES ME NJE PALE CIZME DHE 3 KILE GROSG NE REZERVAT E TIJ DHE E FUTI NE RRUGE TE MBARE DUKE FORCUAR POLICINE DHE GJITHE INSTITUCIONET ME RRADHE E TASH PO I JEP SHQIPTAREVE EDHE REFORMEN E DREJTESISE QE DO TE HEDH NE KOSH TE PLEHRAVE TE KORRUPTUAREIT DHE BUDALLENJTE QE KANE MBUSHUR PALLATIN E DREJTESISE PER SHKAK TE BERISHES, KETIJ KERME KRIMINELE QE AKOMA NUK KA DHENE SHPIRT DHE MBAN PENG SHQIPERINE. NIKOLL LESHI TURP TE TE VIJE.

 18. lavdosh says:

  analize kafenesh
  Mero, mos publiko cdo gje ketu. N Lesi ka perenduar me kohe
  Pas teorive konspirative, tani pas fiaskos me cadren dhe revolucionin, po mundohet te tregohet me racionale

 19. pro says:

  ..eh ..po te jesh ti kryeminister,por nuk je {!}..dhe me teper ke mangesi ne dhenien e ha-mendjes..keshtu qe qaj-minushin per kete teme..

 20. LORA says:

  Wow ,”gjeopolitike” pe nikoll lehesi,,,,nese do te pyetej,natyrisht.

 21. mondi says:

  Cdo leshim mund ti behet bashes por jo qeveri teknike.
  se pastaj kthehet ne precedent.

 22. Toni says:

  Ky esht k.. komplet.
  Akoma se di Ky qe PD nuk e firmos vettingun? ?
  Apo Ben sikur. …
  Ska marrveshje per hire te 10 vetave qe rrin ne cader.dhe ata qe rrin, qendrojn se paguhen.
  Gjith pro ruset e agjentet serb te PD, te shporren nga shqipria

 23. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Ti je vetem nje lehes, o Nikolle…

 24. leshjani says:

  Nikoll kam kujtu se sivjet do te beje ndonje konference apo mbledhje apo koktej etj etj me rastin e 20 vjetorit te djegjes se gazetes “koha Jone” nga Berisha(Basha pinte qumesht ne ate kohe) dhe rrahjes se gazetareve.Paske ndryshuar komplet,mundohesh te hedhesh aegumenta ne ballance,por asgje s’paske mesuar nga RRahjet dhe zjarri.E di qe je pusht dhe do te hash prap,fut ndonje tollumbace se pret kush krahe do te fitoi,.Ne cdo rast Ti je ne rregull,Meta te paguaka mire.

 25. une says:

  Z.Nikoll.Shko futja vehtes,se mendja te paska lene.MOS merr njeri njeri me vehte.

 26. timo says:

  Nikolla, me sa duket me këtë shkrim, ka filluar të bëjë skeçe për portokallinë.

 27. votren(prifti spanjoll) says:

  Qeveria eshte.Eshte nje qeveri e marre me vota te ketije populli dhe jo e vjedhur.Nese Edi Rama do e dorezonte ne tavoline do ishte tradhetia me e madhe qe do u bente mbi 1 milion shqipetareve.

 28. 123 says:

  Oooooooooo MERO !!!!!!!
  Shume kohe me pare kam menduar dhe nuk jam zhgenjyer per nje gje:
  Te gjithe keto lloj monstrash dhe anal-istash kane hapesire ne gazeten tende vetem per dy aresye:
  1. Duke njohur mire nivelin shume te ulet te inteligjences dhe njohurive me elementare te tyre ti u jep mundesine qe te ballafaqohen me popullin e thjeshte per ti poshteruar, denigruar, injouar, perbaltur dhe perdhosur mizorisht!!!!!
  2. Tamam si ato vajzat simpatike dhe te bukura, qe per te dale me shume ne drite bukuria e tyre shoqerohen ne publik e shetitje me vajzat me te shemtuara. Ti po luan me ta ne menyre shembullore dhe po i injoron cdo moment e me shume!
  MIRE ua ke bere!
  Po bllokove dritaren per debilat – injorante, nuk do te kesh mundesi qe te nxjerresh ne drite aftesite dhe inteligjencen tende……..

 29. AVNI RUSTEMI says:

  Eh more Les , si fut dot te gjithe ne nje thes.

 30. Qivacios says:

  Malouku i lulkescse malokut te lugut te trapit e bythes se ik se me bere cirak
  mir ja ben se e ke hak
  dil e brith e nuk e frive
  cfar leviz e nuk e ….shtrive
  Nate e dite ne byth e mban

 31. Qivacios says:

  Malouku i lulkescse malokut
  te lugut te trapit e bythes se lige,
  Ik pirdhu okak se na bere cirak
  mir ja ben se e ke hak
  dil e brith e nuk e frive
  cfar leviz e nuk e ….shtrive
  Nate e dite ne byth e mban

 32. Liu says:

  Kur u be edhe ku surrat bytha te japi mend ,qe vetem mendje nuk ka ky koke grraci

 33. margarita says:

  M’Kolle ! Te tria keto parti po shkojne ne PS. Besoj e ke te qarte destinacionin. Eshte fjala per veten e dyte njejes dhe dhe jo veten e trete shumes.

 34. ESILDA says:

  NIKOLL LLESHI ,SA PA KARAKTER ,PA TURP E TE PA GEDHENDUR JENI JU QE MENDONI DHE KENAQENI DUKE JU BERE FRESK ATYRE QE TE DOGJEN ZYREN ,ATA QE BEJNE SIKUR JANE MBYLLUR NE GREVE PER VJEDHJEN E VOTAVE NE ZGJEDHJE DHE PER KETE LULUJA KERKON QEVERI TEKNIKE ,KY ESHTE NJE KURTH PRTJ BUDALLAI ,PER TE SHPETUAR NGA BEMAT E TYRE OGUR ZEZA ,VRANE NJEREZ TE PA FAJSHEM ME DUAR NE XHEPA,VODHEN ,PER TE SHTUAR PASURINE BIRI I SALES ISHTE SEKSERI QE SE BASHKU ME MEDIUN ISH MINISTRI MBROJTJES HAPEN GERDECIN FABRIKEN E VDEKJES KU SKELLEVERIT PUNONIN PER TE NGOPUR MAFIEN NE PUSHTET ,NDODHI KATASTROFA PA AS NJE TE DENUAR , ,PER TE PERFITUAR PER VETE DHE MAFIEN SALI E LEGENAT QE ME VJEN ME FALNI PER TE VJELLE TJU ZE EMERIN I SHKATERUAT TAPITE KU PSHM MUA TOKAT E NENES TIME I MOREN NJEREZ TE LIDHUR ME FAMILEN MAFIOZE SI RASTI IM JANE ME MIJERA KU NE TOKAT E JUGUT NA DALIN PRONARE NGA TROPOJA AAVOKATI ESHTE SHOQE E GITES CFAR RASTESIE ,PARA CA DITEVE DOLI EDHE NJE HERE SE DREJTESINE E KANE PASUR DHE VAZHDON TA KENE ATA ,MBYLLEN GJYQIN E FALIES RE DETIT ,I THEM LESIT NE QOFFTE SE ESHTE GAZETAR PO SDI TE SHKRUAJ OSE TE BEJE KOMENTE TE MERET ME PUNE QE MUND TA BEJE ,PA PIKEN E TURPIT VJEN LESI DHE KERKON QE RAMA ESHTE APO SESHTE FAJTOR TA DOREZOI PUSHTETN NE TAVOLINE PO RAMA NUK VJEN ANDEJ NGA VJEN ZOTROTE QE KUR I BIIEN NA NJERA FAQE KETHEJNE FAQEN TJETER ,KAM NJE PYETJE PER LESN SA HERE KA PARE FAMILIARE TE EDIT TE VERTIITET ROTULL ZYRAVE DUKE PRITUR LLOKMAT E RADHES, TAFMAJA E MADHE TE LE PA GJE

 35. j koreshi says:

  tru thare, I pa bese, hipokrit, hajdut, spiun, tradhetar, servile, antishqiptar ky je ti o nikoll leshi.

 36. Z.Lesi llogjika juaj eshte e dobet kur thua qe Z.Rama per hir te stabilitetit duhet te largohet nese Z Rama e ben kete ai humbet elektroatin e tij sepse ai del Jo burre shteti sic e shikoni ai ka mbeshtetjen e shumices popullore por edhe mbeshtetjen e nderkombetareve.Eshte dicka per tu habitur me qendresen e opozites edhe perse nderkombetaret jane kundra opozites e them kete mbase presin ndonje deklarate nga LSI qe te prishin kualicionin me PS me qe tani ne prill perfundon edhe kontrata.

Lini një Përgjigje te butrinti Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *