Kush gënjen?

Kryeministri Edi Rama ka postuar në faqen e tij lajmin e Top Channel, që përgënjeshtron Lulzim Bashën, i cili pasi u kthye nga Amerika, tha se kishte marrë mbështetjen e Trump për protestën e tij dhe kërkesën për qeveri teknike.

“Kush gënjen”, shkruan Rama, ndërkohë që ka postuar lajmin e mëposhtëm:

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklarojnë se asnjë prej çështjeve të mprehta të aktualitetit politik në vend nuk duhet të jetë shfajësim për bojkotin e Parlamentit, bllokimin e zgjedhjeve dhe Reformës në Drejtësi.

Në përgjigje të interesimit të Top Channel, ambasada amerikane në Tiranë tha se administrata e Trump nuk e mbështet protestën e Partisë Demokratike. SHBA apelon për dialog mes palëve.

Pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Lulzim Basha ka deklaruar se ka marrë mbështetje për kauzën e opozitës, gjatë takimeve me zyrtare të administratës se Presidentit Trump si edhe me senatorë e kongresmenë.

Top Channel iu drejtua ambasadës së Shteteve të Bashkuara ne në Tiranë dhe e pyeti se në çadër zoti Basha duket se pretendon se ka mbështetjen e administratës Trump për protestën e PD. A është kjo e vërtetë?

Përgjigjja e një prej zëdhënësve të Ambasadës ishte kjo: “Jo. Qeveria e Shteteve te Bashkuara mbështet zgjedhje të lira dhe të ndershme, dekriminalizimin dhe luftën kundër narkotikëve, por këto çështje nuk duhet të përdoren si shfajësime për të bojkotuar Parlamentin, për të bllokuar zgjedhjet, apo për të vonuar zbatimin e reformës së gjyqësorit. Nxisim dialogun midis qeverisë dhe opozitës për t’i zgjidhur këto”.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Kush gënjen?”

 1. LORA says:

  ,,,,do t’ua tregojne njerzit me 18 qershor se kush genjen kriminalisht,ne menyre permanente ,qe prej 1990-es.
  Po aq sa genjejne shqup-sat brekedhjere ,po aq genjejne edhe mediat e felliqura,,,,gjithmone duke I trajtuar njerzit me nje percmim te palimit ndaj intelektit human.
  Fuck them all.

 2. Peco says:

  Sinqerisht me dhimbset Basha! Eshte bere per te qare hallin. Duhet te kete bllokim te Korteksit cerebral, qe perserit ne menyre te panderprere te njejtat fjale. Kjo me kujton ate te marrin qe gjithe diten perseriste:”Eshte nje lis me 12 dege, gjashte te egra, gjashte te buta.” Te kerkosh qe Partia Socialiste te jete ashtu sic deshiron ti, te udhehiqet nga nje individ qe deshiron ti dhe per me teper te shpallesh bojkot pse Partia Socialiste vepron ndryshe nga sa mendon ti, keto jane kerkesa kaq te palogjikshme sa nuk ka kandar ti peshoje. Po si eshte e mundur te kerkosh qe te gjitha partite te mendojne dhe te veprojne sic deshiron ti? atehere cfare kuptimi ka fakti qe njerzit jane te ndryshem, kur ti me insistim kerkon te jene sic deshiron ti? Thirri mendjes , Zoti Basha dhe turrju fshatrave dhe qyteteve per ti bindur qytetaret te votojne per ty. Po i binde hallal te qofte pushteti, po nuk i binde, prano humbjen ne 18 Qershir dhe largohu, ose me sakt gris bythen dhe shko andej nga te sollen me katapult.

 3. sala says:

  luli i vockel te genjen edhe per oren…..thone qe kur punonte si kamarier,i zhvaste klientat si me te qeshur.

 4. Spartaku says:

  Keta te pd-ke,kryesisht Saliu dhe Basha,e kane metode pune genjeshtren dhe mashtrimin.Basha ishte ne amerike,dhe nuk takoi asnje,vetem se dha nje intervist ne zerin e Amerikes,nga ku doli i turperuar,dhe vjene ketu ne shqiperi te çadra, dhe genjen te bindurit e tij se kishte bere namin ne Amerike.E kushe e beson kete mut Basha?Vetem budallenjet e çadres.Hani,hani se u be sivjet me bollek.Pd-ke me kete çader,tregon se po i vjen fundi,ose do rinovohet duke bere nje pd-ke me njerez te rinje,pa Berishen dhe Bashen,kriminela.

 5. xhemal says:

  kur I mbushin te 40 etat pastaj do dalin nga cadr……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *