Pajisja e përgjimit, ministria e Jashtme izraelite nis verifikimet për detektivin…

Një 50-vjeçar izraelit u arrestua në aeroportin e Rinasi në Shqipëri pasi iu gjet një pajisje përgjuese.

Autoritetet lokale e kanë sekuestruar pajisjen për të kontrolluar nëse është përdorur ilegalisht.

Ministria e Jashtme e Izraelit e ka konfirmuar këtë ngjarje, ka raportuar jerusalemonline.com. Policia lokale arrestoi të dyshuarin tek aeroporti internacional “Rinas”, pak para se ky person të nisej nga Shqipëria.

Atij iu kërkua të dorëzojë pajisjen dhe është marrë në pyetje në praninë e një përkthyesi.

Më vonë u raportua se ekspertët lokalë po kontrollojnë pajisjen për të zbuluar nëse kjo pajisje ishte përdorur për përgjime apo ndonjë veprimtari tjetër të jashtligjshme

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Pajisja e përgjimit, ministria e Jashtme izraelite nis verifikimet për detektivin…”

  1. Alban Dardani says:

    — Sa paisje pergjimi e filmimi , ……..me stilolaps e pa stilolaps ,……….. duhet te kene hyre e dale nga shqiperija as qe llogariten . Dhe jo vetem nga RINASI. Aty mund te kene mbetur cesat e kashtes, se ata prej verteti ruhen ne tjeter vend.
    — Edhe ky rast, duhet te jete kapur nga burime te tjera informacioni , jo nga Rinasi.

  2. Yes says:

    S’eshte nevoja,kemi aq shume SPINUE e TRADHETARE dhe n’a teprojne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *