PD sulmon Fleckeinshtein, Luçiano Boçi: Që të kuptojë kërkesën për qeveri teknike e të mos përralliset…!

Demokratët nuk lënë rast pa sulmuar cilindo përfaqësues të Perëndimit që nuk i përkrah në idenë e tyre fikse për të marrë pushtetin në tavolinë.

Një dukuri kjo e pangjarë në asnjë vend të botës, që pa pasur asnjë krizë politike apo numrash në Kuvend, pa pasur ‘Gërdec’, ’21 janar’ apo grusht shteti, thjeshtë për qejf të kërkohet qeveri teknike, se kështu do Luli.

Një ndër anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD, njëherësh dhe deputet i kësaj partie Luçiano Boçi i ka drejtuar një sërë pyetjesh eurodeputetit Fleckeinshtein, për të ditur se përse nuk e kupton kërkesën e PD për qeveri teknike.

Që Z. Fleckeinshtein ta kuptojë kërkesën e PD për qeveri teknike, mqs është shprehur që nuk e kupton, duhet t’i japë më parë përgjigje këtyre pyetjeve fare të thjeshta:

– Sa euro kushton një votë në landin e tij?

– Si blihen votat në Gjermani?

– Sa banda operojnë në landin e tij për llogari të partisë-qeveri?

– Cili është më “i forti” i lagjes së tij që mbledh vota?

– A i ka uruar ndonjëherë “shefi”, sipas humorit, “Suksese në jetë”?

– A fiton dot ai në zonën e tij nqs se i del përpara një “bos” droge a burgaxhi i sprovuar, apo killer famoz, se këtu jo e jo që nuk ka shanse?

– A ka gjasa të ketë kandidatë politikë me rekorde të thella kriminale në vendin e tij?

– A ka promovuar e përkrahur ai vetë, individë të tillë në politikë për Kryetarë Bashkish apo Deputetë?

– Sa ton hashash mbillen në Gjermani?

– Sa përqind merr policia nga aktiviteti i drogës në Gjermani?

– Sa miliarda euro nga ky aktivitet përdoren nga partitë politike për të marrë pushtet atje?

– Sa vendime merren “nën efekt” për interesa kriminale e plehrash në vendin e tij?

– Sa ministra janë ish punonjës të ish STAS-it, apo hetues për llogari të STAS-it?

Vetëm kaq i duhet. Shqipëria e siguroj, është vend përrallor, por nuk mund të përralliset!!!

Pas kësaj me shumë dëshirë do ia aprovoja këshillat e leksionet për demokracinë funksionale e parlamentare”, pyet deputeti i PD Boçi.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “PD sulmon Fleckeinshtein, Luçiano Boçi: Që të kuptojë kërkesën për qeveri teknike e të mos përralliset…!”

 1. Lennard says:

  Ke bo pyetje te veshtira. Pergjigjet merja Sale-Serbit se Ai ti ka pergatitur Pyetjet O KOKE BOSH

 2. Fatosi-kosove says:

  E keto pyetje luc boqi duhet te behen pikerisht ty,sikur te kishim drejtesi dhe prokuror,e sikur te ishe ti ne Gjermani ne landin e zotrise qe ti e kercenon dhe ta kishe kete histori kriminale qe ke,tashme do te ishe harruar e kalbur ne burg o luc boqi,o turpi i njerzimit,o marrja e shqiptareve,o krenaria e PD-s dhe e krimit,ti duhet te eprgjigjesh se kush e beri Lazaratin republike hashashi dhe pse vetem kur u shkaterrua Lazarati ju jeni qartur,a ju ka leshuar droga apo ju eshte shterrur arka e krimit e tash i jeni kthyer plaqkitjes se bankave,ti je vet nana e krimineleve o luc boqi e sali berisha e lul basha jane baba,ndoshta e kupton se kush eshte fryti i babes dhe nanes!!!!

 3. saliu says:

  Perse nuk i jep vete pergjigjet ky PYETESI ( se nuk iu vlen tia permend emrin) ? Ti more zagar i di mire te gjitha pergjigjiet sepse kete keni bere per 25 vjet me rradhe ne zgjedhje. Tani qe e keni kuptuar qe jeni te mbaruar kerkoni qe pislleqet qe vete i keni bere duke mbushur kutite e vitim me flete votimi per PD , tia ngjeshni kundershtarit. Ne Shqiperi iu ka dake boja, po tani po kuptojme qe edhe ne Europe e Amrike ju njohin edhe me mire dhe nuk ju japin te drejte. Doni te sabotoni Shqiperine, bejeni dhe ne djall vafshi. Doni pushtet ne tavoline sepse nuk e fitoni me vote, nuk do ta merrni dot sepse do te ishte precedenti i vetem ne demokraci. Shkoni te votoheni dhe tu jape populli votat qe meritoni. Ne qofte se populli ju voton per shumice drejtoni, por nese nuk fitoni rrini ne opozite kjo eshte demokracia

 4. Drejtësia says:

  Sinqerisht për zotin nuk tallem e kam serjozisht ky Luçjano më duket shumë idjot që nga pamja duket shumë karabush.E kini par kur merr dhe poza si udhëheqs sa qesharak është i shkreti.

 5. Tironci says:

  Paskan pjerdh te qithe keta, mori dhe PD rruget e temut, qenkan te tere ne PD me breke neper shale, dhe u ka marre temu shalet te tereve.

 6. pjeter says:

  PERSE NUK E VOTUAT VETINGUN BOCO?PER TI DHENE PERGJIGJE SHQETESIMIT TAT, LEXO SHKRIMIN E NAZARKOS, DHE DELNI BLLOF PERSERI, AKOMA MENDONI QE NJERZIT JU BESOJNE?E GJITHE KJO LOJE QE PO BENI E KUPTOI GJITH BOTA, QE NUK VOTUAT KOMISIONET PER TE PENGUAR REFORMEN PARA ZGJEDHJEVE, QE TE JUSTIFIKONI GJNDJEN QE DO KENI PAS TROMBES QE DO MERRNI NE ZGJEDHJE, JENI TE TROMBUR, OSE ME MIRE, KENI QENE EDHE ME PARE, POR SI MARIFETCINJ QE JENI VODHET VOTAT NE MES TE DITES ME DIELL PA PIKEN E TURPIT, MENDONI SE HARROJNE SHQIPTARET RISTANIN?BETE GJITHE ATE FUSHATE INFORMUSE PER VOTUESIT QE TE MOS ZHGARAVITIN VLETET E VOTIMIT, SEPSE ELIMINOHET, DHE NE FUND?RISTAN TRIMI PAS NJA DY DOPIO RAKI, DOLI DHE THA QE TE GJITHA VOTAT E PSHURRURA ME PAR JANE TE GJITHA TE MIRA, E TANI BOCI BOCI JU DUHET ME TE VERTET TE BENI FUSHATE, JU KENI FILLUAR TA NDIENI EREN E DREQIT, DHE DREQI DO JU MARRE.

 7. Albani says:

  Ke harru edhe nje pyetje Luço. Pyete kete gjermanin sa euro merrte Drejtori i Drejtorise Rajonale te Arsimit Elbasan Mati Çela per te punesuar nje mesues. Pyete gjithashtu sa prej ketyre eurove qe merrte Mati, i ndante me kryetarin e PD Elbasan, Luciano Boci.
  Po nje rrugac me emrin Land Boçi e njeh ti or karthithes Elbasani?

 8. Klen says:

  Mund ti pergjigjesh dhe vete duke treguar se si u zgjodh Lulja kryetar bashkie ne Tirane.

 9. Fatosi-kosove says:

  Ju siguroi se nese Rama vendos qe tia lejoje luç boqit dhe lul bashes e sali berishes kthimin e Lazaratit ne republike do te pranojne te gjitha kushtet e Rames dhe qeverise,vetem kjo eshte pengesa kryesore kurse kerkesat tjera i kane alibi,i ka lene pasuaria prandaj jane qartur.

 10. tironsi says:

  ka dhe nja dy pyetje o Luciano:
  – Sa legena si Luciono Boci ka ne landin e tij?
  – Sa ish legena pedagog si Luciono ka ne landin e vet ai Gjermani, si Luciano qe i kerkonte favore seksuale konviktoreve qe ti kalonte?
  – Sa qelbesire si Luciano ka ne zgjedhjet e Gjermanise, qe shperndante these me miell ne Elbasan per zgjedhje?
  Cudia eshte se keta legenat e politikes, kujtojne se ne nuk i dime gjerat dhe perpiqen te na hiqen si virgjeresha.
  Vetingu vetem do i denoje keta, se per t’ja ditur pislliqet, me mire se kushdo tjeter ja dime neve!!

 11. Haka Tekizoti says:

  Luqianoja s’ka pse i bën pyetje birit të botës, i cili i tha shefit të tij e nëpërmjet tij edhe Luqianos që, nëse është siç thoni ju jepni prova. Kaq do mjaftonte për të mos ardhur vërdallë si pordha nëpër brekë.

 12. L leshi says:

  Po te kthej une pergjigje o pleher…
  1-votat i blen PD me thase mielli dhe me qese ushqimesh..
  2-i frti lagjes eshte mul noka e asllan dogjan bathorja…
  3-kanabisi eshte zen Berisha me familjen e tije..
  4-kondrabanda eshte saliu dhe partia e tije bashke me ty o koqe kandari…
  5-ju jeni nje parti plehrash qe e keni pasur pushtetin plot 13 vjet ne Shqiperi dhe jo qe skeni bere gje por vetem keni vrare e vjedhur me shume se ju asnje..
  6-BESOJ SE POPULLI SHQIPTARE TE JU KETE NJOHUR SE CFARE MOSTRASH JENI DHE ME 18 QERSHORE TE JU VARROSE PERGJITHMONE..

 13. Ardi says:

  I dine sh mire keta Bocet pergjigjet e ketyre pyetjeve SE I Kane bete vet per vite me rradhe: Kane vjedhur sa Kane dashur…Kane vrare sa Kane dashur..Kane bere mik e deputet Ke Kane dashur …Kane financuar partine e qeverine nga laboratori Lazarat…Kane vjedhur vota sa dhe si Kane dashur…. Jane gjera qe keta I dine mire …Dhe sot hiqen si prostituta te virgjera…Keta qe s’kane Lene vrime pa e futur e s’kane Lene asnje vrime tyren te jete e virgjer…
  Bastards qe eshte per te ardhur keq qe Jo vetem Nuk degjojne…Por me vetedije…Por e shkaterrojne PD dhe demokracine e brishte.
  Fare e keqe

 14. Vjola says:

  Te gjita keto pyetje ky dallkauku i ka nga pervoja e partise se tij dhe nga vetja.

 15. Elbasanlliu says:

  Qeka ba ne ky si ristani apo sa do jene ndare nga njeri -tjetri se ky ka pas sebep intermittent.
  Ca veni pite o lale. Na myten kurvat si puna e ketij pleres qe do te muloje mutin me shurre. Jeni te dhjere nga koka ke kamet o imbaruar.

 16. hë për hë.... says:

  Po kaq budalla je ti mor luçiano qe ben sherbetorine forte per berishen, lulken, paloqen e mulin, injorante dhe ngaterestare kalibri vetem e vetem per nje post deputeti. Po a shitet keshtu dinjiteti, karakteri dhe formimi pedagogjik e nje njeriu q ka nje jete krejt tjeter pas te te qenit deputet? Qofsh ti qe je. Por neser, shume shpejt do te te vij turp nga sjellja e rrugaçeria qe po tregon ndaj kujtdo edhe ndaj perendimoreve e cila duhet te te mundoj per gjithe jeten. Eshte e vertete qe Pali yt gjysh ka qene dhe njihet ne ate rreth si bashkpuntor i zellshem i gjermaneve dhe pushtueve te vendit, por ti dhe familja juaj çau dhe siguroi disa bursa studimi per tu formuar dhe per tu ndare krejtesisht nga e kaluara.Mos bej sherbetorin dhe te fortin per te tjere se kjo tregon jo vetem karakterin tend bythlepires e pa asnje moral. Te njoh dhe nuk dua qe te te shoh keshtu dhe ne kete nivel mizerabel ku ke rene.

 17. Buci says:

  O zoti bucja a mund te me thuash cfare do benini ne gjermani dhe jo vetem. 1-po te kishte nje ngjarje makabre si gerdeci???? 2-cfare do benin gjermanet me nje marveshje tradhtare si ajo e detit???????????????? 3-cfare do benin gjermanet po te vriteshin kater demonstrues paqsore??????????? Mjaftojne vetem keto te treja se sa per te tjerat do ta merrni vesh. Pasok nga 45% u katandis ne5%.e sa per ju me keto qe po beni ju shoh qe do ta mbyllni me nder e 0% .Urime

 18. Bardhi Tolabi says:

  Boci Luciano,po te pergjigjem une me gojen e Flenkeshtein:
  “Me ke be pyetje te veshtira.Ketu tek ne nuk jepen mesime lidhur me keto ceshtje,prandaj jam i pa pergatitur.U interesova dhe me thane se,duhet te kerkosh ndihme prej partise demokratike ne Shqiperi.Ajo parti ka pervoje,sepse per interesa te saj per pasurim,por sidomos per blerje votash dhe manipulim kutish votimi,per te siguruar “fitoren” e zgjedhjeve,i duheshin shuma marramendese parash.Atehere,Sali Berisha ,me ndergjegje te plote dha lejen per kultivimin dhe tregetimin e droges ne Lazarat.Pervec kesaj me kane thene se ka liruar para zgjedhjeve,apo ju ka dhene leje krimineleve per te dale ne ditet para dhe mbas zgjedhjeve per te frikesuar voturesit.Gjithashtui,ka lejuar votime familjare e ka perdorur presionin ne administrate me firma dhe vula per te vertetuar para drejtuesve te partise,votimin ne favor te PD-se etj etj.Prandaj te lutem,Luciano Boci,krahas pyetjeve,vendos dhe pergjigjet.Do te ta di per nder,sepse do te me ndihmosh te zgjedhem une deputet dhe te siguroj fitoren e zgjedhjeve prej partise time…
  Mbetem ne pritje te pergjigjeve te tua.Te fala cadres dhe cadristeve,por kini kujdes se,kam degjuar se ka dhe cadra pistolete,ka thene Berisha dhe mos ndonjeri prej jush vete per dhjame qeni,sic vajti dhe Azem Hajdari…”

 19. Semanjaku says:

  Ore po te gjithe njelloje jane keta dreqer?? nuk kuptojne se po bejne lufte kunder te gjitheve,,,,,edhe ndonje ze qe del nga brenda qe tregon rrugen keta e kryqezojne dhe vazhdojne drejte kenetes,,,drejte baltes,,drejte mbytjes. Asnje nga ajo tufe cakenjesh nuk paska mendje te kthjellet,,,po shkojne me kembet e tyre drejte fundit dhe shuarjes si parti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *