REPLIKAT/ Komentuesi: Je bo si telenovela Bidai, je shumë i droguar për kryeministër: Rama: Bej kujdes me trurin se ta paska frigoriferu Shqupi…

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer disa replika me komentuesit online në faqen e tij, ndërkohë që ka bërë një lidhje live me Ministrinë e Brendshme, ku u prezantua ministri i ri, Fatmir Xhafaj.

ERTV Live😀

Në Ministrinë e Brendshme – Shumë është bërë. Më shumë mbetet për t’u bërë. Policia që duam për Shqipërinë që duam👍”, shkruan Rama, ndërsa ka postuar edhe videon e prezantimit të Xhafajt.

Por poshtë videos ka pasur komente të shumta, disa prej të cilave Rama ka vendosur t’iu përgjigjet.

Komentuesi: Te kemi nje polici sa me te fort.po nuk do ket pune policia se kan ikur shqiptaret.

Edi Rama: Mos u qaj hallin shqiptareve ti Shpetim se ka kush u’a qan dhe te siguroj qe sic kane ikur jane kthyer, sic ikin kthehen, sic do ikin do kthehen! Jetojme ne nje vend te lire jo ne bunkerin e kohes se vjeter apo ne Cadren e kohes se re😀

Komentuesi: z rama skron polici poplli por pun te haj buk apo te jet mir shteti dhe poplli ne djall te veri po lat nam se gelm duk drruar polica

Edi Rama:  Nuk ta kuptoj shqipen Edmond, meso te shkruash

Komentuesi: Je bo si telenovela “bidai” del ne tv nga tre here ne dit….aktor mund te themi ty, por kryeminister jooooo, je shume i droguar per kryeminister ti

Edi Rama: Zotnia jote bej kujdes me trurin se ta paska frigoriferu Shqupi dhe coje televizorin ke Cadra se aty e ke telenovelen per nivelin nen zero te temperatures se trurit✌️

Komentuesi: Vet the se sistemi gjyqsor është i kalbur nga korrupcioni, apo jo. Nuk bëhet kjo që thua pa gjyqsor të paanshëm. Reformën në drejtësi e kishe bërë edhe pa Amerikën. Ti je i zgjuar. Tani thjesht po numëron në vënd dhe pret. Pret pritjen.

Edi Rama: Tiron po te beheshin gjerat e medha kollaj i kishin bere njerezit e vegjel qe e qeverisen kete vend 25 vjet😀

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi: Je bo si telenovela Bidai, je shumë i droguar për kryeministër: Rama: Bej kujdes me trurin se ta paska frigoriferu Shqupi…”

 1. WEB1 says:

  Une habitem me ty o edush !me gjithe hallet qe ka shqipria dhe ato qe po te jep berisha ,ke nerva dhe gjen kohen ti pergjigjesh cdo lloj soji e sorollopi qe te shkruan ,kur dihet qe tashme edhe gomeret kane facebook .Ku kujton se je ,,ne kanada ?shqipria nuk eshte vend normal ku mund te ulesh dhe te kuvendosh gju me gju me popullin .Popull,, qe kaloi nga thesi me miell dhe patate per nje vote per 20 vjet ,ne sherbime dhe linja autobuzesh ,kopshte te reja ,zyra ku mund te qajne hallet ,dhe sherbime qe deri dje nuk i kishin ,,,Kujdes !!se pavaresisht qe une personalisht kam ankesa ndaj kesaj qeverie,gjithe keto qe shkruajta me siper, per disa, jane shokuese

 2. Neutrino says:

  Zoti Rama! Ka ardhur koha te behet reforma gjuhesore. Gjuha shqipe eshte eshte e vetmja arme qe na ka ngelur ne dore qe te na njohin si shqiptare. Te tjerat (fene, historine, letersine, traditat) na i kane mare me kohe te tjeret. Te heq kapelen per durimin qe ke qe merresh me injorante qe me siguri nuk dine te shkruajne as shqipen e as gjuhen e vendit ku jetojne.

 3. Budai says:

  Bidai! Lol…
  Ky eshte me keq se trump per twetter… Ngeli me twetter trapi..
  Tweter , fb, selfie, monolo, tweter, prap monolog …stand up comic Rama(Bidai)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *