Shkrimtari Agron Tufa publikon një tjetër ‘sms’ kërcënuese: O bastardo…

Shkrimtari Agron Tufa, njëkohësisht drejtori i Institutit të Studimit të Krimeve të Komunizmit, pavarësisht reagimeve të forta dhe kritikave të shumta duket i vendosur t’i shkojë deri në fund nismës së tij për ndalimin e filmave të kohës së komunizmit.

I ftuar në emisionin “Njerez ne Fokus” me gazetaren Ola Bruko, Tufa u shpreh i bindur për ta çuar këtë nismë në Parlament, pavarësisht se pranon që për këtë, e kanë kërcënuar bashkë me familjen.

Në emision ai zbuloi edhe tekstin e një mesazhi të ri që i kanë dërguar në celularin e tij.

“O bastardo ti akoma me lluftën e klasave merresh? Nëse e vuajtëm ne të moshuarit pse ta vuajnë dhe fëmijët tanë? Filmat janë pasqyrë e vuajtjeve të baballarëve tanë që luftuan gjatë luftës së dytë për çlirimin e Atdheut”. Ishte ky teksti i mesazhit tjetër kërcënues, që siç tha vetë Tufa, nuk e frikëson aspak.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Shkrimtari Agron Tufa publikon një tjetër ‘sms’ kërcënuese: O bastardo…”

 1. Tufa e begetive says:

  po ik more hale se nuk te ka kush ne refene ty. ti je askushi qe do te behesh dikushi, qe ne fund do mbetesh nje cope m… pra ai qe je.

  1. dymi says:

   Ku eshte kercenimi ketu. C’na jane mbledhur nje Tufe budallenjsh.

 2. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Nuk e njoh,por nga menyra se si shprehet,eshte njeri me bindje fashiste !
  Mbas ndalimit te filmave,sot e pamundur,do vendos ndalim qarkullimin,mbas ores 18 .

 3. timo says:

  Sigurisht që ti nuk e pranon që je bastard por kjo nuk do të thotë që nuk je.

 4. arben laci says:

  Z. Tufa,

  Mendoj qe te mos besh zgjidhjen me te lehte per veten tende, por perpiqu qe te ndalosh ish-PPSH-istet ne parlament. Por besoj se aty nuk ta mban.

  Nderime,

  Arben Laci

 5. shqip says:

  Po cfare i jepni vemendje ketij njeriu… lereni te jetoj ne budallallikun e tije….

 6. antifashisti says:

  Qe je nje gomar,kjo nuk diskutohet,por edhe Sanco Panco ishte me dinjitoz para padronit te tioj halucinant Don Kishotit!
  I thua vetes shkrimtar,por ne fakt ti je nje gomar,por aqma nga ata pa samar qe nuk i hyjne ne pune askujt!
  Ty te tmerrojne filmat,teatrot,romanet,poezite etj te socializmit,qe teme kishin luften dhe punen e nje populli te tere per interesat e vendit,ndersa ti,o plehre antikombetare do qe ne vend te tyre te jepen filmat me porno,vrasje,perdhunime,droge etj!
  Ti do qe femijet si lodra te mos kene lulet,cekicin,lopaten,violinen,pianon etj,por te kene pistoleten,granatat,thikat etj!
  Ti nuk i do filmat e socializmit se do qe ata te zevendesohen me filmat per femije me vrasje,me kafshe te percudnuara etj,qe i edukojne atyre krimin,vjedhjen sic jane mbushur tv sot e gjithe diten!
  Ti je nje armik dhe percares i shqiptareve,o kerma Tufa,prandaj ke fituar urrejtjen e shumices se popullit shqiptar!

 7. don kishoti says:

  Z. Tufa, nuk keni ndonje pune tjeter per t’u marre? Po me kercenojne, po me bejne, dergoi ne prokurori keto gjera, mos na dil ketu si hero i madh qe medemek puna qe po bej une, propozimi im per ndalimin e filmave te kohes se komunizmit nuk eshte kot! Shiko cpo me bejne, ngaqe po prek aty ku qarqe te caktuara preken! Ik o Tufe se late nam, na jeni bere te gjithe si don kishoti me mullinjte e eres. dulla iku e mbaroi dhe nuk vjen me, por ju, qe sic duket, vetem me kete ushqeheni doni ta mbani sa me gjate gjalle kujtimin e tij. Tufe parazitesh jeni, asgje me shume. Po te mos kishte ekzistuar ai sistem, as ti e as ndonje tjeter nuk do ju njihte njeri fare, prandaj shkoni dhe faluni atje ku eshte varrosur dulla.

 8. Fatosi-kosove says:

  Ndoshta e ka frigen se “njerezit” e qadres tmerrohen nese shikojne nje film shqip,po mos u shqeteso o baftjar o se aty mbi 90% jane me te huajt qe flasin gjuhe tjeter dhe shikojne filma te huaj,siq deklaroi pak dite edhe i amdhi Reshat Arbana edhe bejne seks ne treshe,e sdo mend se ti do jeshe regjisori i tyre prandaj qadra te mbeshtet,turpi i kohes ka vetem nje race qenesh qe hane njeri tjetrin dhe ata ishin sjellur nga vojvodina dikur ne kosove,siq duket edhe ne qader te tille ka.

 9. ali says:

  Ka nje problem ky njeri, se eshte tipik njeri me mentalitet komunist, kur nuk ke cfare te kontribosh per te ardhmen, detyrimisht koka
  mbetet duke pare mbrapa.
  Me kujtohet nje gazetar amerikan te cilin e priti ne nje takim ish presidenti Berisha dhe ky takim kishte qellim qe te mesonte nga presidenti shqiptar se si e shikonte rilindjen e fese e cila ishte ndaluar gjate komunizmit.
  Kur doli nga takimi e pyeta per pershtypjet nga takimi, dhe e vetmja pershtypje ishte se presidenti kishte mentalitet komunist ne trajtimin e historise.
  Keshtu duket te jete edhe ky person, i tejngopur me kulture komuniste dhe hakmarrese.
  Antikomunistet jane me te rezikshem se komunistet ka thene nje personalitet i madh cek.

 10. don kishoti says:

  Po ik o Z. Tufa, late nam late! Me cfare do ushqeheshe po te mos kishte kaluar ate periudhe komunizmi Shqiperia? Keni 27 vjet qe merreni akoma me sh. Tarras, gjithe keto vite duke u ushqyer vetem me denglat tuaja per komunizmin! Shoqeria ka levizur perpara, dhe kerkon te levize akoma me shpejt, jo ju, shikoni se kemi patur komunizmin, se mos harroni o milet! Si Don Kishoti je ti, bashke me kete zyren a cfare dreqin ju kane lene ne dispozicion per te punuar, me rrogen e taksapaguesve shqiptare, dhe mendja jote, qe sic duket kjo mendje i thote vetes ke arrit ne kulmin e mendimit dhe vetem ti mund ti ndricosh keta njerez, kete turme, prandaj udhehiqi ne iluminim, filma shqiptare nuk do shikoni me, dhe pike. Beni filma, dokumentare e ku di une cfare tjeter dhe tregojani brezit te ri se cfare ka bere ai sistem, por jo ndalimin e filmave. Dhe dicka tjeter, mos na dil si hero e trim i madh ne media duke na treguar kercenimet se medemek ti ke gjetur ate piken ku askush nuk ka arritur ta gjeje,

  1. Lugati says:

   aty aty..jepi gono mus ju daj qafirave keiminelo komunist..deri ne fund shkoi..se ikan ardhe puplat kopilave serb…..

 11. PO,PO says:

  Une nuk shoh ndonje kercenim ne mesazhin e treguar , por kjo do jete ndonje alibi , si puna e Kryedhallit ne Prokurori ! Mendimi im eshte krejt i kunder me kete te ketij kellires , “drejtor instituti” , por do te shtoja , qe…. ne se vendoset te ndalohen filmat e para v.1990 , duhet te ndalohen e hiqen nga qrkullimi edhe te gjitha krijimtarite e tjera shkencore , letrare , artistike , kulturore , historike , arsimore dhe gjithecka qe mundi te prodhoje ajo kohe , sepse “te gjitha ato na qenkan oinfektuar me virusin e komunizmit ” . Logjike pre idjoti , sepse duhet te fshihen , pa dyshim edhe gjithecka u krijua nga Shqiptaret , apo u fut ne Shqiperi , produkt i sistemit feudal, apo skllavo-pronar , apo kontribur ateist !

 12. Fshatari says:

  o z.Tufa:Me keqardhje te thelle, po marre veshe qe ti na Qenke “Drejtues” ne nje Istitucjon ..per..dhe.. e theme me Keqardhje se kur na Tufezuan ato Pake Dele me 1978-ten…KANE “HARRUAR” PA “TUFEZUAR” Tufen e sotem qe na eshte edhe Drejtor…
  1-O Legen:Une jame Bire Fshatari, qe kemi punuar qe 10-te vjec..duke Mbledhur Demte Gruri,qe Punonim gjithe naten Shinim Grure qe te haje Buke Gruri ti Shkrimtari Tufa..nuk kishim Uje per te Pire se Fshati, dy Cezma Kishte..dhe ne Behare Thaheshin..nuk kishte ku behej me keq..por ja qe ata Filmat qe jane “Negative” per Zoterine tende, ne i shikonim te Komshija se vete Televizor nuk kishim,se Varjetet e vitit te Ri, i shikonim me ate Fukarralekun qe ishte Pjese e Jetes sone…
  2-Kur Pashe nje “Goxha” liste te zeze; QE Zoterote na Hartove, per tere Filmat e Komunizmit..THASH:Ky ose ka Rrjedhur ose Nuk jeton ne kete Bote:SEPSE NE ATA FILMA ESHTE KULTURA SHQIPETARE, Loja e AKTOREVE TANE TE MDHENJE Na bene qe te Shohim ata Filma…ARTISTE QE NUK KTHEHEN ME NE KETE BOTE…
  Shume mire ju tha Z.Reshat Arbana Artist i Madhe:MOS VALLE DUHET TE SHIKOJME FILAMAT E “REALIZMIT DEMOKRATIK” Porno..akoma edhe me Kafshe??
  iK O Tufa..ik….dhe na Lere Rehat…Ose je “Tuhaf” ose je nje Palaco, qe nuk ke me se te Merresh….
  Ne Demokraci z.Tuafi…TI PO DESHE SHIKO Fima te Hollivudit..por ja qe ne Fshataret qe kemi Vuajtur me shume se ju “Drejtori”, na Pelqene te shikojme ata Filma me apo pa Balliste qe “Nuk bashkpunuan” me Gjermanet…dhe me “Heronjete Italjane” qe nuk kane Vrare Femije…
  z.Tufa.Po te te kisha perpara do te Peshtyja per Studimin tuaj:KUJTOJ SE FASHISTET ITALJANE NE OPERACJONIN Kunder Krahines se Mallakastres ne 1943-shin Vrane edhe Femije…nuk them nje apo dy Vjece..por 16-te dhe 17-te a….me “Fale” se 16-te vjece nuk eshte “Femije”…ik o Tufa..ik o Matufi i Dreqit se je Matufepsur…
  RESPEKT PER ATA QE LUFTUAN KUNDER PUSHTUESVE, si Dhe RESPEKT PER AKTORET E KINOSTUDJOS SHQIPERIA E RE….lol

 13. deti says:

  ky tufa eshte nje koqe injoranti jo shkrimtar qe nuk eshte por as per te cuar me l lope.ku e ka pare ky luften civile nme shqiperi ne librat e uran butkes apop ne realitet ku ballisto zogistet ishin bere bashke me okupatorin iotalo gjerman dhe tani pas ardhesit te tyre tufa na i ardhka keq se filmat tregojne fytyren e vertete te ballisteve sali protopap me te tjere rrugace qe ndihmonin okupatoret jo vetem duke spiunuar e treguar vendet por dhe duke luftuar me arme ne dore dhe ne koke mbanin nje qylaf te bardhe me nje shkabe qe e kishin turperuar duke u kerkuar fshatareve pula te pjekura.ne qofte se ne ate vend pune qe eshte paguhet nga shteti atehere duhet te largohet se nuk mjafton qe prishi ekonomine shqiptare por tani kerko n te prishi dhe kulturen dhe shqiperia te struket ne shallvaret e tije qe i vijne era perxc cjapi.

 14. albani says:

  Ky zoteri Tufa i ka humbur prej kohesh tufa dhe tash don te behet i madh dhe me fame meqe ka pas baben ne burg per do pune jo dhe aq per me u thene.
  ruj tenxheren se mos ta marrin komunistat, or voc prej Sohodolli. Po hume tenxheren shko tek dajat ne Bahute, or Hut!

 15. Tonia says:

  Duhet ndaluar :Marksi,Engelsi,Lenini, Marksizmi,Komunizmi,Socializmi,ç’do liber,kenge,vjershe,poezi apo poeme ,ç’do pikture,opera apo balet te krijuara gjate periudhes se shtetit te kaluar shqiptar,Kjo esht kerkesa e Tufes qe dihet eshte emeri pergjithesues I te gjitha bagetive!Mjere shekulli XXI qe ben te jetojne edhe te tilla kafshe,per fat te keq edhe ketu ne Shqiperine tone te bukur ,te mençme e te emancipuar.

 16. j koreshi says:

  ne periudhen e socializmit cfaqeshin mijra filma amerikane, angleze, franceze e italiane qe ne fund te fundit, ne ate periudhe ishin vende me ideologji kundershtare.
  sot ky leshko po don me ndalu filmat shqipetare ne shqiperi.
  nuk ke faj. I mbushet kinemate me porno e sperme ju.
  injorante te mjere .

 17. Z.Tufa pse merresh me filmat e komunizmit ti injoroi…e sa per shqiptaret mos qaj hallin …se mos po behen filma me te bukur sot qe te djeg ty!

 18. butrinti says:

  ORE, ME THONI C’LIBRA KA BERE KY TUFA ?????????/

 19. Ky i shkreti nuk ka faj sepse nuk ka cfare tu bej komunistave dhe sigurimsave qe kane mbushur pd,dhe u turret filmave duke kujtuar se ja kane fajin filmat per shkatrrimin dhe vjedhjen qe po i behet ketij vendi.
  Na thuaj ndonje fjale se si u konvertua idhulli jot saleh nga nje drakul komuniste qe vinte verdall prane oxhaqeve te bllokut,ne nje gjoja antikomunist.
  Po na shpjegove dot se si gjithe sigurimsat u strehuan tek pd,se si u vodh pasuria e shqiptareve,se si u bene nga te varfer ne te mjeruar shumica,se si u pasuruan nje pjese pa punuar duke share bllokmenet.
  Po na shpjegove keto me pas meru me ballistat trima dhe turqit qe nuk kane qene ne Shqiperi per pushtim…..dhe na luaj ndonje film me saliun se si erdhi ne tirane me nallane druri dhe u be milioner.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *