“Adriatik Llalla, kandidati i LSI për president, por Meta do përplaset me Ramën”. Opozita shpreson te diversioni, ja si e koncepton reformën në drejtësi: Dil nga një derë, hyr në derë tjetër…!

I ftuar në emisionin #DritaremeRudinën në Vizion Plus, kreu i AK Kreshnik Spahiu, tha se vendi do të shkojë në krizë parlamentare dhe institucionale për shkak të përplasjes së PS­ LSI.

Kjo përplasje mes dy forcave politike të koalicionit qeveritar, do të vijë për shkak të kandidaturës së LSI për President, i cili do të jetë Adriatik Llalla.

Pas një muaji do të kemi zgjedhjen e Presidentit, para zgjedhjeve parlamentare. Ky do të jetë momenti i një krize politike, për faktin se LSI dhe Ilir Meta po presin këtë moment nëse Rama do t’i qëndrojë marrëveshjes që të zgjedhë LSI Presidentin. Meta e ka shprehur hapur që nuk do të jetë ai Presidenti.

Nga informacionet e fundit që ne kemi sot, LSI do të dalë me një propozim konkret, që do të jetë Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla, kandidat për President i Republikës.

Mendojmë që kjo nuk do të mirëpritet nga disa socialistë por le të shikojmë në ditët e ardhshme nëse do të sjellë një moment përplasjeje mes LSI dhe PS.

Lufta brenda llojit do të çojë në një luftë institucionale parlamentare, për shkak të mos dakordësisë që do të kenë këto dy forca politike, sepse vet PD nuk i ka votat për të propozuar një kandidat për president”, tha Spahiu.

Kryetari i PDS Paskal Milo u shpreh për kandidaturën e Llallës se: “Mendoj që do të ketë zgjidhje të tjera më të pranueshme dhe konsensuale. Nga reagimet sa kam dëgjuar, PS nuk besoj se do ta mbështeste Llallën për President”.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në ““Adriatik Llalla, kandidati i LSI për president, por Meta do përplaset me Ramën”. Opozita shpreson te diversioni, ja si e koncepton reformën në drejtësi: Dil nga një derë, hyr në derë tjetër…!”

 1. asd says:

  Meta ka zgjedhur nje antiVeting-ist dhe anti-USA qe perfaqson me se miri interesat mafioze te tij.

  1. Reforma drejtesi si LSI says:

   ky eshte lajmi me i mire deri me sot per sa i perket presidentt te ardhshem dhe kjo zgjedhje tregon sa i trashe eshte ilir meta

  2. roberto says:

   Te zgjedhesh president nje ARMIK TE DREJTESISE SHQIPTARE si ky A.Llalla,do te thote se LSI-ja dhe konkretisht Ilir Meta jane ARMIKU ME I MADH I DEMOKRACISE NE SHQIPERISE pas Berishes qe ka marre fund!
   Tani Ilir Meta doli hapur se ai do ta shikoje Shqiperine ne LUFTE CIVILE duke helmuar VETINGUN plotesisht!
   Ja kush eshte LSI-ja:
   -Nje bande kriminale ANTISHQIPTARE,njelloj e rrezikeshme si edhe PD-ja!

 2. Peco says:

  Ky eshte i marre, endrrat i merr per realitet. Ka gjetur nje kandidature, e cila siguron percarjen PS-LSI dhe e nxjerr ne treg per ta shitur si te vertete. Dhe te mendosh qe drejtesia paskesh qene dikur ne duart e kesaj bushtre politike me emrin Kreshnik Spahiu.

 3. Ashtu posi says:

  Meta ben lojen edhe te Berishes.Kane te dy 1 hall.

 4. Qytetar says:

  Po cpresident esht ai sben nje lek.

 5. populli fukara qe e rropet ju te Lesh e lise says:

  Doli hapur Meta qe ka mizen nen kesule ,e qe deri tani e ka mbrojtur Dhalla.Te dy antiveting.Sa e bukur,populli tashme e ka shume te qarte dhe me zgjuaresi do dije ke te votoje.KURRE KURRE LSI-ne.hajduter ,qe se duan drejtesine

 6. Hakmarrja popullore says:

  Me mire nje MUT se Adriatik Llallen.E ndriti ne prokurori por do shkelqeje si president.mafozet kerkojne mafioze!

 7. Franc Qylafi says:

  I ka ment ne vend ky Meta. Si duket me dobsimin qe ka bere vetes i kane avulluar dhe ment. Eshte e pa konceptueshme te propozoje Meta Llallen president !!!!! Si duket e do per te mbuluar bemat e tij dhe te Saliut !! Do te jete TURP per te !!!!!!

 8. Floriri i Kerrabes, Lazarat dhe Llalla says:

  Me ne fund e nxorri koken si Llala dhe Meta, qe punojne per njeri tjetrin dhe jo interesin kombetar. Jo qe se dinim.
  Nje gje tjeter kuptoj qe Ilir Meta eshte njeriu me itrash ne bote ose djallezia dhe paciperia e ketij njeriu nuk ka fund me kete zgjedhje qe nuk po cudt Shqiptarin por vertetonme se miri fytyren e politikes shqiptare qe kerkon zgjidhje te lemeti negativ dhe antikombetar.

 9. leone says:

  Nuk duhet marre seriozisht lajthitja e ketij derdimeni qe nga komunist i thekur eshte shnderruar ne nje cadrist te tipit BB.Por Lilua,mbase brenda vehtes mund ta kete kete deshire dhe sikur,gjithmone me sikur,te ishte kryetar i PS-se dhe rreth vehtes te kishte jo deputetet e PS-se por byth….. e PD-se qe futen ne rresht me nje shikim te vreret te B1-shit, edhe mund te guxonte te propozonte per president Llullashin,mbetjen e B-1-shit.Por ,per fatin e keq te tij, kjo do mbetert vetem nje enderr ne sirtar per te dhe per ciftin BB etj.Presidenti do dale nga propozimet e grupit parlamentar te PS-se dhe sidomos. duam apo s’duam ne nga deshira e Edi Rames dhe nga keshillimi i tij me Donald Lu-ne.

 10. DALTON says:

  Kjo eshte loja e PD-istve perca e sundo, per deri sa ka qorra qe ju shkojne pas ketyre “horrave”.

 11. "horri i bulevardit" says:

  Ilir Meta eshte po aq i korruptuar sa saleh Berisha dhe kerkon te fuse ne institucionet kryesore te shtetit, kamikatzet e tij, por PS-ja e Edi Rames e ka kuptuar se fare loje ben Ilir META DHE NUK DO TE BJERE NEN PRESIONIN E TIJ; PRANDAJ O SHQIPTARE ; QE JU DHIMBSET VENDI; ME 18 QERSHOR; ASNJE VOTE PD-se DHE LSI-se, se Ilir meta bashker me shpuren e pd e kane vendin ne burg, votoni masivisht RILINDJEN E EDI RAMES DHE TE DJATHTET TE VOTOJNE LIDGJ DHE DREJTESI TE SPARTAK NGJELES; OSE FRD E BAMIR TOPIT; pARTI qe mbron interesat e verteta te krahut te djathte.

 12. Bardhi Tolabi says:

  Kandidatura te “shkerdhyera”!Iken nje gomar dhe na propozojne ne vend te tij nje kric,i cili perspektive rritjeje,gomarin ka…Nuk e di,ne se do jene krice apo gomere deputetet qe mund te miratojne kete variant…apo do te jen nga nje tjeter soj prej tyre…

 13. liria says:

  Meta duhet te shrpehet per kete shantazh qe ben kryegomari Spahiu , ndryshe duhen rrembyer shkopinjte e drejte e ne parlament . Kjo eshte katastrofe per Shqiperine ne qoftese ndodh. U çmend fare Ilir Meta se pastaj i bie te çmenden dhe te tjeret per ti rene atij.

 14. Lennard says:

  Sorre Niku eshte nje Llapaqen i neveritshem.Me demek ia ka kalue dhe SHISH-it Ka gjoja informacione “Shume te Sakta”.Rri mor Zagar urte dhe mos u ndje ma.Boll me diversione .Nuk te pijne UJE.,sikurse para 4 vjetesh ,qe ulerije”Sala ne Burg” dhe nga ana tjeter beje Takime misterioze me Zagaret e Sale-Serbit.Le te kthehemi tek argumenti:Llalla President?. Po si ta nxe goja o BASTARD .harrove qe ka dale “NON GRATA ” per SHBA .(I Hoqen vizen Amerikane ).Shih endra ne Diell.Nje gje eshte e vertete qe dhe Like Floriri ka nje Hall se po i afrohet Vetingu ,dhe nga ana tjeter po i pergatitet Qelia ,qe do ndaj me Sale-Serb-Qenin dhe Lul-Sumkapuc-Hajdutin.

 15. po, llala nuk lejohet te hyje ne amerike, eshte ne listen e zeze. po te pyetet meta them se zgjedh fullanin. se me kete I ka llogarite edhe politike edhe te bankave. me I mire se llalla eshte eduard ndocaj. po dicka ka te vertete ketu. sajmir tahiri I tha ambasadorit amerikan se klement balili eshte ne mafien e ilir mets. iliri nxiti llallen te sulmoje ambasadorin amerikan dhe per kete I ka premtuar llalles e berishes
  ilir metes I leverdis nje president me I keq se nishani. por, une kam menduar se eshte shume e veshtire te gjesh nje president me idiot se nishani por e paska gjete nje. ne mos llalla do jete nje si fullani ose sigurimsi hoxha. gjithsesi meta do pranoje vetem nje kondidature te berishes. kryemafiozi eshte kryehajduti ilir floriri.

 16. Faro says:

  Llalla President?
  O Zot c’po degjojme!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *