Arian Çani debaton me Ilir Kullën për Ramën: Eshtë i fuqishëm, Meta e Basha do kenë fund të tmerrshëm po se ndoqën. Këtu do jemi, 30 vjet do ta kemi!

Gazetari Arian Çani ka debatuar ditën e sotme në “Studio e Hapur” të Eni Vasilit në “News24” me ekspertin Ilir Kulla.

Çani thoshte se Rama është politikan koherent dhe se Meta i shkon pas ngaqë është i pafuqishëm. Sipas Çanit, Rama nuk bën asgjë kundër atyre që i thonë ndërkombëtarët. Gjithashtu, Çani tha edhe që opozita do të dalë nga çadra dhe do shkojë në zgjedhje me një këmbë.

Mirëpo këtu ka hasur në kundërshtimin e ashpër të Kullës. “Edhe sikur mos të dojë Meta, do jetë i detyruar të bëjë koalicion me Ramës. Rama ka një fuqi të paimagjinueshme.

Mendojnë se Rama do t’i lutej palëve, kam përshtypje se kundërshtarët e tij po kuptojnë se lidhjet e këtij personazhi që quhet Edi Rama është që ti shkojnë nga pas, pasi fundi i tyre do jetë i tmerrshëm. Fundi do jetë i tmerrshëm mendoj unë. Meta është i detyruar.

Të gjitha të dhënat, të gjitha burimet na çojnë në këtë konkluzion. Ndjesia ime është se ndryshe nga paragjykimet e skeptikëve, ku kam qenë dhe unë, Rama po luan fortë. Ka hedhur një rrjete që po zë të gjithë peshqit. Meta është peshk i vogël.

Basha do jetë i detyruar të futet në zgjedhje. Minimumi 30 vjet Rama do mbretëroj në këtë vend. Le ta themi këtë gjë, po hyjmë në një epokë autoritare. Unë mendoj se Rama është koherent dhe është besnik me njerëzit që e kanë mbështetur. Ai është besnik. Do habiteni për ftesën e Trupim për Ramë, ngjasojnë si dy pika uji. Këtu do jemi, do habiteni të gjithë.”, theksoi Çani.

Ndersa Ilir Kulla ka shprehur bindjen e tij se Ilir Meta do të bëhet kryeministër në zgjedhjet e ardhshme.

Sipas tij, LSI-­ja do të dalë forcë e parë në katër qarqe të vendit dhe Meta do të kërkojë postin e kryeministrit, një gjë të tillë Rama do t’ia pranojë.

“Këtu do të jemi. Në katër qarqe LSI do të dalë forcë e parë. Një prej tyre është Gjirokastra dhe do të bëhet kryeministër”, tha Kulla.

REMOTE_ADDR:[]

24 komente në “Arian Çani debaton me Ilir Kullën për Ramën: Eshtë i fuqishëm, Meta e Basha do kenë fund të tmerrshëm po se ndoqën. Këtu do jemi, 30 vjet do ta kemi!”

 1. anamaria says:

  Me ne fund, Cani e pranoi se deri tani kish gabuar ne lidhje me E.Ramen
  tani e kuptoi fuqin e RAMES…ME MIR VON SE KURR ACANI.. BRAVO !!!
  E vetmja her qe jam plotesisht me ty Cani.

  1. adi says:

   E di qe do zhgenjehesh. Por arian cani thjesht po tallej me liderin global !!!!!!!

  2. latifbora says:

   Anamaria. Vertete mendon se eshte kaq naiv Cani? Perkundrazi, Cani duke ditur qe e vetmja menyre per te rrezuar Ramen (pasi e ka tmerr) eshte nese LSI nuk bashkohet me PS, atehere ai mundohet tju fuse friken ketyre te LSI me gjasat qe eshte shum i fuqishem Rama. Ne kete menyre indirekte mundohet te kanalizoje LSI tek PD. Gje qe sjell problem per PS. Pra nuk ka qellim te tregoje forcen reale te Rames, por tju shtije friken LSI dhe PD qe te bashkohen bashke ato. Nuk eshte Cani kaq budalla dhe naiv sa ta pranoje ate. Cani eshte ndrikull kur vjen puna per kto gjera.

 2. Dajti USA says:

  Keta jane ceta e analisteve bytheleperes te Saliut qe i mbledhe nje e ngjashme me ta Eni Vasili. Rakipi,Rakipllari,Cani,Kulla,Eni Vasili,Fevziu,Shkullaku,Lubonja,Peka,Fahri Balliu dhe shume plehra te tjere qe po mundohen te ndikojne ne opinion qe te na bien Sali Kriminelin ne pushte,po harrojne se jane bere me te neveritshem se Saliu,keshtu qe ndikimi i ketyre plehrave eshte zero.

 3. spata says:

  Nga do qe ta kthesh z.Kulla LSI nuk mund te siguroje nje avantazh kaq te madh per te dal si forca e pare .Ka nje pikepyetje te madhe me liderin e saj Meta .Eshte figure qe perflitet per skandale e vjedhje .Kush do ti bashkohet LSI qe te fitoje vendin e pare dhe Meta K/minister .Nga Ps as qe behet fjale edhe sikur Rma te beje gafen me te madhe te stimuloje artificialishte fryrjen e LSI .Ushtaret e Pd, nese do marin urdher nga Saliu, ti bashkohen LSI, prap nuk do te dali mbasi Pd do leshoje aq sa mund te qendroje dhe ajo si Parti .Nese behet kurban, per te nxjerr LSI, vet nuk ka per te fituar azgje.Do tja bejme hallalle LSI nese shkrihet Pd .
  Ps do te mbetet perseri forca kryesore qe me nje manover fare te thjeshte siguron pushtetin edhe pa LSI. Cdo varjant i piste qe mund te behet nuk do te lejohet nga vete populli .Ps dhe vete Rama po tregon se eshte ne rrugen qe mbeshtetet nga Amerika dhe Evropa . Ajo qe thote Cani ndoshta ju duket utopi por kete here psikopati ka te drejte .Shifra 30 vjete eshte e egzagjeruar .
  Futja e Shqiperise ne 2020 ne familjen Evropjane do ta cvleftesoje luften se kush do te hypi ne pushtet .Do te kemi nje shtet te kontrolluar qe ska per tu lene hapsira hajdutve te vjedhin e te pasurohen sic ka ndodhur deri me sot .Rama largohet me deshiren e tije ne 2020 kur ta shohi Shqiperine ne Evrope .Do ti behet nje lapidar i madh mu ne sheshin Skenderbej para Skkenderbeut si dy burrat me te medhenje te kombit.
  Saliu do te perfundoje ne psiqeatrine moderrne te Vlores .Luli do te beje disa vite burge dhe do te largohet nga Shqiperia . Meta do te vetedorzohet duke i dhene gjithecka popullit dhe do te fitoje lirine .Lepujte e tjere do te amnistohen me disa perjashtime .Strukturat e koruptuara te Drjetesise do te rrezohen dhe shume punonjes do te lene detyrat e tyre dhe nuk do te kene te drejte te ushtrojne profesjonin ne organe shteterore .I mbani mend keto dhe do me kujtoni ne 20220 .

  1. Elton says:

   Më bëri përshtypje ky parashikim, respekte

  2. ela says:

   E sakte,ishallah.kjo qe thua eshte deshira dhe vullneti i pjeses me te madhe te popullit.mos kujto se ata qe i vene pas metes e duan vertet? jo se dhe ata qe jane fut ne pune zonja nikoqire ua ka mar leket qe i ka fut ne pune.nuk e shef aty ku ka LSI-ka hajdutllek.jane pjesa e ardhur nga rrethet per tu integruar ne tirane.sec kane dhe nje ngjashmeri sikur jane te gjithe nga skrapari dhe berati.se gjirokastres i vine anash.

 4. nora says:

  Te haje e te ngopet Meta, dashka dhe kryeminister, hajdutii Shqiperise.

 5. american2016al says:

  Cani eshte “gazerar ” qe jep intervista medioker dhe pa vlere. Eshte interesant dhe per te ardhur keq se ne Shqiperi mediokriteti dhe injoranca mbizoteron ne jeten politiko shoqerore.

 6. tomi says:

  Hani mut, Qeras Arjan Cani.

 7. flamur CANI says:

  domethen e anulloj largimin ky eshte psikopat kush e pjerth kete DEBIL KOMPLET

 8. Nacionalist says:

  Te jeni kaq naive valle?A nuk e kuptuat sarkazmen o idiote? Rama eshte 2m, i ka te gjthe me vete, eshte i bukur,Rama do jete per 30 vjet, Rama nuk pierdh per njeri!Hahaha sa jane shtuar idiotet, sidomos mes jush gazetaruceve! Po Mero, edhe ti Mero kaq naiv????

 9. Timi says:

  Rama është i fortë se punon çdo ditë për popullin me atë fuqi që ka, dhe ka faktorin amerikan dhe gjerman mbrapa, dy superfuqi politike ushtarake dhe ekonomike. Nëse populli ka durim me reformat e Rames do i shpërblehet shumëfish dhe jo vetëm Shqipërisë por gjithë shqiptarëve. Interesi perëndimor kurrë ska qenë më i madh se sot për shqiptarët.

 10. MONDI says:

  Ky plehra fytyra pa shprehje Arjan ( Zagari ) Cani po ben diversion si i ndyre qe eshte ?
  KY duke pare se per Edin Kane rrespekt nderkombetaret po ben lojen e tinzarit .
  Ai po kerkon qe te beje bashke Meten me Bashen kundra Edit dhe po thote qe ju ne qofte se nuk beheni bashke
  Edi do ju shkaterroje . Ky eshte nje pis pisi qe nuk e ka te dyte . Ate surrat jo Edi Rama por te gjithe e kuptojne se cfar rroli po luan si kale Troje me ate tinzrllekun e tij . Arjan Cani eshte nje bastard i ndyre .

 11. Theo says:

  Edhe mut ti japin Arian Canit do ta haj per leket qe i japin cdo muaj si rroge nga mafia 25 vjecare qe e la shqiperine Afganistan, po ajo kohe mori fund, rrofte Vettingu amerikano-gjerman

 12. tropojani c100 says:

  çani normal do te ruaje vendin e punes punon te klani,ndersa meta nuk besoj se do arrije ndonjehere te behet kminister te pakten edhe shume vite nuk del lsi firce e pare..megjithate dhe ne politike never say never

 13. ZYBER says:

  fuck can,fevzi,pd-lsi….shkerdhatat e vendit…..kane vjedh sa ska me…..

 14. LORA says:

  Lajm i mire,,,,ka n isur te shkermoqet zhgani i gebelsianeve te qoftelargut,,,,po n’a e thone vete,pa ua kerkuar.

 15. Sa poshte ka rene Shqiperia dhe kombi shqiptar!!!!!! Te japi mend nje rrugac si karian cani.
  Ky rrugac me emisionet e tij te peshtira(qe nuk edukon por cedukon)sikur do ikte nga Shqiperia se kujtonte se do gjente parajsen,por nuk e di ky se keta lloj rrugacesh dembel te sojit te ketij ,hane buk vetem ne Shqiperi.
  Tani po na mbushen mendja(te pakten ata i shikonim vetem per 1 majin ose ne festat e nendorit) se soji i byros politike kishin me shume tru se sa keta plehra qe na dalin cdo nate ne tv dhe duan te na mbushin mendjen se saliu apo rama eshte e ardhmja e ketij vendi.
  Turp per tv dhe gazetat qe i japin hapesir ketyre plehrave dhe turp per kete komb qe po tregon nga dita ne dite qe nuk di te qeveriset.

 16. populli fukara qe e rropet ju te Lesh e lise says:

  Meta do haje nje MUT te madh ne qershor ,sa c’eshte vete ne kembe,Ta harroje postin e kryeministrit.E thone kete, se kujtojne se njerezit do te rendin pas nje hajduti.KURRE KURRE me Meten -hajdut,ai do perfundoje ne burg e do ti sekuestrohet gjithe cka i ka rrembyer ketij populli

 17. mikel says:

  eh mor arian cani u rrite e su poqe por ngele koqe ,kjo pra eshte demokracia ne pritem 27 vjet me heq sale e sorrollumin ,kurse ti thu per ramen 30 vjet ,keshtu qe i bien qe populli paska te drejte qenka me i miri.

 18. xheJ eN Bi says:

  Kujtoja se Arjan Cani është më idioti,po me sa shohë ,është Ilir Kulla.

 19. Arben says:

  Ore gazetar leshi..mos na jepni per lajm opinionin e nje legeni. Eshte turp ..

 20. ela says:

  o Ilir kulla ,ai Adashi joit Ilir meta i ha mender gjirokastres se ska per te mar as tavo,as nonje tjeteer vota ja ka dhene ps-ja tani sgje smer p.Cani vetem ironizon se ska ca te bej me.po qe nje gje ka te drejte. qe ilir meta sbehet kryeminister po e kap vetingu. Cani e ka thjesht nga marazi keto deklarata jo se do vertet i hiperbolizon. dhe kete 4 vjecar koha eshte me ramen.pas kater vjetesh koha eshte per tjetr kend,vetem nje gje jo per bashen,mediun,meten,rulin.boden,zenin.dhe familjaret e tyre.ose ne bote do plas revolucion dhe keta do zbythen.koha do theras ne skene te tjer njerez.shpresojme ke zoti.se . . . cdo gje ka mar fund.te pakten skan me i shiju gjakun dhe vuajtjet e ketij populli budallah

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *