FOTOT/ Jeta super luksoze e fëmijëve miliarderë dhe tallja me “fshatarët”…

Në këtë periudhë pushimes për studentët në Amerikë, shumë prej tyre përpiqen të bëjnë ndonjë punë, për të siguruar të ardhura për vazhdimin e studimeve.

Por, është edhe një grup tjetër, që e shijon në maksimum jetën, falë pasurive përrallore të siguruara nga prindërit.

Dhe fëmijët miliarderë nuk ngurrojnë të ekspozojnë pasurinë e tyre në faqen The Rich Kids në Instagram, që ka më shumë se 370 mijë ndjekës.

Të rinjtë postojnë foto të shumta në këtë faqe, ndërkohë që tallen me të varfërit, të cilët i quajnë “fshatarë”.

5 komente në “FOTOT/ Jeta super luksoze e fëmijëve miliarderë dhe tallja me “fshatarët”…”

 1. Eli says:

  e rendesishme ne jete nuk eshte te jesh i ngopur, por i plotesuar…fakti qe publikojne(reklamojne) jeten qe bejne tregon se nuk ndjehen te plotesuar dhe duan konfirmim social…interesant eshte fakti se nga kush e presin konfirmimin…fshataret sic thone edhe vete…

 2. Fredi FR says:

  Mund te kesh te gjithe pasurine e botes,por prap mund te jesh i pavlere si njeri,keta jane shembuj.

 3. capi dhia says:

  Mire ua bejne qe tallen me puntoret e me fshtaret, sepse pervoja shqiptare tregoi se: puntore dhe fshatare jane plehrat e kombit, jane tradhetare.
  I ngriti Enveri ne pushtet, dhe lindi nje Sali Berisha me shume shoke, te gjithe, te cilet jane me origjine fshatare, dhe jo vetem kaq po: fshatare te varfer
  Qe ua shkerdhente nenat, motrat, femijet , dhe ua vriste burrat si qener rrugesh: beu dhe agai i fshatit. Lexoni biografite e Saliut, Ilirit, Mediut, Kacit, Rucit, Nanos, etj., etj., etj….., , ne Arkivin e shtetit, dhe padashje do mesoni te mos gaboni, kur te zgjidhni.

 4. Al says:

  Si mund te jesh rich kur semundja e llastimit ka avancuar ne parazitizem akut e nuk te le te shijosh jeten sic duhet?!
  Nje ndjenje e deshperuar per pranim i ka kapluar te gjitha keto foto… Keta nuk jane rich kids, keta jane spoiled brats gone bad.
  Gjynah!

 5. Star says:

  Dhe pyetja eshte: Kush eshte me i plotesuar -Nje Sokrat i vuajtur apo nje derr i kenaqur. Pergjigjen e ke dhene filozofi i lashte Grek.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *