FOTOT/ Në shtëpinë e Zotit…

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e djeshme në Selenicë, ku është legalizuar edhe kasha e kësaj zone.

Rama, që aktualisht është për një vizitë zyrtare në Paris, ka postuar fotot e mëposhtme, ndërkohë që shkruan:

“Në Selenicë, ku është përmbyllur plotësisht procesi i legalizimeve FALAS për të gjitha banesat, por edhe për kishën e Shën Thanasit, një ndër mbi njëmijë objektet e kultit që pas dy dekadash rindërtimi kishin mbetur të palegalizuara.

Nga 4 legalizime të vetme që ishin bërë në Selenicë deri në 2013-ën, ne e përfunduam në dy vjet e gjysëm këtë proces dhe 435 shtëpi janë tani pronë e patundshme e banorëve dhe një kapital që rrit ekonominë për familjet vendase.

Lajmi i ri për besimtaret e të gjitha komuniteteve fetare, është ulja e tarifës së energjisë për objektet e kultit, të cilat do të paguajnë tarifën familjare”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-6-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-6-3.jpg","attachment_id":"657213"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-7-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-7-1.jpg","attachment_id":"657214"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-9-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-9-1.jpg","attachment_id":"657216"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-8-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-8-1.jpg","attachment_id":"657215"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-5-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-5-3.jpg","attachment_id":"657212"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-1-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-1-3.jpg","attachment_id":"657208"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-3-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-3-5.jpg","attachment_id":"657210"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-20-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-20.jpg","attachment_id":"657207"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-2-1.jpg","attachment_id":"657209"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-4-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/03\/rama-4-3.jpg","attachment_id":"657211"}]

11 komente në “FOTOT/ Në shtëpinë e Zotit…”

 1. adi says:

  Si e ka futur ky prift ne kishe.
  Kete njeri qe eshte frymezuesi dhe mbeshtetesi me i madh I integralizmit islamik ne shqiperi .
  Qe ne te njejten kohe qe dha lejen per ndertimin e xhamise se xhihadisteve turq ne oborin e parlamentit te shqiptareve
  Prishi nje nga kishat ikone te historise shqiptare ku shqiptaret ju mesonin shqip latineve.
  Miku me i ngushte i erdoganit ne bote nuk duhet te lejohet te veri kembe ne shtepine e zotit.
  Ky eshte njeriu ne qeverine e te cilit xhihadistet shqipfoles u bene ne nr me te madh te leshqenve per nr popullsie nga shqiperia dhe cuditerisht nuk gjeti nje fjale te vetme per ti ndaluar por bile i stimuloi.
  Njeriu qe nuk la mesues e nxenes se bin ladenit te ngrinte bythen ne mes te tiranes nuk duhet te lejohet ne nje kishe.
  Njeriu qe solli me leket e shqiptareve historianin turko-islamik qe te sulmonte Gjergj kastriotin ne varin e tij nuk duhet lejuar te shkeli ne nje kishe.
  Njeriu qe vendosi me leket e shqiptareve pllakatin e sulltanit qe beri gjenocidin e pare ndaj nje popullsie te krishtere arberve ne porten e shtepise te heroit kombetar gjergj kastrioti,nuk duhet lejuar te shkeli ne nje kishe.
  Me historine e shqiperise pak njerez kane qene kaq shume anti te krishtere sa ky ne fjale.
  Po historia te gjitheve ju ka treguar vendin atje ku e kane ne koshin e plehrave.

  1. Projekti says:

   Genocidin e pare ndaj ketij populli e ka bere perandori Romak kur e detyroi te kthehej ne te krishtere. Nqs islamizimi i shqiptareve zgjati disa shekuj (nje pjese e mire e popullsise se jugut p.sh. u konvertua ne Islam ne shekullin e 18) dhe u shtri ne nje pjese te popullates, kalimi ne Krishterim ishte i plote dhe ndodhi brenda disa muajsh ose ndoshta pak vitesh pas urdhrit te Perandorit. Ke te drejte kur thua se historia gjithmone ua ka treguar vendin njerezve, dikur te krishteret ishin shumice ne kete vend, tani jane pakice dhe me keto ritme shume shpejte do jene nje specie e zhdukur. Meqe ra fjala, perfitoj nga rasti dhe i uroj te gjithe te mirat Sulltan Erdoganit. Kam besim se njerezit e tij pasi ta lexojne kete shkrim do ti dergojne fjalet e mia te mira. 😉

   1. adi says:

    turko ti je ne te drejten e gjakut tend ti dergosh te fala ose ndonje gje tjeter erdoganit.
    po si cdo sunit edhe ti je i palexuar se shkolla arti historia dhe shkenca nuk vene me islamin.
    pra turk i ardhur vone ne europe krishterimi ne iliri eshte perhapur nja 300 e ca vjet me pare se ai te behej fe zyrtare ne perandorine romake.
    e di qe eshte e dhimbshme per nje islamik qe do te behet shqiptar po e verteta eshte se iliret ishin nder 2-3 kombet e para qe u perhap krishterimi para se ai te arinte ne rome pra shqiptaret kane qene te krishtere edhe kur ata perndiqeshin nga perandoria romake.
    sa per te ardhmen e islamit dhe te turqve ne ballkan si gjithmone po nxitohesh. qe kur nje asad ju veshi tangat nga koka gjithe suniteve te botes me kete ere qe fryn nga europa ne amerike e rusi ju sic erdhet edhe do ikni nga ballkani me dhune.
    pra o do pranoni qe te asimiloheni perfundimisht nga shqiptaret e te beheni te krishtere ose do ikni ne shkretetirat nga erdhet.
    eshte kaq po kaq e thjesht dhe kjo nuk do zgjasi qindra vjet po brenda pak vitesh do ja degjosh kengen.
    ne pak kemi qene gjithmone prandaj jemi dhe vitale po aq pak aritem ta ringrinim shqiperine nga 500 vjet vrasje , dhe kaq pak sa jemi do ju trgojme prape ju turqve se kush ka me shume vlere nr apo e drejta dhe morali.
    mgjth ju sunitet keni nje aftesi qe pak qenie te gjalla e kane ju edhe kur humbisni gezoni per fitoren. si egjyptianet qe festonin per fitoren me izraelitet.

 2. Paska edhe kisha e Shen Thanasit flamur??!
  Cfare perfaqeson??

 3. krysho ludovik says:

  cdo halldupi i kristaqit ne kishe
  ky sikur eshte papist nga meka?

 4. Dardani says:

  O Adi kerkoje tek Saliu qe ju beri antar te lidhjes islamike.
  Kerkoje tek Saliu e gazidede qe ju shkolloi ne Siri,kuvajt,turqi,etje etj.se edhe kur iku gazidede tek ata u fsheh e nga andej erdhi.e pastaj saliu e semuri per mos dale……. Se edhe parate andej I Kane cuar.

 5. mjero says:

  Po ky pagoi per kishen. O popull debil, edhe per kishen do I jepni merita xhaxhi Edit?!
  Mero me qafsh , si e kishte ngjyren e urines sot Edi?
  Hengri mire ne mengjes?
  Cfare kravate kish vene?
  Mbante boxer apo spedo?
  Mero , na torturove. Na inthuaj te shkretat.
  Mero je si kar inbere synet.

 6. rumpallhana says:

  Zoti vonon po nuk haron ramistan. Ky tipi eshte i madh se do te hahet dhe me zotin, i thote qe zoti jam une se te legalizova dhe si cirak i berishes ja ka kaluar eshte bere usta dhe ndan vete certifikatat se i ka trasheguar nga i ati. Ky vend ka qene qesharak por lidera global si ky ramistani fatos nano dikur berisha me vone luli gjithe grupi i nastradineve qe behen kryeministra u duket vetja zot dhe perendia, barinjte e deleve shqiptare. Kjo eshte fatkeqesia dhe ky vend sbehet.

 7. enter"" says:

  Rrofte Orthodoksia.
  Shpetimi I shqiperise
  Janullatosi bekimi i Perendise per Shqiperine

 8. Babale says:

  Te ajo foto e pare , ajo drita qe shkelqen mbas shpines se Rames tregon se Rama vjen si i dergum i zotiti aty. Po si bq qe eshte xhamijat e Elbasanit ja dha Taulant Balles per ti dorezu certifikaten. Mendoni cfare feste e madhe do behet kur te inaburohet Xhamija e madhe ne Tirane. Njeres prej atyre kullave do i vihet emri i Rames, njeres i Lindes, njeres i Erdoganit dhe njeres te Qifes se PDIU-se

 9. krishterimin e shkaterroi berisha, me futjen e shqiperise ne konferencen islamike . e shkaterroi klani mafioz i kishes se shenmerise, se elbasanit, me lejen e berishes . e shkaterroi godo, qe i shpalli armiq te kombit, gjithe si vellezrit kristian te shqiptareve , e shkaterroi kreshnik spahiu, me dhunen ndaj censusit, ku ortodoksit rezultuan me 6%, kur dhe ne rregjistrat osmane, perfaqesonin 20% . dhe i vuri vulen rama, me patriotizmin “e shqiperise se madhe islamike” . ky i fundit duhet varur sa me shpejt, pasi te kete pushkatuar berishen…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *