Gramoz Ruçi: Me ose pa LSI-në, ne do futemi në zgjedhje

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi në një takim në Libofsh të Fierit ka folur për koalicionin me LSI-në dhe për zgjedhjet e 18 qershorit.

Ruçi ka thënë prerë se LSI-ja nuk është faktor për futjen e socialistëve në zgjedhje, duke thënë se me ose pa LSI-në Partia Socialiste do hyjë në zgjedhje.

Me ose pa LSI-në, PS do futet në zgjedhje si forcë fitimtare.

PS është e vendosur për tu futur në zgjedhje.

E kemi shprehur që duam të jemi në koalicion me LSI-në në të ardhmen.

LSI-ja nuk ka folur për këtë gjë.

Opozita e ka marrë përgjigjen nga SHBA-ja, Merkel,”mësohet të ketë thënë Ruçi.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Gramoz Ruçi: Me ose pa LSI-në, ne do futemi në zgjedhje”

 1. i papami says:

  ju lumte, jeni te superfuqishem

 2. Muzapopullore says:

  Ne teatrin Rilindja regjizori Gramo-s Ruci perserit shfaqjen “Testicle Dust” nga seria Testicles4Change (‘T4C’)

 3. PS+PD+LSI=Partia e Punes says:

  Urrah, sekretari i Partise se Punes Shqiperise.Lavdi Partise Punes per keto dite te lumtura komunste demokratike.
  Ah, sa te gezuar jane komunistet,me ne fund endrra per nje Parti dhe vetem nej Parti po realizohet.Nostaligji e semure e nje komunisti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *