REPLIKAT/ “Hap ndonjë vend pune o byrazer”, Rama befason qytetaren: Më jep numrin…!

Vizita në Paris, që e njoftoi për gjithë ndjekësit edhe në profilin e vet në Facebook nuk e ka penguar Ramën t’u përgjigjet komentuesve, që si shumë herë të tjera i ankohen dhe akuzojnë për varfërinë dhe papunësinë.

Dhe Rama nuk i lë pa përgjigje, madje shpeshherë iu drejtohet dhe me kërkesa si më poshtë:

Qytetari: Ej ti ik e hajde kur t dush po me atë çmimin e nafts si do ja besh do e ulesh pak dhe ato taksat e larta. Ndonje vend pune do hapesh, ndonjë rritje rrogë për punonjsit privat ka apo vetem për administraten. Kto gjera ju interesojn shqiptarve e jo vizitat e tua.

Rama: Loni MaiMadhiitmdhajve cmimi i naftes ne Shqiperi ka brenda edhe taksen e automjetit, prandaj eshte me i larte se ne disa vende te rajonit qe taksen e marrin vec! Sa per vendet e punes ka plot mjafton te duash te punosh e te dish ndonje zanat po ashtu, nese e i ke keto te dyja me jep numrin te te tregoj ku i gjen. Dhe e fundit, nuk i rrit shteti rrogat e punetoreve tek privati o Loni ma i madhi i t’mdhajve

Qytetarja: Shife ket popull o Byrazer ndihmo hap vende Pune

Rama: Kiara, vende pune ka nese do te punosh dhe di ndonje zanat! Po i pate keto te dyja ma dergo numrin dhe t’i tregoj une ku jane.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “REPLIKAT/ “Hap ndonjë vend pune o byrazer”, Rama befason qytetaren: Më jep numrin…!”

 1. PS+LSI+PD=Partia e Punes says:

  Hajde None Tereza hajde.Ja merr Merkel dhe Hollande me vende pune sidomos ato me shumice qe i ndajne mes tyre Ilir Meta dhe Lsi. Si thua Merkel apo Theresa May ka ne profilin e punes te gjeje pune per nevojtaret. Duhet te jesh edhe artist edhe muzikant edhe sportist edhe ekonomist edhe inxhinier edhe ministri i punes qe premton apo jep zgjidhje, nga Facebook.
  Nuk na the per cmimin, me shume merr se ata te LSI APO DUHET TE JEM ME patenten e Partise.

 2. i larguari says:

  Komplet IDIOT me brire! Pse keshtu flet nje kryeminister??? Delir I madhshtise dhe asgje me shume! Nuk jam me Berishen prandaj mos me shani! Berisha eshte delir me I madh I madheshtise se Edi (Berisha vertet beson se shte Skendserbeu I kohes). Meta eshte gjaperi poshte gurit!
  Duhet nje permbysje e madhe me force ne Shqiperi dhe ata qe te vine ne pushtet duhet te fusin ne burg te gjithe politikanet, gjyqtaret, prokuroret, perfhi edhe ata ne rrethe – qe jane bere “te pasur” me vjedhje e korrupsion!. Lista politikanve duhet te filloje me:
  – Berishen
  – Nanon
  – Meten
  – Edin
  – Bashen
  – Mediun
  – pastaj me radhe te tjeret.
  Po nuk u be kjo, Shqiperia nuk ka per te ngritur koke dhe nuk do te behet shtet asnjehere!

 3. capi dhia says:

  Kryeminister
  Hazerxhevap
  Ai te kap
  Ti nuk e kap,
  Dot !

  Thone se ne
  Demokraci
  ngjet e
  Kunderta.

  Lum kush
  Te rroje
  Demokracine
  Ta gezoje.
  Amen.

 4. rrota says:

  Ky ka pune vella, pune fantastike.
  Tallje bythe me shqiptaret. Ku ta gjej nje pune te tille?

 5. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Ja ke fut komplet kot o Edi, me ate taksen e makines te perfshite gjasme ne çmimin e naftes. Perveç se e paguajme taksen e makines prej gati 20 vjetesh, tani do na beni dhe kalimin ne autostrada me pagese. Gjithsesi jeni shum me mire se ata qe ishin para jush.

 6. skrapari says:

  O injorant i gjate, shtatin fyll e mendjen pyll.Shko kerko vetem listten e specialisteve te arsimuar ne perendim (me rezultate te shkelqyera) qe jane pushuar nga langonjte e tu per arsye biografie.S ke faj pinjoll bastard i bllokut.Pasunar me djersen e nje populli qe po peson faliment cdo dite qe kalon.Njelloj e me keq se Berisha.Fytyra mbetjesh te nje regjimi kriminal s ka si mos t ju rrjedh ne gjak hajdutlleku, krimi dhe paaftesia.Tema, mjaft me keta bastard.Dikur te quanim ty:Ti ke pas ken nje zonje e rande… tani vetem nje lavire qe shkelqen kepucet e ketyre bastardeve ne pritje te nje kocke.

 7. rumpallhana e ripjelljes says:

  Ndaj eshte ky lider boteror. Keni pare ndonje KM qe ma co tel te te gjej pune . Ketij i duket ky vend si biznes privat. Hajde drejtor kuadri i koperatives hajde.

 8. I qendruari says:

  O i larguari, o rrota, a i keni syt ne ball, apo me ndonje vend tjeter? po a nuk po shikoni se po mundohet te beje shtet e te veje rregulla edhe pse perdite i vene pengesa se sduan shtet po rrumpall hone. Se ai shoku Sekretar Komunisti s.birisha, do rrumpall or tej se njashtu e ka ma te kollajt me na rrjep ai. Nuk osht aq kollaj me bo shtet per 4 vjet, kur ky shtet ka tash e 24vjet qe vec o shkatrru oer tej.

 9. delirant says:

  Deri sa Berisha egziston, Rama eshte perfekt.

  Zaptohet vendi nga bandat e droges – Pse flet si Saliu?
  Shkaterrojne Universitetet – Kjo eshte propagande e Saliut
  Nuk ka vende pune – Po vuajme akoma nga Saliu
  Po kerkojne njerezit azil – Kto jane mashtrime te Saliut
  Po fut njerezit ne burg qe nuk paguajne drita – Mos degjo qytetarin dixhital te Saliut

 10. Hallexhiu says:

  I Nderuar Kryminister z.Edi Rama,
  Kame RESPEKT Per ju Personalish ne Aspektin e Politikes Kombetare,si dhe ke Rregulluar shume Gjera ne Shqiperine e Drobitur nga Banda Berishjane
  dhe jame shume Dakorde qe ju te Komentoni edhe me Shtetasit, ne kanale “Private” sikurese jane Medjat-Socjale Facebock, Twitteer ect,por i Nderuar, diku edhe ne nje Koment Timin te bere me Pare ne “Faqen” tuaj te Bashkebisedimit me Shtetasit e tjere Hallexhinje kame THEKSUAR SE:Edhe Privati ne Gjermani, nuk munde te marre ne Pune Punetore..dhe ti Paguaj si te Doj AI(Punedhensi)…pra i Nderuar Kryeminister jame shume dakorde me ate qe thoni se ne Shqiperi ka Pune sa te “Duash”…po ka per ata qe e duan Punen..POR KA EDHE NGA ATA QE JANE TE THEKUR PER Muahabet, dhe Kollare te Hekurosura, dhe nje “These” me Diploma qe Sverdhen ne Sirtaret e dollapeve…
  Shkurt z.Kryeminister duhet te Rregullohet edhe Legjislacjoni i Punes si dhe Raportet:PUNEMARRES -PUNEDHENES Te jene te Ligjeshme…Flasim ne Sektorin Private…
  Dhe se per Cmimin e Naftes, lereni se na Ropen…jemi duke u kthyer te “Gomari” dhe Qerrja e Koperatives…Besoj me Kuptoni z.Edi Rama…lol

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *