Gjermania e acaruar me Turqinë për spiunimet

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Lajmi se Turqia ka spiunuar një anëtar të parlamentit të Gjermanisë ka acaruar ligjvënësit gjermanë.

Lideri i grupit drejtues të Partisë Social Demokrate, Thomas Oppermann, deklaroi se është absolutisht e papranueshme që ligjvënësi Michele Muentefering gjendet në listën e Agjencisë së Spiunazhesh të Turqisë (MIT), e cila iu dorëzua shefit të inteligjencës gjermane.

Mediet gjermane raportuan se Muentefering u shfaq nën drejtimin e qendrave dhe organizatave joqeveritare në listën e njerëzve dhe grupeve të dyshuara për lidhje me lëvizjen e Gulenit.

Oppermann tha se qeveria turke duket patjetër të ndalojë spiunimin menjëherë.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *