“Lul, pyete pak Zenin çfarë transportonte tek vila e Landit në Vlorë. Po me makinat e UNMIK-ut çfarë transportoje nga Kosova në Elbasan?”

Zeni dhe Basha

Ish-badigardi i Sali Berisha, Izet Haxhia, ka replikuar me Lulzim Bashën, pasi ky i fundit ka deklaruar në takimin e Partive Popullore të Europës, se Shqipëria është kthyer në pikën kyçe të shpërndarjes së heroinës.

Haxhia shkruan se Basha duhet të pyesë Berishën dhe të birin, Shkëlzenin, për këtë gjë.

Ndërkohë, ai aludon se vetë Basha ka transportuar drogë me makinat e UNMIK-ut, për llogari të një biznesmeni.

“Luli e plasi edhe “bomben” e radhes.

Ne fjalimin e tij te mbajtur ne tubimin e PPE , ne mes te tjerave deklaro se: “Shqipria eshte kthyer ne porten kyce te shperndarjes se heroines”.

Desha te pyesja Lulin, kush e ktheu Shqipërine ne piken kyce te shperndarjes se drogave te renda?

Pyete njehere “babin” tend politik, se ai duhet te kete dijeni te sakte per kete.

Po nuk u lidhe dot me “babain”, pyet te birin, sepse ai ka dijeni te plota per kete rrjet, qe kur transportonte me makinen e familjes me dhjetra kg heroine ne Vlore, tek vila e Landit te Jasharit, per t’u transportuar me vone per Itali.

Pyete te birin se ne sundimin e dyte te “babait ” tend politik, cili ishte itenerari i ri i trafikut te heroines?

A mos ishte ai ne drejtim te Spanjes qe kryhej nga i biri, ne bashkepunim me nje ish- badigardin e tij nga Vlora ( A.SH.), i cili ndodhet sot ne Amerike.

Me parate e fituara nga ky trafik a u blene prona dhe toka ne zonat e bregdetit ne jug?

Luli, perpara se te diskreditosh vendin tend perpara te huajve, edhe me eger seç bejne armiqte e betuar te atdheut tone, trego pak se drogen e cilit biznesmeni, transportoje nga Kosova ne depot e grumbullimit ne Elbasan, me makinat e UNMIK-ut ku ti punoje, per t’u trafikuar me vone ne Spanje me rruge detare..

Kete duhet t’u tregosh shqiptareve o Luli..

Pasurimi yt i shpejte i pajustifikuar a mos e ka burimin nga pjesa e narkodollareve qe merrje nga ky trafik?”, shprehet Izet Haxhia.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në ““Lul, pyete pak Zenin çfarë transportonte tek vila e Landit në Vlorë. Po me makinat e UNMIK-ut çfarë transportoje nga Kosova në Elbasan?””

 1. kashi says:

  lul kthe pergjigje po je burre
  vetem kokaine ne portin e hollandes kapen 10 ton kokaine ne vit
  por asnjeri nuk thot ne hollande qe qeveria eshte e lidhur me krimin

 2. vjola says:

  Cirrua maskat o Izet hajduterve , krimineleve te vendit .

 3. K says:

  Dihet boterisht Lul se ti ke punuar me biznesdrogen Fatmir dhe Endri Kuci. Argita merrte pjesen e saj ndersa Sali Efeniu me parate e droges I binte gongut te Nasdaq-ut

 4. LORA says:

  Izet ,falnderim per goditjen ne shenje, ne kohen e duhur.
  Per mua,sa here qe akuzojne shqup-sit brekedhjere aq here ata konfirmojne me gojen e tyre krumet e tyre,,,,me kararin 27-vjecar te kopilmadhes, qe ua linte te tjereve ne preher kopilet e saj.,

  1. Lugati says:

   po ti mer izet kur kto trnsportoshin ca boje hamallin ngarkim shkarkim?????????

 5. Drejtësia says:

  Po ky vënd nuk ka prekuror.Të kishte prokuror i kush arrestuar të gjith që nga Saliu familjarisht e deri te Lulja.
  Ptuuuu rrac e ndyrë që e kini shkatërruar këtë vënd.

  1. neseba says:

   Po ky prekuror që kemi ne thuhet se do të bëhet president, more; mjerë, mjerë moj SHQIPËRI!

 6. Peco says:

  Ja kete ka bere Berisha, duke share te tjeret, ju jep te drejte edhe atyre te thone te njejtat gjera. C’mbjell do korresh. E gjitha kjo qe thote Haxhia mund te mos jete e vertete, por une do ta besoj, sepse me pelqen ta besoj. Njeriu do dhe beson ate qe i pelqen. Kjo eshte politika Berishjane e ketij cerek shekull, kultura e baltosjes se kundershtarit politik dhe per rrjedhoje e ketij vendi.
  Te gjithe e dime se perendimoret jane konsumatoret me te medhenje te drogave. Kjo, sepse ata kane leke per ti blere dhe perdorur. Si ne dhe ata jemi njelloj fajtor, ata si perdorues, ne si prodhues. Fajtore vetem njera pale nuk mund te jete. Por keni degjuar gje qe jane futur kaq dhe aq njerez neper burgje si perdorues? Edhe nese deklarohet ndonje, ky pa tjeter qe eshte ndonje ekstrakomunitar. Luli shkon dhe telendis vendin e tij neper kancelarite perendimore. Te bukur politike….

 7. lola says:

  A.Sh. esht almir Shkurti qe eshte ne burg ne Amerike.Shoferi I Ilir Metes .Prandaj nuk ka nga ja mban Ilir Meta se ky hajdut do ja kishte mbathur me kohe nga qeveria po ja thyen dhembet Luja.

  1. Rrushi says:

   A moj Lola Keta jane te lidhur kembe e koke me njeri tjetrin. Po kapi lesa njerin, do mari me vete dhe tjetrin. Ndaj LULKA beri çadren dhe LIKJA i mban ison. RACE politikanesh e ndyre, e paci nga perendia.

 8. tan says:

  P.P e A. Sh qe pak kohe me pare Prokuroria e Rrethit Vlore me ne krye Ramdanin i vuri gjob por ky duke e patur mbeshtjetje te Zenit u rebeluadhe Dania e nxorri si arrjtije te madhe konfisimin e toka vetem te merrte pjesen e tij , dhe kjo ceshtje sot nuk dihet si ka shkuar a kane paguar gjoben te Ramadan Kafsha dhe ky tek Llalla dhe cdo gje eshte pushar dhe ja vjedhje e tokave ne Vlore me dokumenta te fallcifikuar dhe me ndihmen e gjyqtareve te korruptar kane pervetesuar me mijra ha toke ne Vlore sot ndahne mes Dane Kafshes ushtarit te Dhalles dhe cdo gje eshte si me pare Izeti di dicka sthot kot , Tan Cuku di shume dhe Artur Malaj me shok gjithashtu jane te gjithe bashej si nje korporate krimi kur ndrohen padroent shkojen e falen tek tjetri dhe bisnesi vazhdon

 9. Kuq e zi says:

  E kam thene izeti eshte miniere
  Nqs drejtsia e re do jete ajo qe trumpetohet edhe me budallai i prokuroreve do i zinte mat kta palaco …
  me disa kokrra si izeti krejt klasa e qelbur perfundon pa breke

 10. koli says:

  Ok, silleni dhe nese ka fakte dhe jo vetem fjale te denohen. Po fakte jo dengla . E dini cjane faktet?!
  Nese nuk ka te vuaj denimin per vrasjen e Hajdarit dhe ti shtohet dhe ai I shpifjes. Nese ka te vuaj vetem te paren.
  Kjo eshre gjuhe, kjo eshte drejtesia qe presim te ndertojme …jo Meroizmat e Izetizmat..
  Si flisni ju duket plenium..

 11. ZZzzzzz,.... says:

  SHUME E SAKTE KJO QE THOTE IZETI PO JO VETEM NE VITIN 1995-96 EDHE MULOSMANI BENTE TRAFIK DROGE ME SKAFE NGA VLORA DHE I NISTE NGA JONUFRA KJO ESHTE SH E VERTETE…!!!!!!!!!!!!!!!

 12. Atros says:

  Sa popull naiv qe jemi …….ne te gjithe shtypin perrendimor nuk bene vaki me ju dhene fjalen krimineleve ,nuk bene vaki per ti besuar nje krimineli vetem tek ne ndodh qe kriminelet kane kridibilitet,ndaj jemi ku jemi.
  Ne te gjithe boten kur kuzon duhet te kesh prova te paklontestuseshme tek ne mjafton fjala
  Zot mbroje Shqiperine dhe shqiptaret nga kriminelet,e jepu mend naiveve

 13. Atros says:

  Sa popull naiv qe jemi …….ne te gjithe shtypin perrendimor nuk bene vaki me ju dhene fjalen krimineleve ,nuk bene vaki per ti besuar nje krimineli vetem tek ne ndodh qe kriminelet kane kredibilitet,ndaj jemi ku jemi.
  Ne te gjithe boten kur akuzon duhet te kesh prova te pakontestuesshme tek ne mjafton fjala
  Zot mbroje Shqiperine dhe shqiptaret nga kriminelet,e jepu mend naiveve e

 14. pro says:

  ..e paske qeth qenin kesaj radhe..o flori!!

 15. fcb says:

  Ha…ha…ha… kjo e fundit qe perrle fare …… ” Nga Kosova ne Elbasan per ta dergu pastaj ne Spanje ” Ha.ha… , ke ik per lesh Izet , nuk po di ca flet , se mos ke ditur nojhere xhanem , ec mo…Mero ….Izet….bashkepunim perfekt katunaresh dhe Malokesh , nga Kosova dergonin Droge ne Spanje :)) :))
  O idjot , mos e kane marre nga Spanja me e edergu ne Kosove , o bole :))

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *