“Komandant” Rama dhe Franca tërbojnë demokratët në Tiranë….

Dhënia e titullit “Komandant i Legjionit të Nderit” nga Franca për kryeministrin Edi Rama, ka tërbuar demokratët e Tiranës.

Janë tërbuar aq shumë, sa tani kërkojnë të dinë motivacionin se pse ia kanë dhënë këtë titull Ramës dhe akuzojnë Francën.

Dini gjë se ç’hajër i pa Franca këtij tonit…se këtej nga ne ku merr rrogën … sikur s’nuk.

Jo për gjë, po edhe PARTIA ka udhëzuar shokët e shtypit dhe propagandës që të mos i japin shumë rëndësi “motivacionit” të dekoratës..”, shkruan Gent Strazimiri.

Edhe Berisha është tërbuar me nderimin që i është bërë Ramës, por mërzitjen e tij e shpreh i biri.

“Urime Ndokes, Prenges,Frrokut,Bardhit, Roshit etj per medaljen e Legjionit te Nderit”, shkruan ai.

Ndërsa gazetari i tij, Çlirim Peka, shkruan:

“Kete kallamin qe e kriminalizoi Shqiperine e bejne legjionar nderi, Ramushin qe luftoi vetem per lirine e kombit te vet e qe drejtesia nderkombetare e nxori te paster, e mbajne peng ne France per llogari elektorale te Vucic!!

Dhe pastaj thone qe pse po bie BE! Madje habiten pse fitoi Trump. Te majtet jane njelloj kudo, thjesht kane kostum te ndryshem… Por, nje…. jane”.

Si këto reagime ka pasur pafund ditën e djeshme, nga drejtues të PD-së, të cilët nuk e kanë inatin vetëm me Ramën pse ka marrë këtë titull të lartë, por dhe me Francën që ia dha.

S’kanë faj që janë tërbuar në fakt.

Në vetëm katër vite, Rama ka vizituar kancelaritë më të rëndësishme të Europës dhe botës, që nga Berlini, Parisi, e deri tek Shtëpia e Bardhë, dhe është kthyer një aleat i rëndësishëm për SHBA dhe BE.

Ndërsa Berishën në 8 vite si kryeministër, e priste në takim vetëm Aliyev i Azerbajxhanit.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në ““Komandant” Rama dhe Franca tërbojnë demokratët në Tiranë….”

 1. shqip says:

  O çu kenaqem. Keta nuk dine vetem te ngrene çadra. Jane mjeshter edhe ne estrade. E kujtojne Francen si Burkina Faso. Po te kishin francezet mendjen e lugateve si Qim Peka, nuk do kishin boten qe kemi sot. Po do flinin ne peme si gjyshi Saliut. Po mire, motivacionin per çfare e doni ? Apo do ti beni formularin e biografise . O kafsheeeeee. Po nga na mbit keshtu o zombi qe keni zbritur nga shpellat.

  1. Alfi says:

   Berishes i erdhi presidenti amerikan ne Tirane por ska problem dihet qe mllefi te erreson deri dhe syte jo me memorien e llogjiken.

  2. Semanjaku says:

   Nuk kam cka shtoj me shume.

 2. beni says:

  hahahahahahaha qente le te lehin karvani shkon perpara. URIME EDI RAMES PER GJITHCKA KA BERE DHE DO TE BEJE PER SHQIPERINE. BERJA E SHTETIT SHQIPTAR ESHTE NJE NGA PUNET E MEDHA QE RAMA KA MERITEN KRYESORE. QENTE E PD, KRIMINELI SALI BERISHA DHE LLAPAQENTE SI CIM PEKA LE TE PELLCASIN NGA INATI. NUK I DUKET GJE MASKARENJEVE QE TE MARRESH SHTETIN ME 2 PALE CIZME GOME, 4 KILE GROSHE E 3 KILE ORIZ NE REZERVAT E TIJ DHE TA FUSESH NE RRUGEN E RRITJES EKONOMIKE STABEL, PER TE PAAFTIT E PD NUK ESHTE HIC GJE. PO REFORMA NE DREJTESI QE DO TE FSHIJE KRIMINELET E TE KORRUPTUARIT NJE HERE E MIRE APO EDHE KJO NUK ESHTE GJE…HAHAHAHAHHA PLAS SALI PLAS E BEJ BUUUUM.

 3. kume peza says:

  Cfare gabimi kane bere francezet. Si nuk pyeten Saliun dhe Cim Peken!

 4. Vesi says:

  Para se ta dekoronin, francezet duhet te merrnin nje CV nga cadra. Se ja si ndodh: ata harxhojne por katundi nuk e pelqen. Ram, e gezofsh dhe qoft e mbare.

 5. Qytetar says:

  Ti rruani to…. po merrni nje shkalle se sja arrini dot.

 6. Aldo says:

  Shume interesant ky dekorimi i Edi Rames ne France pikerisht ne keto momente .Titulli ” Komandant i Legjionit te Nderit “eshte nje nga nderimet me te larta qe ka shteti francez per merita dhe sherbimeve per shteti Francez dhe qe nuk i jepet kujtdo .Duke njohur politikanet shqiptare Instiktivisht te lind pyetja cfare ka ” shitur ” apo cfare koncensioni i ka dhene Frances kryeministri yne per te merituar kete nderim.

  1. liria says:

   Aldo, sigurisht nuk i ka dhene firmen e tende per Shkelzenin e Gerdecin, por Shqiperine qe ndertoi per tre vjete gjysem nen presionin fashist te Sali Berishes dhe maskarallekun e Ilir Metes, por dhe vizionin dhe paqen ne Ballkan, megjithese jane mobilizuar qe nga Moska e deri tek çadra e Tiranes per ta shkaterruar. Ky eshte Edi Rama dhe keta jane ata qe nuk e duan ate vend. Shteti shqiptar ka marre forme dhe qytetet jane bere e po behen si qytetet europiane, velon puna per sistemimin dhe ndertimin e tyre pas 20 e ca vjet rremuje dhe ma merr mendja se per 4 vjetet e tjere Shqiperia do te jete nje vend qe do lakmohet per te gjitha resurset e saj shpirterore e fizike, ekonomike e ambjentale. Farsa e vjeter qe e shkaterroi dhe kerkon stanjacion per interesat e saj te hajduterise, krimit dhe tradhetise, nuk do te mund te ta mbaje me kete vend te tulatur, keta njerez te ndershem te nenshtruar dhe kete popull edhe te genjyer si po bejne neper çadra e deri tek Ourban e Groevski se nuk i takon me njeri. Keta le te rrine ne çader te hane suflaqe e te bejne porno, ndersa Edi Rama eshte i vendosur ta çoje vendin perpara. Njerezit po besojne me shume se çdo here tjeter tek vizioni, pergjegjesia dhe kembengulja e tij per te ardhmen e ketij vendi. Mendo sikur te bjere ne doren e Lulezim Bashes apo Sali Berishes ky vend se ku do te perfundoj! Nuk do te kete me jete te gjalle njesoj si bomba artomike e Hiroshimes.

 7. Leo says:

  Le te mendojme per nje momemt se Edi e paska merituar kete dekorate. Se cfare ka bere nje zot I di por eshte thjesht nje arritje personale e tija dhe asgje me teper por mos u perpiqni ta ktheni ne nje feste kombetare ne fakt cfare nuk pret mund ta kthejne clirimin e Shqiperise nga 28 Nentor ne 29 Mars, sepse arrogance nuk ka limit
  Mire se ato te PD e kane inat personal po ju te Temes perse mbyrreni. Vaj Medet gazetaria Shqipetare, ne vend qe te kritikoni objektivish qeverine dhe te qani hallet e popullit kaloni tere diten duke I thurrur elozhe Edit. Nuk e dija qe arrogance qenka kaq infektuese.

 8. Liu says:

  Jeni bere si ujqer o legenat e pd E dini ju shume mire qe EDI RAMA PO PUNON PER SHQIPERIN dhe prandaj po beni si qen te zgjebosur

 9. Berti says:

  Ku je Kim Jong te vish te na sistemosh nje here e pergjithmon keta idjotet e lindur. Se di ça do thone kur te vdes Saliu, sja kane iden si do katandisen. Franca thone ja ka fut kot, ue ue ue hapu dhe. Nje francez e pyet ne rruge per adresen dhe nuk te pjerdh fare jo me te te japi te tilla tituj pa shkak.

 10. fetah says:

  Hajde Edo…e morre shperblimin per milionat e kaluara per arkirekte e bisnesmene franceze…leri keta te pd ..ku marrin vesh keta….
  Nuk e dine ata qe ti cmimin e nje portreti e kishe 2 franga me pak…

 11. Elsa says:

  Ju lumte Edi,ja more medaljen Frances,s’eshte kollaj . Ec perpara se filloi Shqiperi te kete pak gusto, Jo si perpara plera ,arme,vrasje kudo. Do zoti ri nje 50 vjet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *