Kreu i PD-së në kërkim, pasi fyeu dhe sulmoi rëndë policin që po bënte detyrën e tij

Policia ka nisur procedim penal ndaj kreut të PD-së së Lushnjes, ish-deputet i kësaj partie, Myslym Murrizi.

Kjo, për shkak të fyerjeve të rënda dhe sulmit që ai i bëri punonjësit të policisë që e gjobiti pse nuk kishte vendosur rripin e sigurisë.

Policia ka shkuar në shtëpinë e tij, por nuk e ka gjetur.

Tashmë ai është shpallur në kërkim.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Kreu i PD-së në kërkim, pasi fyeu dhe sulmoi rëndë policin që po bënte detyrën e tij”

 1. Kanan Djali says:

  Jazek i qofte Policise po nuk e arrestuan,e neveriteshme ca niveli!

 2. shkodrani says:

  kjo asht ftyra e flliqsinave

 3. Xhemi says:

  Me se fundi u kujtuat?! Po, me mire vone se kurre!
  Respekte per policine e shtetit!
  Kjo eshte policia, qe duam!
  Nuk e di a eshte lende mesimi ne shkollat 9-vjecare, edukata morale dhe shoqerore?
  Shqiptare, edukohuni te rrespektoni veten, njeri-tjetrin e mbi te gjitha uniformen e policit e shtetin, qe t’na rrespektoje edhe ne, perendimi e bota!!!

 4. Moni says:

  E dhjeu Lymi. Shpresonte per deputet, por me kete qe beri…. Ra brenda ne gropen qe hapi vete. O fshatar o zemergur, qytetar zbohesh kurre.

 5. jani says:

  Kapeni bythqirin . Ne burg legeni atje ke cunat qe ta trajtojne pak.qe te hapet tamam bythesh

 6. Klaus says:

  Po lereni bythqirin, pse e nxirrni ne kerkim, apo doni ta beni te madh me zor te PD. Se ju komunisteve keshtu ju intereson qe te kete PD- ja ksi lloj legenash. Apo me skeme, se spiunin tuj e keni qe kur i nxorret shkollen e larte ne familje te persekutuar gjasme.

  1. enter"" says:

   Kokerr injoranti mbete, kujtoja se kishe evoluar nga 2 vite me pare, po njesoj ke mbetur, bajge Saliste

 7. lavdosh says:

  Duhej arrestuar ne vend. Por me mire keshtu per alabakun e PD-se. Te jetoj disa dite me friken e arrestimit.
  Me siguri do gjeje mbrojtje ne cader
  Mos i bini ne qafe policit te shkrete, sa per Murrizin dhe te tjeret si ai, qelia eshte pak

 8. Milan says:

  Futjani rripin ne byth qenit

 9. wickedgame says:

  Mos u lodhni duke kerkuar shkoni ne presidence te Jari ,po pret radhen per dekoraten .

 10. Lushnjari says:

  Myslymi ose Lymo katundari nuk ka tru shume.Nga bari lopesh beri shkollen bujqesore hyri ne pd..Ishte Tritan Shehu qe e i dha pushtet nje gomari si Limo.E bene drejtor tatimesh ne Lushnje e me pas nendrejtor te pergjithshem e vodhi sa u lodh.Me pas u be edhe deputet hapi nje universitet privat ku shiste diploma dhe mbasi mbaruan intelektualet e Lushnjes mbiu Muslimi nga fshati Sulezotaj te behet kryetar i PD.Pra historia e shkurter e blegtorit Muslim.Cojeni Limon te kullosi lopet se eshte zanati me i mire qe di te bej.

 11. Fredi says:

  Ku je o ENVER HOXHA, ngrihu njehere nga varri se eshte bere Lepuri trim si Luani.

 12. ILYRIA says:

  Te them te drejten u befasova nga ajo video, po mendoja se cfare do te beje po te ishe ne vendin e Uniformes se Shtetit / Policit ? Sa me shume sekonda kalonin nga konflikti verbal i pashembullt , aq me shume acarohesha me ftohtesine dhe njekohesisht qetesine e Uniformes se Shtetit. Keshtu veprojne kudo ne boten e civilizuar, – thashe me vete, ata qe perfaqesojne Uniformat e Shteti te tyre , ata qe merren me Rendin dhe qetesine ne vend. Por ne si ballkanas e mesdhetare jemi shume me gjaknxehte me tanet, – se me perendimoret qendrojme si dele perpara Policit te tyre – prandaj mendova se une vete , te pakten, do telefonoja jo koleget e Policise , por 2-3 cuna ” frikacake” dhe do e transportoja Gangsterin “trim” ne mal te Dajtit , do e lidhja mbrapa nje peme e do e linja ne shoqerine e pyllit dhe banoreve te tij deri sa ta gjenin , “neqoftese”. Neveri pa fund per kete tip shqipetari “Gangsterr”, por mos harrojme qe kete “trimeri” e ka marre me qumeshtin e gjirit te Sales, qe fatkeqesisht e kane marre shume fatkeq ne ate vend. Do jete bekim per ate vend kur ai qumesht te shteroje PERGJITHMONE . TUNG

 13. Soni says:

  Bravo ligji duhet te respektohet nga te gjith

 14. Sonni says:

  E keni tek cadra

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *