Shehi: I kam kërkuar Bashës të votojmë Vetting-un, jam në bisedime me të që t’ia heqim alibinë Ramës

Deputeti Dashamir Shehi ka deklaruar në emisionin  Oponion se ndjehet keq që nuk ka votuar miratimin e vetingut. Sipas tij, ata që duhet të kenë frikë nga vetingu është qeveria.

Kreu i LZHK, deklaroi se mosvotimi i vettingut nga opozita, i vë asaj përsipër një barrë të madhe, sidomos në sytë e ndërkombëtarëve. Ai tha se kam biseduar me Bashën për të gjetur një rrugë për të votuar vettingun.

Ndihem keq që nuk kam votuar vetingun, do të dëshiroja që ta votoja që nesër. Si rregull qeveria duhet të ketë frikë nga vetingu.

Jam në bisedime më Bashën për të votuar vetingun, pasi kjo është një barrë për ne në sytë e ndërkombëtarëve. Rama ka në gojë vetëm vetingun, po e përdor si alibi.

Nuk bën Lungomaren thotë e ka fajin vetingu. Sipas tij për cdo gje fajin e ka vettingu”, tha Shehi.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Shehi: I kam kërkuar Bashës të votojmë Vetting-un, jam në bisedime me të që t’ia heqim alibinë Ramës”

 1. Lennard says:

  Mire e ke mor Dash-Vllai ,po duhet te kuptosh qe eshte Sale-Serbi qe nuk e do Vetingun,bile dhe Lul-Sumkapuci vete.

 2. bekim says:

  Ti je nje v k o Dashi ike futi ndonje teke me qep e gjize dhe ne rregull je ti.Po perse i je bashkuar protestes atehere apo do aheng

 3. Andi says:

  Hahahahaha
  Hajde mendje hajde…. po gjith loja…
  E perseris… E GJITH Loja…. te vettingu eshte.

  Po u votua vettingu, nuk ka me rendesi kush eshte ne qeveri .
  Dhe e bukura eshte qe ju perfitoni me shume si opozite nga vettingu… por frika zakonisht i mposht gjith instiktet e tjera 😉😉

 4. mergim tari says:

  Po pse o Dash kerkon Vetting, edhe ti dashke ta futesh ne burg Saliun, Lulezimen, Meten etj….
  A e kupton qe po the gjera te tilla mund te shkosh “PER GJAH”. A e di ti qe atyre u iken pasuria,
  jeta, femijet mund TU perfundojne ne burg gjithashtu ose rrugeve.
  SADO te perpiqesh ti bindesh vete bast qe nuk ke per te bere gje. Nuk ben shaka me koken
  Lulezimja, Saliu, Meta o Dash.

 5. Fatmir Lohja says:

  Kjo eshte keshille dhe veprim me mend.Shqiptaret kerkojne pastrimin e drejtesie dhe hyrjen ne BE.

 6. kombi says:

  Do ta votoj wetingun si ceco ,por jo nga Dash hipokriti ,por nga nderkombetaret . Sa per Dashin Basha e merr me tapi ate qender ne cader . Populli pret wetingun dhe jo bojkotin e PD .

 7. Blablabla says:

  Ti ke nje jete peng more Dash.Ta ka fut Sala para e mrapsht. Leri pallavrat, ti nuk leviz dot se je frikacak dhe e ke mendjen te rakia.

 8. Neutrino says:

  Ti e paske hallin tek Lungomare more pijanec buzepreme? Si dhite e Nastradinit do te shkoni ne parlament per te vetuar vetingung.

 9. liria says:

  Ne qoftese Dashamir Shehi nuk e kupton akoma se çdo gje ne jeten e nje vendi demokratik, per rastin ne Shqiperi, ka te beje me vetingun, eshte turp per te dhe ata qe e mbeshtesin , se ka qene dhe zv/kryeminister dhe nuk e di akoma qe shteti ligjor demokratike bazen e ka tek ligjshmeria prandaj quhet dhe shtet ligjor dhe jo shtet partiak. Si i vjen turp qe nuk ka votuar vetingun dhe nuk shkon ne parlament por pret qe ta urdheroje Lulezim Basha? Fundja ai perfaqeson nje parti me vete qe ka programin dhe vizionin e saj per vendin , ndryshe eshte nje shtojce, apendis i Lulezim Bashes. Pra, te mos i vije turp, le te shkoje ta votoje dhe jo i vjen dhe turp, por e ha turpin si pershesh qe ja gatuan Lulezimi. Keto s’jane qendrime te pavarura, por s’jane as edhe serioze; jane qendrime me te ulta te perfaqesuesve te atyre partive. Megjithate ja lene pergjegjesin Lulezimit dhe vete gjoja jane te lare me ujet e Lanes! Te te vije rende neqoftese ndjen diçka njerezore ne ndihme te atij shteti qe po e kercenoni çdo dite per interesat tuaja te poshtra.

 10. Drejtesia says:

  Vetingu e ka or bajg vetingu e ka pse ben sikur se di.

 11. Arber Iliri says:

  O Dash per koken e ijes ik na ler me denglat e tua.Po u nive keq shko lahu se pastrohesh koqe, keto nuk jane ceshtje me u ndje keq, talleni me paret qe merni legena.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *