Basha: Gruevski erdhi dhe mu ul e më kërkoi takim me të, por nuk pranova. Madje shmanga dhe të fotografohesha me të….

Lulzim Basha e vuan shumë faktin që sot ai konsiderohet në rangun e Viktor Orban dhe Nikoll Gruevskit, për politikën e tyre qesharake.

Është aq i kompleksuar, sa ka nxjerrë një lajm sikur Gruevski ka tentuar ta takojë këtë të fundit, por Basha e ka refuzuar.

Madje, sipas PD-së, Basha nuk ka pranuar as të bëjë fotografi me të.

“Basha nuk ka dashur dhe nuk ka për çfarë të ulet me Gruevskin për të biseduar, edhe pse ka pasur një kërkesë për takim nga pala e tij.

Përveç kësaj kreu i demokratëve i është shmangur edhe çdo fotografie të përbashkët”, bën me dije Partia Demokratike.

Reagimi vjen pasi Basha u fotografua krah për krah Gruevskit në samitin e Partive Popullore Europiane.

Tani Basha përpiqet që të luajë rolin e patriotit, duke qenë se Gruevski është anti-shqiptar dhe ka futur në një krizë të thellë Maqedoninë me anë të njeriut të tij në Presidencë, pasi nuk pranon një qeveri me shqiptarë.

Por, përpjekja e Bashës dhe PD-së është hipokrite.

Kjo, duke qenë se në mënyrë të paprecedentë, sapo përfunduan zgjedhjet në Maqedoni, ata ishin të parët që e uruan Gruevskin, një gafë e madhe kjo, për shkak se më vonë jo vetëm u mor vesh që ai nuk kishte fituar, por edhe sepse tregoi anën e tij të egër antishqiptare.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Basha: Gruevski erdhi dhe mu ul e më kërkoi takim me të, por nuk pranova. Madje shmanga dhe të fotografohesha me të….”

  1. Dajti USA says:

    O Lyl karagjozi,a nuk ishje ti qe e urove per fitoren(pa fitore) kete antishqiptare,po pse o bashibozuk kaqe budallenje i di shqiptaret qe te harrojne ate qe ke thene dje,dhe e ke pshurrur sot.

  2. koha jone says:

    Ky eshte genjeshtari me i madh i globit .

  3. vlora.vlora says:

    U Lul bythqiri po ti fole kunder atdheut tend ne PPE ,o legen shite detin dhe vrave njerez

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *