Chelsea i ofron rinovimin e kontratës Antonio Kontes

Chelsea i ka ofruar trajneri Italian, Antonio Kontes vazhdimin e kontratës.

Sipas “Sunday Times”, Konte do të vazhdoj rinovoj së shpejti kontratën me “Blutë e Londrës”.

“Sunday Times” shkruan se drejtuesit e ekipit londinez dhe strategu italian tashmë kanë arritur marrëveshje në parim për një zgjatje dy-vjeçare të kontratës.

Këtë vit Chelsea është shumë pranë fitimit të titullit kampion të “Premier League”.

Kontrata aktuale e ish trajnerit të Juventusit skadon në vitin 2019, por kjo pritet të zgjatet deri në vitin 2021.

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *