Koço Kokëdhima përhap “lajmin” se do kandidojë përballë Edi Ramës në Vlorë, për Metën

Dy ditë më parë, Koço Kokëdhima kreu një takim me kreun e LSI-së, Ilir Meta, për të cilin shpërndau edhe një njoftim.

Në njoftim thuhej se ai kishte folur me Metën për situatën politike.

Por tashmë ka nisur të shpërndajë me anë të njerëzve afër tij, lajmin se ai do të kandidojë në Qarkun e Vlorës në zgjedhjet e 18 qershorit, për LSI-në.

Koço Kokëdhima rreket të trembë Edi Ramën, me idenë se do e sfidojë atë në Vlorë.

Lajmi i shpërndarë nga njerëzit e Kokëdhimës, thotë se ao do të jetë i dyti në listën e këtij qarku.

Koço Kokëdhima, deri pak muaj më parë mik i ngushtë me Edi Ramë, është prishur me këtë të fundit, pasi Gjykata Kushtetuese vendosi që t’i heqë mandatin e deputetit.

Sipas Kokëdhimës, ai u bë kurban nga Rama, me kërkesë të amerikanëve.

Dhe që prej atëherë ai është përpjekur të nisë një lëvizje brenda PS-së, pasi u përjashtua nga të gjitha funksionet në këtë parti.

Por, lëvizja e tij deri më tani ka rezultuar e dështuar.

Për këtë arsye, ai është duke u përpjekur t’i bëjë presion Ramës me Ilir Metën.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Koço Kokëdhima përhap “lajmin” se do kandidojë përballë Edi Ramës në Vlorë, për Metën”

 1. vlora.vlora says:

  tani o koco u bere bythqir tamam nga vunoi ,o kokra e legenit

 2. Jimi says:

  Zgjedhje me te bukur nuk ka more Koqo! Nuk thone kote: I yti mishin ta ha, por kocken ta ruan.
  Edhe pse PS e ka te garantuar fitoren e zgjedhjeve, si ne gjithe vendin edhe ne Vlore, por kjo levizja e jote ka shum vlere per PS ne rradhe te pare se do t’ja rritesh ndjeshem numrin e mbeshtetesve! Ti more Koqo e di mire ate thenien popullore? Per inat te sime vjehrre vete fle me millonan!
  Se dyti , kandidimi yte nen siglen e LSI-s pa tjeter qe do te krijoj nje reaksion brenda rradheve te saje, e cila pa tjeter qe do te krijoj qefmbetje e cila do te kete efekte negative ne rrezultation e zgjedhjeve per kete parti. Faleminderit Koqo per sherbimin e vyer qe po i ben partise!

 3. Spartaku says:

  O Koço Kokedhimuti! Nuk t’a ka fajin Edi Rama,por e ke vete,qe nuk arrin t’a kuptosh.Ti ike me vendim gjykate.Edi Rama po te futej ne mbrojtjen tende pran gjykates,do dilte hapur se gjykatat benin si thot Edi Rama.Kesht qe Edi Rama ka vepruar mire qe nuk ka dale mbi vendimin e gjykates.E dyta- ty Koço t’u rrit mendja shume,kerkove te beheshe pashaj jugut,te dilje mbi te tjeret,duke shperdorur besimin e madhe qe te dha ps-te.Vendimi asamblese,per shkarkimin tende ishte shume i drejte.Tani ti,si njeri pabythe qe je kerkon te peshkosh ne ujrat e trubullta,ne nje kohe qe LSI-ja hapur, dhe Meta ne fshehtesi,po hedhin replika kundra ps-te, dhe ne favore te pd-ke.Shko ku te duash O Koço,nuk ke per te fituar dot.Edi Rama do fitoi shume e me shume kete here,se i jane versulur te gjithe me te padrejte, me shpifje.Populli e kupton djallezin tuaj dhe te LSI-se,e te pd-ke,dhe do dije ti ndaj gjerat mire.Deri tani Edi Rama qendron larg jushe me vite drite,dhe eshte fitues mbi ju.Qendron shume larte.

 4. grer says:

  Koço!Thjeshte zorraxhi, si e gjithe jeta e tij! Te dhj. parat qe ka !

 5. sadriti says:

  O Koqe i biri Lolos ! Mos haro te vesh ne krye te shtabit Sadritin,Besnik Lulen dhe super seksin Mira

 6. rumpallhana e ripjelljes says:

  Rilindas mos e shani birin tuaj Kocon se ky eshte shpetimtari i juaj se po erdhi ne pushtet do shqepeni me lek nga hashashi qe keni mbjelle se do tjua legalizoje dhe do ta shisni pa frike. Saje qorri jua beri me te futur shiti te vetin i pari me cmim te mire dhe pastaj e uli cmimin ca do ta beni stokun prisni kocon kur te vije ne pushtet.

 7. qazimi says:

  ky shoku koco eshte terbuar fare keto kohet e fundit. mos ka filluar ndonje kure me kanabis

 8. Krapi says:

  Mos, aman mos e bej se na plasi. Ai stan bulmetin tend ka.

 9. Une says:

  Sa te papare jeni…e garantoj mandatin ky.Leket mo leket.

 10. Liu says:

  Ti je nje langaraq koco ,gjithe jeten vetem genjeshtar mbete ,qen bir qeni per 15 vjet qe punuam nuk na dhe sigurime shoqerore dhe tani vijme verdalle ,na humbe shume vite pune per pension ,mos I gezofsh nga hundet te dalshin Dhe tani do kandidosh perball EDI RAMES Po une te sygjeroj me mire haje m… EDI RAMES se kurre nuk fiton dot Ai eshte nje PRIC PER SHQIPTARET

 11. Dike Mullai says:

  Po te jete se Ilir F LORIRI te perfshin ne listen e vet si kandidat, do te vertetoje se eshte KOSH per Grumbullim PLEHERASH !!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *