Lepuri i egër i Lushnjes!

Nga Bledi Mane

 

Qysh nga dje pasdite, Myslym Murrizi eshte kthyer ne superstar.

Myslym Murrizi eshte nje ish- deputet i Kuvendit te Shqiperise dhe momentalisht kryetar i partise me te madhe opozitare per Bashkine e Lushnjes.

Eshte lider lokal i se djathtes qe pret te vije ne pushtet me dhune, me sharje, me kercenime, me fyerje, pa kauze, pa program, pa arsye te forta.

Eshte pasqyra me e mire e krisur dhe e thyer ku eshte katandisur opozitarizmi i ketij vendi.

Eshte simbol i arogances domestike qe i pergjigjet arogances qeverisese ne menyre te shemtuar dhe nuk ia rrezikon, por ua shton me gjate vitet pushtetit.

Une njoh disa Myslymer.

Njoh Myslym Pezen, nacionalisti trim e luftetar.

Njoh Myslym Shyrin, hero i luftes se dyte boterore.

Njoh Myslym Keten, nje tjeter burre trim e te paepur.

Njoh Myslym Lelen, artisti dhe klarinetisti virtuoz qe joshte me talentin e tij.

Njoh dhe Myslym Murrizin, lushnjarin e eger qe ka lene pa gjume femrat, policine, partine dhe njerezine.

Myslym shkaterruesin qe te eksiton kur bertet dhe kercenon me zerin e tij e te detyron t’i japesh voten.

Ndaj Myslym mos u fshi, shfaqu dhe kthehu te çadra.

Ti je fytyra e opozitarizmit sharlatan dhe nuk perben rrezik.

Kthehu Myslym, kthehu. Tani e tutje une nuk do shoh me porno, do shoh vetem videon tende kur bertet dhe kercenon porsi nje hamshor. Hamshor lushnjar i lirise dhe shpirtit opozitar. Eja Myslym dhe merrma me dhune. Merrma me dhune kete timen. Merrma me dhune voten time se e meriton…!

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Lepuri i egër i Lushnjes!”

 1. Klaus says:

  O ti jevg Permeti, nuk perfaqson as Lushnjaret as PD-ne ky jevgu Sulzotajt. Kete ta mbaj Luli me shendet, ashtu sic e mbajti Saliu kur i shiti Dushkun socialisteve ne 2001 e moren 11 deputete. Sa per trim lushnjaret e njohin mire se sa trimeri ka jevgu qe shkrep si pushka e vet.

 2. tomorri says:

  Bledi Mane ,nuk e di pse me pelqen shume pena jote dhe si perfundim e kam gjetur: Je me te vertete shume i vertete me ate qe thua ,ky shkrim ishte per mua nje pasqyre e Myslymeve mjeran qe kane degjuare se edhe tek ne po ndertohet demokracia,por atij nuk i pelqen se do me gjithe shpirt sharlatan demokraci.
  Bravo Bledi per mua je pene e forte dhe reale.

 3. fatal division says:

  Hej Mero ja ku te doli dhe nje personazh per rubriken Antena
  Nje fodull e injorant qe perfaqeson me se miri
  Injorrancen e funderrinat e kesaj obobozite.

 4. Ben says:

  On BLEDO e ka Muslim ai leprI qe ke llafin. Kujdes se ofendohet nga shtrmberimi dhe…..

 5. Moni says:

  He te cafte lepuri, te cafte, o Myslim! Bravo ! Na nderove Shenepremten. Vertete je rritur pa breke dhe pa kepuce, por ndersa kemba t’u rrit e vajti numer 50, nga bibilushi dhe nga mendja mbete kar….

 6. Ronin says:

  Si gjithmone B.Mane, shperthen me nje vertetesi qe vret. Chapeau…

 7. DinPak says:

  Myslymi perfaqeson tepke Republiken e Re, Republiken e Saliut me pamjen e Re te Lulit.

 8. Lip Gjanica says:

  Ik o Bled ha ndonje luge liko tek mamaja ne Permet…Gati e ke penen Sapo te cenohet jarani Rilindje.Kur flet dhe Bled pederasti per drejtesi kur vete eshte prototipi i trefikantit Mos ngelete Bled ne kembe.Myslimit ti rruash topet se nuk eshte nga ata lepura qe mendon ti.

 9. Saliu says:

  Muslim Murrizi qe i doli nami nga kurrizi.Bravo Zoti Mane.

 10. Gjon Leka says:

  Lum PD-ja që e ka këtë Palo gangster! Ky edhe kazmën e ka tepër. Si hamall do të ishte i mirë.

 11. Durim says:

  Tutje re Kovi se c’qeu ljepuri 🙂

 12. Kol Tivari says:

  Oooo Klaus!!!
  Fol per vidion dhe aventuren e ketij Myslim Ferres. Ne fakt asht ftyra e asaj partie kurve qe ka vra e pre e pastaj fsheh duart me gjak e ban viktimen.
  Klaus me ban nje nder.
  Ma bjer motren ti jap patenten.
  Mero mos mi blloko komentet

 13. Irdak says:

  Bledi ju lumte per shkrimet tuaja , por ruhu nga gjarprinjte , se ata qe duan pushtetin me çdo kusht jane gjarprinj me shume koka.

 14. pd says:

  (“Zagarucet” qe paguhen me parate e krimit dhe te droges, le te vazhdojne “te gjuajne per lepuj”, ne do te vazhdojme “te gjuajme per derra” ne Tr., derisa dhe vete “zagarucet” te kuptojne se “rraca e derrave” qe po qeveris sot, po vazhdoi, “do ti haj” edhe ata mot.)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *