Edi Rama mbyll rubrikën Amacord: Po përgatitemi për qeverinë teknike…

“AMARCORD

Të dashur miq, ky i sotmi është edicioni i fundit i rubrikës Amarcord! Sepse sapo ka përfunduar përgatitja për krijimin e qeverisë teknike dhe kjo rubrikë do të mbyllet, bashkë me këtë faqe!

Lamtumirë!!!….”

Kështu shkruan kryeministri Edi Rama në faqen e tij në FB.

Por gjithçka është humor, me rastin e 1 prillit.

Sot, gjithkush mund të thurrë një rrenë, me lezet për të tromaksur një çast miqtë me hilaritet😂 Helbete, dita e rrenave është dhe nuk bëhet qameti! Po sa për rrenat e çdo dite tjetër, mos e çani kokën. Nuk ka çadër që i’a fsheh mërzinë dhe i’a mbron rrenës statujën, prej diellit të së vërtetës😀 Siç e thotë Konica diku, ngaqë statuja nuk ish as mermeri as bronxi, po prej hallve, ngjau një gjë e mërzitur. Dhe hallva nisi të shkrijë nën rrezet e diellit😂”, shkruan më poshtë Rama, duke sqaruar shakanë e tij.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Edi Rama mbyll rubrikën Amacord: Po përgatitemi për qeverinë teknike…”

 1. kasem gahinji says:

  kur pashe titullin me ngriu gjaku.ishalla mbetesh ne kuadrin e 1 prillit, zoti edi,se ndryshe do humbasesh davane(jo daven)

 2. capi dhia says:

  Shtatorja e Nenes SHQIPERI – po shkrihet ?!.

 3. Mamurrsi trim says:

  Humor Sureli

 4. shtjefen says:

  Humor Soroisti…
  Edhe gruan Sorosi ja dha…
  Edhe ish gruan….
  Nuk dihet kush I dha Zahon…

 5. Abc says:

  O koqe qe ke shkruajtur kete mesazh. Kryeministri dora vete apo stafi i tij: po nuk do apostrof diftongu “ia” mor derr. Se late nam! Mburreni se dini 3-4 gjuhe e nuk dini as te skruani gjuhen tuaj.

 6. sokrat sokrati says:

  Sa shakaxhi e kemi Kr.mn.ed.Lum si ky popull.

 7. Theo says:

  E bukur, e zgjuar dhe me plot kuptim, te gjithe e kuptojne( edhe perndimoret)filozofine e kesaj fabule, pervec atyre qe donin ta mbanin kete vend ne origjinen e hallves.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *