Hungaria pretendon se i kërcënohet pavarësia, nis fushatën kundër BE-së

Hungaria ka nisur një fushatë anti-BE, ku i kërkon shtetasve të saj mendimin tyre sesi vendi mund të përballet me politikat e Brukselit, që sipas qeverisë, po kërcënon pavarësinë e shtetit.

“Pyetësori i emërtuar “Të ndalim Brukselin”, u dërgua në çdo shtëpi”, njoftoi një zyrtar i lartë i qeverisë duke nisur zyrtarisht fushatën.

Pyetësori përbëhet nga gjashtë pyetje, që kanë në fokus çështjen e emigracionit.

“ Çfarë duhet të bëjë Hungaria kur ndërkohë, pavarësisht disa sulmeve të fundit terroriste në Evropë, Brukseli kërkon ta detyrojë për të pranuar të hyjnë në territorin e saj emigrantë të paligjshëm?”

Kjo është një nga pyetjet, e cila si përgjigje ofron një zgjedhje mes alternativës për t’i lejuar emigrantët të lëvizin lirshëm brenda vendit apo për t’i mbajtur nën monitorim në pritje të shpalljes së vendimit nga ana e autoriteteve për rastet në fjalë.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Hungaria pretendon se i kërcënohet pavarësia, nis fushatën kundër BE-së”

  1. shkodrani says:

    Hungareze shkerdhata. E paskan merituar perdhunimin qe ju beri rusi ne 1945 dhe 1956. Po nuk ju pelqeu Europa, ca ka me ju pelqy me shume pisave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *