Xhelal Mziu: Do jem një nga ministrat e Bashës në qeverinë e ardhshme

Kreu i Bashkisë së Kamzës nuk e fsheh dëshirën për një post në qeveri.

I ftuar dje në emisionin “Oktapod” në Vizion Plus, Xhelal Mziu tha se do të donte të ishte pjesë e kabinetit qeveritar të Bashës.

I pyetur konkretisht nëse ka ambicie për të qenë ministër, Mziu u shpreh se “kam ambicie për të arritur maksimumin e çdo gjëje, për ta bërë Kamzën më të mirë dhe mund ta ndihmoj edhe në qeverisjen qendrore. Besoj se Kamza e meriton për të patur një mbështetje të tillë nga unë si ministër”.

Mziu ka komentuar edhe vendimin për të bërë qytetari nderi të Kamzës presidentin e SHBA-ve, Donald Trump. Ai tha se Trump është frymëzim për të.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Xhelal Mziu: Do jem një nga ministrat e Bashës në qeverinë e ardhshme”

 1. L leshi says:

  Injoranca nuk ka brire por ka emrin xhelal mziu..o moj Shqypni e mjera Shqypni…..

 2. santiago says:

  tani u dhje fare muhabeti

 3. Tullaci says:

  Thirrje qytetareve!

  Shkoni shihni kamzen per të pare aftesite e Xhelaltit!

  Njerez! Duhet qe populli të marre fatet në dire dhe:

  1. Të shkoje të shkule çadren, dhe ta ngule tek shqupi!
  2. Të bllokojne daljen nga apartamentet, vilat dhe pallatet e tyre; Berishen, Bashen, Ilirin, Shkelzenin, Argiten, Moniken!

  Ska zgjidhje tjeter! Dita eshte sot!

 4. ardit says:

  Xhelalo. Merr edhe daullen me vete shpirt.

 5. ardit says:

  Xhelalo. Mos harro te marresh ne dikaster edhe Muslimin.

 6. Treviso says:

  Zoti Xhelal edhe une do behem minister i Bashes dhe pse jam pa pllaqature.
  O qytetare, kthejeni koken prapa dhe mendoni se kush e kane drejtuar vendin.

 7. A qifti i d Trump says:

  Do jesh minister i veshgjateve te shtetit komzes o pallosh i palloshit veshgjate ate te gjatin ne sume dhe ministria e komzes do kete vetem ngritje

 8. Lok nana says:

  Nqs nje neandertalas lopçar e shpellar si ty behet minister kesaj haleje i ka ardhur vertet fundi. Ti more shaka e evolucionit je i mire vetem per te ndare pellgun me rosat tek kopshti zoologjik

 9. shqip says:

  Po te behet pse jo. Ne kemi patur president daun, kemi president ulok, kemi kryemimistra qe Kane vrare. Ç’te keqe ka ky me daulle, fundja me i bute se Saliu do jete. Po u bere dhe ti minister o xhelo, me mire te bjere kometa mbi kete vend , e ti japi fund marrezise.

 10. shoku says:

  Shikoni o njerez me ke mburret Xhelali ( pa i ofenduar)
  Grupi ” Na bashkoi Xhelali”
  Ata jane ajka e ajkes se dijes se ketij kombi.
  Dhe xhalalit nuk kemi pse t’ia prishim endrren qe ka.
  Vetem Xhelali na fut ne Evrope, vetem ai di se si
  Me Xhelalin, per Xhelalin, si Xhelali.
  Po ç’minister, nuk na the o Xhelal?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *