Çadra e PD, Basha sfidon SHBA-BE: Zgjedhjet të shtyhen me 100 ditë. Qeveri teknike, ose Rama përfundon si diktator

Kreu i PD, Lulzim Basha nga çadra e ngritur para Kryeministrisë i është përgjigjur Edi Ramës duke e kërcënuar se zgjidhja e vetme paqësore është krijimi i qeverisë teknike ose në të kundërt do të përfundojë si diktatorët. Basha u shpreh se Rama duhet t’i vendosë gishtin kokës dhe të shpejtojë për t’i hapur sa më parë, pasi qeverisë teknike i duhen 100 ditë për të këputur lidhjet sipas tij mes krimit dhe qeverisë.

Pavarësisht se SHBA dhe BE janë shprehur hapur se nuk do të ketë shtyrje të zgjedhjeve të 18 qershorit dhe se PD duhet të kthehet në kuvend e ti jap fund bojkotit, kryetari i PD Lulzim Basha qartazi po kërkon shtyrjen e zgjedhjeve, duke kërkuar krijimin e një qeverie teknike me mandat qeverisës prej 100 ditësh.

Basha në këtë mënyrë po flet në kundrarrjedhë me ndërkombëtarët. Ai po kërkon shtyrjen e zgjedhjeve të 18 qershorit me 3 muaj, duke zhvlerësuar në këtë mënyrë apelin e ndërkombëtarëve që të mos ketë asnjë shtyrje zgjedhjesh, të cilat përcaktohen në Kushtetutë.

Basha deklaron se gjatë këtyre 100 ditëve kjo qeveria teknike që ai ka në mend, do të pastrojë Shqipërinë nga krimi dhe do kthejë vendin në normalitet, para se të mbahen zgjedhjet për parlamentin e ri shqiptar. Sipas tij më 18 qershor të 2017-ës Shqipëria nuk do të ketë zgjedhje parlamentare.

“Bota e krimit është e vetmja shpresë për Edi Ramën, që t’i shpëtojë gjykimit të zgjedhjeve. Rama po përpiqet të mbrojë me çdo kusht shtetin e krimit, që ka ngritur dhe me të cilin ka qeverisur gjatë këtyre katër viteve. Duhet qeveri teknike me kohë të mjaftueshme për të kryer detyrat e saj. 100 ditë në dispozicion për të çmontuar aparatin mafioz dhe narkotrafikantë që mban Edi Ramën në pushtet”, tha Basha.

Ashtu si dhe në fjalimet e tjera edhe në këtë fjalim të rradhës nuk kanë munguar kërcënimet ndaj kryeministrit se nëse nuk do të ketë qeveri teknike do të ketë fund si të gjithë diktatorët.

“I bëj thirrje t’i vë gishtin kokës dhe ta kuptojë se këto kushte janë rrugëzgjidhja për Shqipërinë Evropiane, por janë edhe shansi i tij i fundit për të mos përfunduar si diktatorët e marrë. Thirri mendjes sa nuk është vonë. Beteja jonë ka nisur dhe do të përfundojë vetëm me fitore”, u shpreh kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Çadra e PD, Basha sfidon SHBA-BE: Zgjedhjet të shtyhen me 100 ditë. Qeveri teknike, ose Rama përfundon si diktator”

 1. Besoj says:

  Vazhdon kundervenia e PD kunder USA, Por shume afer dot shohin goditjen vdekjeprurese te USA ndaj plehrave si Berisha, Luli dhe company, buthlepires te Rusit.. Historia e ka treguar se kush eshte kunder USA perfundon ne koshin e plehrave. pariciklim.

  1. €piriiiiii says:

   I bejme thirrje 2Bve te ven gishtin ne byth ashtu gishtin kokes dhe te shkojne ne Parlament te votojne Vetingun.

   1. Edkari says:

    He o pra,kur do fillojme?
    Duhet te qartesohen gjerat o te dalim ne shesh e ta heqim qafe halene o te mos hajme mut e te flasim kot.

 2. Ekzekutusi says:

  O Moter Qire..o Kurve Serbe….Ti je ai qe ve Kushte??Kush je ti ??Ti je nje Kriminel i Ndrye nje Hajdut Miljonash..nje Mute muti je..ti je i Deshtuar ne Poltike…
  Shko shko dhe VOTO Vetingun..pse u mblodhe ne “Vathen” E “demokracise”???IK O MOTER QIRI I MUTIT…ti je nje Antishqipetare..dhe ata qe Mbledhe te Cadra jane te Paguar…Shume apo Pake kane Gjynahet e tyre…
  Asnje Lloje Qeverie nuk te Shpeton ty SPIUNE I SEERBEVE….ti i ke thene jo Hyrjes se Shqiperise ne Europe..ti je nje Moterqir Deshtak…mos valle 50-te vete qe ke Mbledhur ne Cader Perfaqesojne Shqiperine??
  iKO QIU…Nuk hyre ti ne zgjedhje dhe kujti i Plassssiiiii???
  PD-ja Berishjane duhet Denuar..dhe nese ka PD-iste te vertet le te DALIN ME VETE ME OPSONE TE REJA…Basha nuk eshte per ne PD-por VARRUR NE LITARE PO ATY KU KA NGRITUR CADREN E TRADHETISE…lol

  1. Edkari says:

   Basha ka me ta qi nonen

 3. i papami says:

  ha m#t ha o bashe, po deshe vrit veten. zgjedhjet do behen, po deshe merr pjese, po sdeshe, vafsh ne te semes

 4. Anonim says:

  Go and FUCK YOURSELF LULZIM BASHA. AH MOS HARRO TE MARRESH SALIUN ME VETE. MOTHER FUCKER.

 5. Valter says:

  Nuk besoj se ka kaluar ne skizofreni,
  flet gjuhen e te tjereve,
  nuk meret vesh se ne c’llagem muti ka rene
  dhe ne kete aspekt si ve faj.
  Po te tjeret qe e ndjekin nga pas,
  cfare jane????????????????????

 6. NjeQytetarOptimist says:

  Beteje me mullinjte e eres o qesharak.. Ai eshte legjitim ti flet brockulla.. Dhe je I lezetshem gjithashtu: Jip doreheqjen o kriminel I thua.. SMOOTH…!!! Ti je qesharak..

 7. Albani says:

  Me c’te drejte,dhe me c’guxim I del kunder Evropes dhe Amerikes duke kerkuar qeveri teknike ti more kelysh I krimit dhe korrupsionit?
  Perfundofshi me 5% ishalla.

 8. loni says:

  Eshte pergjigjja me idiote qe kam degjuar ndonjehere .Kkrimi dhe korupsioni qe nuk u zhduken ne 26 vjet do zhduken per 3 muaj me nje qeveri teknike.

 9. besniku says:

  Sigurisht qe nuk flet nga vetja. E ka te diktuar nga Salihi, ne radhe te pare, dhe me pas nga rusi e serbi, kur them nga rusi nga KGB-ja ruse dhe nga UDB-ja serbe. Cfare ka ndodhur me Z. Saluih dhe Lulzime? Tani serbi i ka kaluar tek rusi, se interesat tani nuk jane me midis Serbise dhe Shqiperise, por ato jane rajonale, ku interesi i rusit eshte i padiskutueshem. Serbi i perdori per interesat e veta, qekurse Salihin e beri kryetar te PD dhe president te Republikes, e perdori me 2 prill, 1997, 1998, dhe me 21 janar. Tani po i perdor me cadren, duke bere keshtu karshillek Bashkimit Evropuian dhe SHBA. Sipas meje nuk eshte aspak ceshtja e zgjedhjeve apo Vettingu, perkundrazi, eshte nje frenim i cdo gjeje ne Shqiperi, krijimi i nje boshlleku per t’i lene vend influences ruse edhe ne Shqiperi, sepse Mali i Zi i eshte shitur i gjithe rusit (toka, hotele, fabrika, det dhe bregdet, ishuj etj.), ne maqrdoni po keshtu, tani e ka radhen Shqiperia.
  Nuk eshte pa kuptim takimi i udheheqesit te madh te PD, Lulja qe takoi ambasadorin rus ne Tirane, kjo sa per te shfajsuar takimet e tjera me te dhe me personel te ambasades ruse ne Tirane. Nje here apo dy here ne jave, ne zyrat e PD (ne SHQUP), shkojne per vizite njerez te ambasades ruse, dhe perse shkojne? Per te dhene udhezime si te vazhdojne “Bojkotin” (kundershtimin ndaj BE dhe SHBA). Nuk eshte cudi qe prej tyre te hyne edhe ne Cadren e Lulit. Kur Luli thote se “Ka mbeshtetje totale nga perendimi”, e ka fjalen nga Rusia dhe Serbia, dhe ndoshta edhe nga Hungaria, se presidenti apo kryemninistri i Hungarise jan[ filorus, sic jane Salihi dhe Lulja.

 10. Lennard says:

  Keta legene duhen shpallur armiq te Shqiperise.Populli me zi pret te afrohet me BE ,Ky Birbo Hajduti po del si Gazep kunder te Gjitheve .Po ne emer te kujt e ben ky Zagar? Dihet se e ben ne emer te Oborrit te Sale Serbit qe u shofshin Jalla.

 11. LONI says:

  LULUSHI U ÇMEND!!!
  SKYPION!!! LIDHE QENIN SE TË HA!!

 12. grand says:

  Dhe thone se Berisha e ka maru misionin! Jo, besoj! Kjo e folur e Luli eshte gjeja me idiote qe kam degjuar! Pervecse diku ne nje shkrim tjeter e krahason Shqiperine me SIRINE!!!! Me vehte demaskuese dhe antiperendimore nuk ka!
  KJo eshte me ta fut sa krahu! Bravo o z. Berisha! E nxorre nga SHQUPI, e cove ne Çader! Per te mos u kthyer me pas 18 Qersghorit ose kurdo! ne SHQUP! Keshilla per Bashen: Shko ne zgjedhje or qyq, te pakten behu Deputet, se s’dihet si shkojne punet! Pastaj prit qe tani biletat me okazion per ne Netherlans! Dhe vazhdo jeten! Pas qershorit.. ne Shqup vjen, ndoshta Bujar Nishani, ndoshta … vete Berisha ( me kerkesen e “zjarrte” te demorateve! dhe pas… nje viti ABI… Z. Basha, Prit.. mbaj telefonin hapur , se ai burri do te flas.. per tu futur ne zgjedhje! Ai do qe PD te dali me 10% . Kaq i duhet familjes! Duan ta bejne PD, king maker , pra te jete gjithmon ne pushtet! Nuk kane kaq luks te presin 8 apo 12 vjete dhe prape rotacioni etj, etej. pa pushtet! Ndjehen te kercenuar! Dhe mire e kane menduar!

 13. Lyl says:

  Ik or Lyl se u bere gaz I botes idiot!!!!

 14. Liu says:

  Po kush je ti more kriminel qe jep urdhera kaq qesharake ,dhe kerkon qeveri teknike qe te shpetosh bythen tende dhe te saliut o kriminela ,Po ne qe kemi votuar dhe jemi me shume se nje milion,kush jemi ne? Votoni vetingun o hajduta

 15. Robi says:

  qeveria teknike do ta pasroj vendin per tre muaj? I tha njeri kasaj Lulkes, po si ka mundesi qe ju per 8 vjet, jo qe nuk ja dolet dot, po e katandiset me keq, Lulka ja ktheu, kryeminister te qeverise teknike duam Ristanin.

 16. Devolliu says:

  Po çfar “fitore” kërkon ky kërriçi Lul-ush i Saliut? Fitoren e përcakton vota popullore dhe më 18 Qershor ai nuk merr më shumë se 10 përqind të votave, kështu do ikë me bisht në shalë të fshihet në Hollandë.

 17. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre!

 18. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: March 19, 2017 at 04:09:24 EDT

  FAKTE JO OPINIONE

  TI LULEZIM BASHA JE NJE P… MASHKULL !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Midis terroristit dhe rrugacit

  Pas thirrjeve tipike terroriste te liderit te opozites se shpartalluar Lulezim Basha per te permbysur nje qeveri te zgjedhur ne menyre demokratike me dhune, sot lideri i opozites nxori edhe fyrtyren e rrugacit.
  Ai perdori gjuhen e rruges kunder kryeministrit ne detyre Edi Rama dhe qeverise ne pergjithesi. Nje grusht rrugacesh e duartrokiten kryerrugacin Basha. Nuk mund e nuk mendohet se mund te ndodhe ndryshe me nje opozite ne krize identiteti, ne krize mendesie, ne krize shpartallimi te plote nga vetvetja, ne krize alternativash e projektesh per ndreqjen e vetvetes se pari.
  Vete rruga e cadres qe kane zgjedhur eshte deshmia me e qarte e me plote e kesaj krize totale qe lindi nga kriza e vetvetes dhe e coi Shqiperine nga kriza ne krize deri ne gremine te plote ne cdo fushe e qelize te jetes politike, ekonomiko- financiare, sociale, arsimore, kulturoe, shkencore, shendetesore…
  Nuk ka shenje e simbol me te qarte te kesaj atuokrize se gjuha e rruges e liderit te saj Lulezim Basha dhe kryeliderit Sali Berisha.
  Hedhja nga thirrjet lenino- staliniste per permbysje me dhune te nje qeverie demokratike te zgjedhur me vote plebishitare nga nje popull i tere ne kohe paqeje, nga gjuha e te fortit dhe e garipit se Edi Rama e Fatmir Xhafa “duhet te kaloje mbi trupat tane” tek gjuha e rrugacit duke e quajtur jo vetem liderin e mazhorances por krejt ate si “sojsez, i pafytyre …” e epitete te tjera tipike rrugacesh.
  Nuk pritet gjuhe tjeter pervecse ajo e rruges ne nje cader qe ka bllokuar rruget e kryeqytetit dhe dyert e Qeverise, Kuvendit popullor, dy organizmave kryesore e jetike te nje Republike Parlamentare.
  Vete cjerrjet e zerit, vete thirrjet tipike terroriste, vete gjuha e rruges dhe garipit, te fortit gjithnje me ze te shtjerrur apo mekur flasin per nje gjendje psiko- motore te coroditur deri edhe skizofrenike te Berisha- Bashes !

  Nga “Bande… e Mafia…” ne korprorate krimi te organizuar…

  Pse !? Sepse tek Reforma ne Drejtesi dhe sidomos tek shpirti i saj Vetingu Koroparata e Krimit te Organizuar shteteror e partiak te PDSH-se dhe Sali Berishes shikojne fundin e sundimit te tyre dhe ndeshkimin e pandeshkueshmerise se vetvdhene nga kjo korporate, nga kjo ” Cete Gangsteresh” sipas ” The Times” e “Indipendent” te Londres, te “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” sipas ” The New York Times”.
  Si Berisha dhe Basha edhe telallet dhe zhurmuesit e tyre politike e fiananciare, mediatike e mafioze nderkombetare kane pafytyresine ti drejtohen popullit e te flasin ne emer te tij, Pse !?
  Populli e ka dhene veriiktin e tij, Vendimi ne emer te popullit u dha pese here rradhazi.
  Populli me armen e tij kryesore dhe te vetme, voten e lire i ndeshkoi ashper dhe qarte politikisht dhe juridikisht Sali Berishen e krejt Korporaten e tij te krimit te organizuar e shteteror me nje shumice gati absolute me 23 qershor 2013 dhe me 21 qershor 2015, ne zgjedhjet lokale te parakoheshme te Dibres dhe Ersekes.
  Ate vendim qe e rrenoi korrupsioni dhe impuniteti i dhene vetvetes nepermjet nje drejtesie te sterkorruptuar pikerisht nga politika ala Luigji i 14-te i Sali Berishes, nga gjyqtare e prokurore me kontrate krimi me korporaten e tij e lexoi dhe vulosi me voten e tij plebishitare vete populli.
  Mbi 95 per qind e shqiptarevee perkrahin Reformen ne Drejtesi dhe ligjet e saj me Vetingun si ballin e saj. Eshte nje perputhje absolute midis perkrahjes popullore per aleatet tane strategjike SHBA- BE dhe perkrahjen e kesaj Reforme jetike per shqiptaret e Shqiperine!
  Pse !? Sepse aspirata e shqiptareve si popull e si komb ne te gjitha hapesirat shqiptare ishte ” E duam Shqiperine si e gjithe Evropa!” “E duam Shqiperine si Amerika demokratike”
  \Keto aspirata ua vodhi bashke me votat jo nje por dhjetra here, keto aspirata bashke me vete Shqiperine ua vodhi dhe plackiti Sali Berisha dhe “banda e tij e gangstereve”.
  Nga “bande gangsteresh” e Mafia krej jashte kontrollit ” gjate mandatit te dyte te Berishes ajo u kthye ne nje Korporate te Krimit te Organizuar shteteror dhe partiak te PD-se ne sherbim te klanit familiar dhe politik te ketij sundimtari, e despoti te korruptuar. Si qeveria dhe PD-ja si shtylla e saj u kthyen ne nje garde pretoriane e familjes bio- politike te Sali Berishes.

  Kusari e krim i organizuar ne cdo hap e ne cdo gje !

  Gerdeci, CEZ, ARMO, Intekoneksioni me Kosoven, ngjyrosja e naftes… Monopoli i ilaceve, Universitetet e Plepave dhe Akademite e Domosdoves, cdo tender me peshe kalonte nga duart e Gites, Xenit, Jamserbit… me ” bonuse sukesi” te garantuar nga babai kryeminister dhe sejmenet e tij mercenare dhe sherbetore jo vetem te familjes kryeministrore por edhe te mafiozeve ala Nue Kalaj, ala Damir Fazlici, ala Taci, ala dreqi e i biri. qe tallnin sumen me ministrat e tij.
  Vetem me tenderin e naftes Shqiperia i humbi 650 milione euro qe ofroi nje kompani kineze me garanci nga qeveria e superfuqise ekonomiko-financiare e teknologjike boterore , Kines. Ne vend te saj fitoi nje sharlatan e gaztor i familjes, nje mashtrues ala Sude e ala Gjalica, ala Alimucaj e ala Gjenerali..
  E as Sali Berisha e as kelyshi i tij Bode nuk kishin bere asnje verifikim , nuk kishin asnje garanci nga bankat fantazme te sharlatanit Taci me kete pasuri strategjike shqiptare pa llogaritur edhe te pakten 250 milione te tjere nga TVSH-ja , prodhimi i munguar, fitimi i humbur, punesimi i qindra mijera shqiptareve.
  Vetem nga pazaret Argita- Basha- Fazlic Shqiperia humbi reth 150 milione euro investim te nje biznesmeni pakistanez!
  Vetem nga CEZ-i i Xenit Shqiperia i ka humbur ne total rreth 1 miliarde dollare amerikane !
  Vetem nga Interkoneksioni energjitik me Kosoven te dyja i humbin rreth 50 milione euro ne vit X 9 barazi me 450 milione euro per shkak te pazarlleqeve korruptive te Xenit me dajet e tij serbe.
  Vetem maja e ajzbergut te korrupsionit masiv qe p[reku dhe rrenoi cdo fushe te ekonomise, financave, investimeve te huaja etj. etj.

  Edhe Mafia italiane me e ndershme se mafia berishiane !

  Pas disa sharlataneve amerikane, gjermane, dje Basha dhe Korporata berishiane e Krimit te Organizuar sollen ne cadren e saj edhe ish- senatorin italian Di Bagio’ i akuzuar per pervetesimin e rreth 2.5 milione eurove nga fondet per pensionet dhe ceshtje sociale per te moshuar duke ringjallur te vdekurit, njesoj sic vepronte Berisha e korporata me listat e zgjedhjeve apo ndihmat sociale. me legalizimet qe fakirave shqiptare u duhej te paguanin mijera euro apo dollare, etj. etj.
  Sidoqofte De Biagio eshte mbi njemije here me i ndershem se vete Basha. Ai kishte pefituar vetem 450 mije euro.
  Basha dhe lukunia e hajnave te Berishes vodhen mbi 500 milione euro vetem ne Autostraden e Kombit. Jo vetem kaq Basha u gradua nga kapobandoja si Minister i jashtenm, Minister i Brendshem, kreyeminister i Republikes se Lazaratit, zevendeskrye-ekzekutor i 21 janarit 2011, kryebashkiak i Tiranes me votat e vjedhura te 6 majit 2011 dhe te kryekoministit fanatik enverist Hysni Milloshi.
  E ka goje e leshon be e rrufe kunder Fatmir Xhafajt, nja nga djemte, politikanet, juristet shermbullore shqiptare qe ne rini e deri ne ditet e sotme…
  Pse gjithe ky duf e zjarrmi psikopatike e kukulles se Berishes, Basha dhe vete Sales me qytetare dixhital deri edhe nga Gjermania! Qytetari dixhital Sala i shkruan qytetarit banal Berisha !
  Se pari se Fatmir Xhafa eshte nje autoret dhe regjizoret juridike te Reformes ne Drejtesi dhe te Ligjit te Vetingut, qe i tmerron, i cakerdis , po i cmend subjektet dhe objektet kryesore te saj, Korporaten e Krimit te Organizuar shteteror, familjar, politik te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes,
  Si njeri edhe tjetri jane kryekriminelet, kryekusaret, kryekzekutoret e krimit te organizuar shteteror, te denje per Hagen, ku me spiunimet e tyre per llogari e ne dobi te UDB-es serbe, RIA-s putiniste te liderve te luftetareve te lirise se Kosoves Fatmir Limaj, Ramush Haradinaj, etj,,, etj,
  Perte fituar pike tek ata por edhe te Amerikanet Lulezim Basha sajoi e trilloi edhe Shtepine e Verdhe duke i vene nje vule turpi te falsifikuar Shqiperise e shqiptareve si komb.
  Ky hor styerhori i kryehorit dhe Mareshallit te Beogradit dhe Moskes , te UDB-es e KGB-se- RIA-s sovjeto- purtiniste, Sal Berishes, ky burrec i pa burre qe i shtjerret ( meket ) zeri si grave llafazane sa here flet, ky i pafytyre pa dine e iman e mashtrues i pacipe, ky dhjeracak qe mbylli dosjen e kusarise se kombit me procedure dhe me ndihmen e gjykatesve e prokuroreve te sterkorruptuar ala Zagarnjori e Gjin Gjoni, ala Adriatik Palla e plehrat si ata te antidrejtsise Salehiane, na ben edhe trimin edhe te fortin, edhe garipin edhe Matrazovin. ndersa pshurret e mbush poturet sa here i kujtohet Vetingu e Reforma ne Drejtesi. qe me siiguri do te rihapin aferat e tij njera me kriminale se tjetra si Autostrada plackitese dhe Otrantoja atdheshiitese, masakra e 21 janarit 2011 e dhjetra megakrime te tjera te kesaj KORPORATE TE KRIMIT TE ORGANIZUAR TE KRIMIT SHTETEROR E PARTIAK, te partise me te inkriminuar e politikaneve me kryekriminele ne historine e Shqipersie.
  Pas vendimit politik ne emer te tij qe dha vete populli shqiptar me voten e tij te lire plebishitare te 23 qershorit 2013, 21 qershorit 2015, te Dibres dhe Ersekes tani po bien kamanat e vendimit te drejtsise e shtetit ligjor ne emer te asaj vote dhe te vete popullit kunder ketyre kryekrimineleve qe rrine nate e dite duke u rene tupanave te ” dekriminalizimit” dhe ndershmerise ne emer te popullit qe i ka ndeshkuar ne menyren me te fuqishme.

  Pesha e :” tankeve” te Vetingut dhe lemeria e hajnave te Saladinit !

  Eshte pesha e ketyre krimeve , korrupsioni, kusarie, plackitje, eshte lemeria e Reformes ne Drejtesi dhe e Vetingut, e jo e kaluara e Fatmir Xhafajt apo Edi Rames, Ilir Metes apo Petrit Vasilit… aresyeja e tmerrit dhe fobise paranojake te Sali Berishes dhe Lulezim Bashes qe i shikojne ato si tanke te renda qe po u afrohen perdite e me shume e qe do ti shkelin me zinxhiret e tyre.
  Eshte pshurrja e dhjerosja prej tyre qe e ben aq paranojak Lulezim Bashen e Korporaten e tyre te krimit te organizuar shteteror e partiak sa te deklaroje se Fatmir Xhafaj “duhet te kaloje mbi truprat” e ketyre bandideteve e kryekrimineleve dhe u jep ultimatume jo vetem qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike por edhe te urdheroje presidentin e zgjedhur me vota te shit-blera Bujar Nishani qe te mos dekretoje Fatmir Xhafen si minister te Brendshem. Dhe kapterri Nishani ne fundin e palavdishem te mandatit te tij ashtu po vepron e po vonon… Ai nuk e ben as shurren pa ia shkelur syrin Berisha !
  Keto jane ligjet e xhungkles se Korporates se Krimit te Ogranizuar Shteteror e Partiak!
  Pse!? Sepse tek Fatmir Xhafa shikoni simbolin e Reformes ne Drejtesi e Vetingut qe ky sherbetor me kontrate te perkohshme i Berishes dhe bandes se tij jane gati tu shtrihen poshte zinxhireve te fantazise se cmendur te tyre per ti bllokuar e mos lene te kalojne !
  Ndaj ai ben jo vetem terroristin ala ISIS, e guerilasit Kastro- Chegevara, jo vetem Matrazovin, por edhe Kryeministrin e Presidentin, Shefin e Personelit dhe bllokuesin qe emeron e shkarkon ke te doje e kur t’ja doje qejfi si Ajatoll Khomeini i Gazidede Berishes
  Mbi te gjitha arma e mjeti i tij kryesor per demokraci e politike, per Republiken e Re eshte diktati e Ultimatumi, urdheri suprem e stili liderit suprem Sali Berishe Khomeini… Envero- Stalinisti, stili Lala Kros o Lala Kros vet shkruan e vet vulos!

  As Kastro e as Matrazov… nje p…( jeshke ) mashkull !

  Larg qofte ! Jane teper 16 vjet te kesisoj sundimi! Shqiptareve u ka ardhe ne maje te hundes me nje Sali Kadaf qe e flaken me perbuzje e ne menyre plebishitare ne koshin e despoteve dhe atdheshitesve !
  Aq me pak mund te pranojne nje sozi te tij qe ka vulen e kontributin e zi ne cdo krim e zezone qe Karaxhici shqiptar u ka bere popullit e shtetit shqiptar, mbare kombit.
  Ndaj mos na bej as diktatorin ultimatumdhenes e as Matrazovin!
  Nje pshurran nga frika nuk mund te jete e as nuk mund te behet kurre as Kastro e as Matrazov e aq me pak kryeminister i nje populli krenar e trim si shqiptaret!
  Te keshilloj vellazerisht qe te vizitohesh tek psikiatri…
  Psikologu eshte per faza shume me te lehta te skizofrenise tende dhjeracake!
  Ti e me fort bosi jot Berisha keni frike, tmerr, lemeri nga hija e krimeve pa fund te Korporates suaj te Krimit te organizuar shteteror e partiak ne sherbim te klanit tuaj familjar e politik po aq kriminal sa edhe ju!
  Ndaj lehni si qente nen driten e henes ndaj hijes suaj… U ka hy frika ne palce!
  Nuk keni asgje per te humbur pervec parave dhe pasurive, tokave dhe pronave, gjakut e djerses qe u kini grabitur e tjetersuar shqiptareve!
  Nuk jane para djerse! Jane para hajnie e kusarie, vrasjeje e krimi!
  Jane para krimi e vrasjesh te shqiptareve dhe te Shqiperise !
  Dorezojuni Drejtesise e ligjit! U ulet me nje te treten masa e denimit te garantuar!
  Para se te kerkoni dekriminalizimin e te tjereve… dekriminalizoni veten fillimisht!
  Mos e bej si gjyshi jot hoxhe: beni cfare them une Mos beni cfare bej une!
  Sheroje veten Doktor Berisha! Edhe Lulin e Co…
  Ne dac lexoje Corporation ne dac Company ! Jane njesoj !
  Kurse ti Lul mos na bej as Kastron e as Matrazovin .
  Nuk je as njeri e as tjetri …. Ti je thjesht nje frikacak i pshurrun!
  Shkurt ti Lulezim Basha je nje p… ( jeshke ) mashkull !

 19. pro says:

  ..shkuat te vendi i krimit ???

 20. Isa says:

  I Lulushe breket I mbushe

 21. Tema says:

  Dje pata nje takim me kreret e FMN-se dhe thane qe opozita ne vendin tone esht e agjituar.

 22. undefined says:

  Do karige me zor bashkimia .

 23. Arber Iliri says:

  PD me keqardhje verej se nuk njeh “A” e sistemit shteteror demokratik.Pa i munduar me emra e teori po ju kujtoj se nje nga bazat teorike te nje shoqerie demokratike eshte teoria mbi shtetin dhe ne themel te teorise eshte ” Shteti eshte “qeni roje” i ruajtjes dhe ushtrimit te te drejtave te njejta te gjithe qytetareve te atij shteti.PD e perdor shtetin kur e merr ne perdorim si qenin e vet dhe jo te qytetareve, Saliu eshte shembull i perdorimit te “qenit roje” si te tijin jo te qytetareve qe paguajne taksat per mbajtjen e tij.Ju beni nje seminar ketyre te PD mbi rolin e shtetit ne nje shoqeri demokratike.Mbasi te jene ndergjegjesuar per kete te hyjne ne gare per te marre perdorimin e “QENIT ROJE”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *