Firmat e lojtarëve të Juventusit në albumin që Rama i dhuroi Braçes për ditëlindje

Kryeministri Edi Rama i bëri surprizë librin e historisë së klubit Italian, Juventus Erion Braçes në ditëlindjen e 45-të të tij në Asamblenë e PS.

Albumi i Juventusit, skuadrës së zemrës së deputetit dhe të vetë Kryeministrit ishte firmosur nga disa lojtarë të këtij ekipi enkas për Erion Braçen, i cili u ngrit në podium për ta marrë dhuratën dhe e përqafoi Ramën i prekur nga supriza.

Lapsi.al sjell foto të albumit që Rama i bëri dhuratë Braçes, ku duken edhe firmat e yjeve botërorë të futbollit, pjesë të ekipit të Juventusit. Sipër është shkruar: + 100 vëlla, 2 prill 2017.

Firmat e lojtarëve:

21- Paulo Dybala

3- Giorgio Chiellini

9- Gonzalo Higuain

5- Miralem Pjanić

8- Claudio Marchisio

1- Gianluigi Buffon

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/juve-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/juve-1.jpg","attachment_id":"660297"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/brace-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/brace.jpg","attachment_id":"660296"}]

1 komente në “Firmat e lojtarëve të Juventusit në albumin që Rama i dhuroi Braçes për ditëlindje”

  1. Qytetar says:

    Bravo Edi Rama.Erjoni e meriton.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *