FOTOT/ Tragjedi në Kolumbi, 254 të vdekur nga rrëshqitja e dheut

Në Kolumbi situata është mjaft tragjike dhe e rëndë si pasojë e rrëshqitjes së dheut, që ka lënë të vdekur të paktën 254 persona.

Rreth 1.100 ushtarë dhe policë janë përfshirë në përpjekjet e kërkim-shpëtimit ndërkohë që raportohet për shumë të zhdukur.

Reshjet e dendura të shiut përmbytën me baltë e gurë qytetin e Mocoas në jugperëndim të vendit, duke “varrosur” thuajse të gjithë periferinë, ndërsa rezidentë të tjerë arritën t’i shpëtonin duke u larguar nga shtëpitë.

Një deklaratë e ushtrisë njoftonte se janë të paktën 400 të plagosurit, ndërsa 200 persona rezultojnë të zhdukur në kryeqytetin e provincës Putumayo.

Presidenti Juan Manuel Santos shpalli gjendjen e emergjencës në rajon dhe shkoi menjëherë në vendngjarje për të mbikëqyrur përpjekjet për shpëtimin e sa më shumë njerëzve që është e mundur.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-9.jpg","attachment_id":"660386"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-9.jpg","attachment_id":"660386"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-8.jpg","attachment_id":"660385"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-7.jpg","attachment_id":"660384"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-6.jpg","attachment_id":"660383"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-5.jpg","attachment_id":"660382"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-4.jpg","attachment_id":"660381"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-3.jpg","attachment_id":"660380"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-2.jpg","attachment_id":"660379"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/Kolumbi-1.jpg","attachment_id":"660378"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *