Çim Peka i përgjigjet Ballës dhe zbulon skenarin: Jam konsumuar me Metën, e këshillova më 2009, ndërsa më 2013 s’më dëgjoi

Çlirim Peka vendosi sot ti përgjigjet në vend të një partie deklaratave të numri dy të asmblesë së PS Taulant Balla.

Në rrjetin social facebook ai ka zbuluar sipas variantit të tij, se ka qënë këshilla e tij më 2009 për Metën që të bashkohej me PD dhe e dëgjoi.

Ndërsa nuk ia ka bërë për herë të dytë këtë nder, kur nuk e dëgjoi për bashkimin me Ramën më 2013.

Te “Sofra e Ariut” thotë gazetari i Zenit janë bërë planet, duke tentuar të tregojë se ëhstë dëgjuar për ngjarje të mëdha politike.

“Balla i Librazhdit paska thene: Miqësisht miku im Luan, sa per zgjedhjet e lira dhe pluraliste, jam shume dakord me ty, te mos i’a lini as çadrës as Cim Pekes! Lëreni çadrën ne vetminë e madhe dhe te shkojmë tek populli per t’i dhene fund estradave te turpshme te Saliut me popullin shqiptar.”, përfundon reagimin Balla”. Mos u tremb Taulant, jam konsumuar me Meten nje here e nuk me ben nder per here te dyte. Prandaj nuk me degjoi ne 2013 por i beri “qoken” Kocos kur bashkua me Ramen. Se mua ma kishte bere nderin.

Me kishte degjuar ne 2009 kur i thashe te mos i shperndante ato 20 mije fletushka per aktivitetin e babait tend gjate epokes se Sigurimit te Shtetit. Ishte koha kur e morem per dreke tek “Sofra e Ariut” e i thame se betejen e ke me Ramen e madh dhe jo Taulantin e vogel.

E mban mend besoj. Une vetem nje here kerkoj ndere. Por ceshtja nuk shtrohet a iken Meta nga ju? Ceshtja qe shtrohet eshte: A mund te jete akoma i dobishem per demokracine Ilir Meta?”, thote ne rrjetin social.

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Çim Peka i përgjigjet Ballës dhe zbulon skenarin: Jam konsumuar me Metën, e këshillova më 2009, ndërsa më 2013 s’më dëgjoi”

 1. andromeda says:

  Zot na ruaj nga ky lloj talebani që vetëm çallma i mungon në kokë.

  1. kujtimi says:

   Po prandaj sben kembe Shqiperia.

   1. Grigor says:

    O gazeta
    Per qiell e per dhe po na bëni me zor te mos lexojme. Mos na ofendoni me shkrimet e ketij trapit nga Afghanistani, Qim Peka. Shikojeni nga fytyra. Ky nuk eshte shqipetar mor burre i dheut.
    Por Jo vetëm kjo. Ky është shumë i ulet mor zot.
    Menyra se si flet dhe ato qe flet, kane nje llogjike kaq banale sa mund të vrasin intelektin e çdo njeriu.

 2. alo says:

  E shikon vehten ne pasqyre ky halabaku?
  Po ti je katunar fare mor cop maloku nga fle arusha ne fshatrat e Kuksit

 3. mete says:

  Keta lesh analistesh qe perkrahin PD jane te gjithe te shemtuar, po ky qenka ibret fare

  1. Nastradini says:

   Mete! Ke te drejte.Ky mut Cim Peka e paska surratin si bytha e mushkes.

 4. Qytetar says:

  Ik ore bajgë e ndyrë.

 5. Drejtësia says:

  Epo po u bënë për të marrë mënd nga ky oringotangu u bëftë m….kjo punë.

  1. zgjohu shqipe says:

   Ai IQimi E shte zari i xenit.mos e lsho kocken Po t’them ……zar gjuetie .hahaha

 6. The Punisher says:

  Fytyra, statusi dhe intelekti i ketij qe ka kete fytyre perfaqesojne me se miri gjendjen e shoqerise se sotme shqiptare.

 7. Ana says:

  O hapu dhe …hapu dhé te futemi ne shqiptaret e dreqit, kur kemi ngel ne dore te ketij fytyre qe kur e sheh vetem mesazhe injorance dhe trashesie te jep. O zot o zot, Meta nuk eshte ndonje i zgjuar, as drejtues i mire, eshte vetem skifter i mire…por prape te futet 7 pash nen toke nese merr mend nga ty.

 8. Qimi eshte simboli i turkomongoleve qe kane mesuar shqip dhe kthejne sumen perpjet.

 9. Luli i vocerr says:

  O Qim i Pekajve o deshmor!
  Dhine ne Has e pate dashnore!
  A i blen najhere naj akullore?!

 10. Rr. B. Gramshi says:

  Kur sheh portretin e ketij “gazetari” menjehre te krijon pershtypjen e nje qenie te pa gedhendur, dhe kur e degjon se si mundohet te argumentoje, perfundimisht bindesh se ke te besh me nje provincial folklorik me aftesi mendore te kufizuar.

 11. ronny says:

  ore ku i pa prekre koen talebanit me te shumtuar qe ka pare ndonjehere ky planet,,,, dhe e mendosh qe shpellar si ky duan te japin mend dhe duan te bejne sikur marrin vesh ngacdo gje qe ndodh verdalle,,,,Ky eshte 100 % potencial per eksperimente se si nje shpellar i rralle vjen vedalle ne boten e sotme,,,,

 12. LULI says:

  QIMO!!
  PD,PO NGORDH.!
  BOJINI FRYMËMARRJE ME GOJË!!😄

 13. alfa says:

  o Mero pse e nxjerr kete majmun cirku ne faqe te pare

 14. Fatosi-kosove says:

  Nese edhe “njerezit” si çim peka ndihen krenar qe meta se apska ndegjuar ateher mjer shqiptaret se ku paskan perfunduar,merreni me mend njeriu qe nderron emrin nga Qlirirm ne (i)çim ban te ndershmin dhe krenarin,mjer ne çna paska gjetur,une do ti thoja “mjer” shqiptaret qe se kan ne fis kete (i)çimin e “lum” PD qe udhehiqet nga (i)çim dhe kriminel.

 15. vlora.vlora says:

  o ca fytyr qeni o peka

 16. Fatmira says:

  Si nuk ke turp Qim Peka. Ti qe i more jeten asaj vajze te re dhe del e ben moral i pamoralshmi. Dhe asnje gjemb nuk te hyri ne kembe. Mjere prinderit e saj, si e durojne gjemen qe u krijove.

 17. Zgalem says:

  Nje nder te afertit e tij quhej Maxhum . Mjafton ky emer te kuotosh se cili eshte ky lloj gjallese , qe I kishte zgjedhur Enveri , per sherbetore te bindur te politikes . Kur gogesinte Enveri , Mazhumi shkruante nje leksion , per mbeshteje nderkombetare . Doni me per Mazhumin ? Beluli ishte ishte shume me fisnk . Zgalem

 18. PO,PO says:

  TE PRANOSH QE TE MARESH KESHILLA PREJ CIM PEKES , ESHTE
  E NJEJTA GJE , SI T`IA MBAS VETES ME PLUMB NE BALLE !

 19. Korçari says:

  Ky injoranti Çim Pordha prej Hasi më ngjan si dikur Pal Vata, i cili thoshte “për këtë çështje unë me shokun Enver nuk dimë gjë, por mund ta ketë bërë Mehmeti me kokën e vet”.
  Iu dhënka “këshilla” kryeministrave dhe kryetarëve të partive ky IDIOT.

 20. çadrat e krimit says:

  o malok peka te dhjefsha ne burrni sa poshte ke rene o halabak
  shko ruaj dhite e sales dhe kurvat e zenit pastaj fol ti more injorant i shkalles aaaaaa-

 21. Vesi says:

  Njoh Peka po ky nuk eshte pjese e tyre. I shemtuar, I paditur, I keq.

 22. nigo says:

  C`fare dyshe e bukur me Fari Balliun.

 23. ana says:

  Burri qe eshte burr nuk e permend te ashtuquajturin nder-kurre

 24. Kellira says:

  Pyetja e te Qimit nga Saliu:
  A mund te jete Ilir Meta, kryetari i bandes se LSI, i vlefshem per demokracine?!
  Demokracia ne dore te Qimit!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *