Rinovimi i koalicionit PS-LSI, Edi Rama darkë me Ilir Metën te “Pazari i Ri”…!

Kryeministri Edi Rama dhe aleati kryesor në qeverisje, Ilir Meta po darkojnë së bashku në një nga lokalet në afërsi të ‘Pazarit të Ri’ në Tiranë.

Takimi mes kryeministrit dhe kryetarit të Kuvendit kokë më kokë ka nisur rreth orës 21:00.

Në qendër të diskutimit mes dy aleatëve në qeverisje mesohet se është rinovimi i koalicionit edhe për një tjetër mandat thuhet nga burimet.

Gjithashtu, me ta në darke mesohet se eshte edhe Kreu i Bashkise se Tiranes Erion Veliaj dhe Ministri i Drejtesise, Petrit Vasili.

Takimi mes Ramës dhe Metës vjen një ditë pas 1 Prillit, ndërsa nga takimi i sotëm pritet një qëndrim për të ardhmen, nëse PS dhe LSI do të shkojnë bashkë në zgjedhje apo vetëm.

Nga Asambleja e PS që u zhvillua sot, Rama u shpreh se socialistët janë gati, ndërsa i takon LSI për të vendosur.

Ndërsa ditët e fundit mes dy partive kryesore në qeverisje ka pasur replika në distancë për cështjen e kanabisit dhe reformën e arsimit.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Rinovimi i koalicionit PS-LSI, Edi Rama darkë me Ilir Metën te “Pazari i Ri”…!”

 1. tfgs1 says:

  Hani,hani e perseri hani o bark pangopur politikane…..qijani ropt barkthareve sunitoshqipfoles se keto plehra ngelen duke kerkuar kazaneve te plehrave neper Evrope por edhe ne vatan.
  Hani,hani e perseri hani o bark pangopur politikane …….mos harroni te shkerdheni edhe keta sunitokomentuesit e piset ketu ne site te cileve me shume u intereson urrejtia ndaj Greqise[edhe pse aty ngopin zorren e thare 1mln gyzele] sesa problemet dhe situata tejet cnjerzore ne Albanistan!!!!!

  Politikane haniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ne Albanistan,ne Evrope do te mblidhnit kanoce……………..

  1. Edkari says:

   2 Prill dita boterore e autizmit

  2. LSI-ps Brotherhood says:

   Aventurieri Antiveting numer 1 Edvin Rama
   Ky vazhdon te tallet me shqiptaret kur shpreson ne nje bashkqeverisje apo koalicion me LSi.


   A e dini qe ne 30 Mars Parlamenti shqiptar me mazhorance dhe midis tyre Pandeli Majko votuan qe krimet e meparshme te mbyllura nuk do hapen me. Qe politikanet e tipit Lulzim Basha, Ilir Meta sali berisha sdo cohen kurre para drekjtesise. E kemi peshqesh nga Kryeministri i Facebukut dhe plehrave dhe Kanabisit.
   Lejo komentin mos e censuro.Populli ka nevoje per te verteten dhe jo perralla me mbret.

 2. Shoku shpati says:

  Te pazari i ri
  Sigurisht nje marveshje tregtare.

 3. Kaubojsi says:

  Shikoni se ku u henger darka tek pazari i ri , pra edhe ketu eshte bere nje pazar i ri ne kurriz te shqiptarve , Like Floriri ka marre garanci se nuk preket nga hetimi dhe vetingu dhe kane ndare llokmat dhe ministrite , mund te kene vendosur edhe per qeveri teknike dhe kualicion pas zgjedhor sa per ti a futur Lules Bashajve dhe Serbit Sali Karaxhiqit, pra hajduterit jane bere kunder kriminelve dhe tradhetarve , po ta shohim kete ane me mire te shkojme me hajduterit se sa me vrasesit dhe kriminelet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *