Ilir Meta mesazh tjetër Ramës: Duhet besimi i opozitës që Rama të jetë në qeverinë e “besimit”

Ilir Meta në konferencën për mediat pas mbledhjes së kryesisë së partisë që drejton foli për qeveri “besimi” që garanton pjesëmarrjen e PD në zgjedhje.

I pyetur nëse Rama është kryeministër në këtë qeveri “besimi”, Meta tha se ai presupozon që ai të jetë kryeministër, mirëpo për këtë, Rama duhet që të punojë në mënyrë që të fitojë besimin e opozitës për zgjedhje.

“Qeveri e besimit duhet parë si çështje forme dhe jo përmbajtjeje.

Edhe kjo si qeveri mund të jetë një qeveri e besimit, nëse i merr në konsideratë ato që përmenda më parë, pra të garantojë zgjedhjet me standarde, pa blerje votash dhe pa përdorimin e administratës.

Policia të jetë asnjanëse.

Padyshim që e presupozon zotin Rama, por për këtë ai duhet të punojë që të fitojë besimin e opozitës për zgjedhje”, tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

31 komente në “Ilir Meta mesazh tjetër Ramës: Duhet besimi i opozitës që Rama të jetë në qeverinë e “besimit””

 1. Roland says:

  Ilir metes ..ose ilir monikqirit i qihet mona ne pith……o skipetar te qire zgjohuni se po u qi monikqiri

 2. Edkari says:

  E keshilloj Edi Ramen te iki sa me shpejt nga Shqiperia.
  Qysh ne fillim te qeverisjes i kam shkruajtur qe eshte
  shume e rendesishme si do dalesh nga politika
  mbasi ajo ka ngrene shume koka.

  1. sala says:

   po cfar thua more kar i edit .nuk iku nga shqiperia maloku jot qe beri namin me te vrare ,te iki edi qe nuk ka bere asgje

   1. Spartaku says:

    Sala Bravo! Nuk iku Saliu qe ka bere gjithe ato krime,dhe jo te ik Rama qe nuk ka bere asnje krim.Populli do kryeminister Edi Ramen se po punon mire,dhe nuk eshte kriminel,por nje njeri shume i dashur i popullit shqipetar.

 3. Gora says:

  Keto lojra qe ben meta jane lojra te rrezikshme qe perbejn nje precedence per qeverit qe vin ne fuqi dmth mjafton te ngresh cader dhe rrezon qeverine. Kete qe kerkon meta eshte per tu mbrojtur ai bashke me berishen nga vetingu. Ne rast se rama bie pre e cadrave te saliut e metes. Athere le te zbresi nga kali se e di saliu me meten se si kalerohet. Kur se une si votus do ta merrja voten e do e hidhja per partine e dules.

 4. Roland says:

  KANCER “..VETEM KANCER ESHTE MONIKQIRI

 5. REZI says:

  I pafytyri që ndonëse ka qënë në koalicion, e ka minuar koalicionin, qëkur hyri, hyri me këtë qëllim.
  Asgjë nuk tha, sipas tij duhet Rama të fitojë besimin e opozitës, se ky e ka, ministrat e tij e kanë.
  E morët vesh o shqiptarë? Na doli se edhe policia, edhe administrata (të cilën e ka me shumicë vetë), duhet të jetë asnjënëse, përktheje të jetë me LSI-në. Poshtërsitë e hajdutit s’kanë të mbaruar.

  1. anticensurë says:

   rezo nuk doli me të njëjtin qëllim nga koalicioni me berishën??mos vallë ju ka mbytur alchaimeeri o njerëz?!
   çfar prisnit kur ai preu në besë të majtën në ’09,preu në besë berishën dy ditë para përfundimit të mandatit!
   prisni ju që një besprerë të mbajë besën???
   o koqet e gomartit që nuk latë gjë pa thënë për ta mbrojtur sa kohë ishte paterica e ramës!!
   asnjë ndryshim nuk keni nga bashibozukët e berishës!!ata e mbronin dje dhe e shajnë sot!!
   popull legen!!popull pa shtyllë kurrizore!!

 6. Lumi Ottawa says:

  Ilir Floriri kerkon te haje me dy luge. Po ju bjen maskat ju hajduteve te LSI. Ne fakt te PD e keni vendin pasi keni 20 e kusur vite qe abuzoni me pushtetin.

 7. Fredi FR says:

  Edo futu ne zgjedhje dhe i vetem vella se ketij nuk i ke bese,ky ka hall te shpetoje nga reforma ne drejtesi,prandaj do rremuje qe ajo mos te behet kurre. Likja lekuren e nderron por zakonin se harron.

 8. petrit says:

  Per Opoziten nuk pati ndonje kusht ! Per vetingun nuk tha asnje fjale ! PS -se i tha ploteso kushtet antisistem te opozites ,krijo Qeveri besimi ,qe do opozita .Ne kualicion do jemi po bere cfar duam ne ! kaq .

 9. Bert says:

  Meta dha sinjale per doreheqje,dhe dalje ne vete ne zgjedhje.

 10. Lakja says:

  Ja banditi e nxorri “zgjidhjen” per te shty vetingun!
  Edhe kjo e fundit i shtohet listes se gjate te poshtersive qe i ke bere ketij vendi, per te mbushur xhepat e tu e te soj e sorrollopit tend!

  Turp!!!

 11. D. says:

  E PLASI BOMBEN KY HALEJA I LSI, KY ESHTE NJE ME PD. KOT E KA RAMA QE MERRET ME KETE. KY DUHET PERJASHTUAR NGA KUALICIONI NJE ORE E ME PARE. POPULLI LE TE VENDOSI SI TE DOJ PASTAJ. KY PER INTERESAT E TIJ BENE KOALICION DHE ME DJALLIN. NE RASTE SE RAMA BENE LESHIME PAS ZGJEDHJEVE ESHTE ME SE E SIGURTE QE KY DO KRIJOJ QEVERI ME SALIUN DHE VENDIN E MORI LUMI.

 12. i papami says:

  nuk na mbetet ti japim sa me shume vota Rames

 13. Loreta says:

  Edi Rama, prishe koalicionin, shpall zgjedhje te parakoheshme, deklaro daljen i vetem ne zgjedhje dhe do bindesh se sa ke gabuar kur ke bere koalicion me Ilir Meten dhe nga ana tjeter, kerkoji popullit shqiptar nje mandat te dyte per te shpetuar reformen ne drejtesi se do bindesh se populli do te votoje masivisht.

 14. Bajo Topulli says:

  Ky moster qe i ve kufirin tek thana SHBA dhe BE ne kundershtim te plote me endren e 90% te Shqiptareve ka marre rrugen e 313 ku e ka pasur vendin me kohe dhe kjo mbasi e di fare mire qe dosja e vjedhjeve te tij eshte ne duart e organeve te specializuara peremdimore dhe prej tyre nuk shpeton dot as pas 100 vjeteve
  Ne LSI ka dhe njetez te ndersh em qe nuk kane pse ndeshkohen familjarisht. Ne duan vehten e tyre dhe te ardhmem e femijeve, sot eshte dita qe te mbledhin kryesine dhe te shkarkojne kete zagar
  Do te jete nje veprim i barabarte me ate te Avni Rustemit.

 15. lond says:

  Ty me nofken edkar te shkerdhevsha robet ku ti kesh jo un por te gjith njerzit e ndershem se po e qi bythen shum tuj sha ramen, ndersa skaparlliut si puna e jote.

  1. Amnistia e Rama zanit says:

   Ja u futi Edscobari me stil kur votoi per amnistine e Metes, berishes, bashes. Edrama numer 1 antiveting. Kot merreni me shtangistin.
   Me stil ju solli plehrat
   Me stil ju mbolli bar ne gjithe shqiperine
   Pra eshte I mire se jane te keqinj Meta e Berisha

 16. populli fukara se e rropet ju te Lesh e lise says:

  Me mire me nje qeveri me 71 vota se me nje aleat KURVE,qe ben aleance vetem per perfitime personale:HAJDUTERI_KURVERI_TRADHETI.Ky eshte “aleati” MUT-Meta

 17. populli says:

  Po Meta ku ben pjese ?Me siguri qe ben pjese te pjesa e genjeshtres,dhe hajduterise se kesaj qeverie.Z. RAma mos i beso me ketij prostitute ne jete dhe ne politike .Do fitosh me shume pa METEN dhe LESH- e- line

 18. Luani,dhelpra,dhe cakalli says:

  META+BAsha=KANCERI SHQIPERISE,nuk duan reformen nuk duan Shqiperine ne Europe,pra jane armiqte e shqipetareve.Pas 8 vjetesh ,po erdhi Meta apo Basha ne pushtet PS do ngreje nje cader dhe nuk do te hyje ne zgjedhje ,cfare do beje Meta krimineli qe ka qene ,eshte dhe do jet pale perjetesisht me Kriminelet Sali -Bashe,sepse Saliu e shpetoi nga burgu,dhe hajduti i detyrohet shume hajdut-kriminelit-tradhetarit Sali,
  KY ESHTE META

 19. deja says:

  Besimin e kujt kerkon meta?, Besimin e krimineleve Berisha, Basha, Mediu, e sume te tjereve? Po vete meta i harron vjedhjet dhe palacolleqet e tij me Priftin, marreveshjen me fullanin (ne vilen e vjedhur ne Lalez) per faljen nga gjykata dhe zgjedhjen e tij si guvernator i bankes dhe si rezult, fullani nje hajdut ordiner.
  Si ka mundesi qe kryetari i kuvendit te shqiperise kerkon mos respektimin e kushtetutes dhe ligjeve? Si ka mundesi qe meta kerkon ne cdo menyre miratimin e opozites per qeverine ne kohen kur kjo opozite nuk ka as 30-35 % te kuvendit?
  Vertete mendoj qe a do te zbatohet ndonjehere kushtetuta dhe ligji ne shqiperi, apo zbatimi i ligjit do tu lihet ne dore hajduteve e krimineleve?
  Rama ka marre mandatin per vendosjen e shtetit ligjor dhe eshte detyre e tij te zgjidhi (ne menyre ligjore e kushtetuese) situaten. Popullin e ka me vehte dhe nuk duhet te terhiqet nga presionet e hajduteve.

 20. ela says:

  fjalorin me te piset qe kane gjithe vendet e botes si dhe mallkimet e gjithe popujve te shtypur ty te takojne dhe pjella jote mos pafte dite te hajrit.ndersa Edit i uroj nje shtator te dyte,te qerohet

 21. Strong says:

  Pra kryeministri duhet te zgjidhet nga opozita, qe te kete besimin e opozites!? Hahahaaaaahaahahahahahaaaahhaaaaaahaaaaaaaaaa edhe kete se kisha degjuar. Ky po qe flet si e ema e Zeqos ne maj te thanes….. https://www.youtube.com/watch?v=RNjnMilMBV4

 22. rexhina says:

  Meta dhe Berisha kane mbijetuar vetem duke krijuar kriza dhe duke iu hedhur fajin te tjereve… Cifti Meta Kryemadhi jane kanceri i Shqiperise.

 23. LORA says:

  Edi Rama ka punuar fort qe e meritoi BESIMIN e nje milion shqiptareve.Kjo eshte forma dhe permbajtja e kontrates qe mbyllet vetem me 18 qershor 2017;per t’i hapur ,me verdiktin e shqiptareve,udhen kontrates se re te kater viteve 2017-2021.
  Cfare e ngut krye lsi-stin,qe tani ne prill ?????? Per c’besim po lutet krye lsi-sti ?????
  Bukur,po ia mberrin Vetting-u,,,,ky eshte shkaku I vetem I ngutjes se protagonistit ,”me qetesi,por pa dashuri”.

 24. Albi says:

  Qeveri “Besimi” ? Ndaj kujt o Ilir.Qeveria eshte e bisimit te sovranit qe e votoi koalicionin e majte me PS ne krye. Ne rast se besimi jot apo i LISI ne teresi eshte lekujdur ndaj kesaj qeveria kjo tregon qe je bere pjese e çadres , Po kjo ka ndodhur jo per faj te PS-se por te frikes qe keni JU TE GJITHE SE BASHKU nga VETTINGU . Ne fakt PS -ja ka vetem nje faj qe ju futi ju ne koalicion .Mateni fuqine tuaj te vetem ne zgjedhje nen siglen “ME NE KUSH DO TE VJEDHE “.

 25. shoku says:

  Meta dje tha: Nese lsi do te zgjedhe te majten apo te djathten, zgjedh te majten, nese zgjedh midis demokracise dhe diktatures, zgjedh demkracine.
  Ky prej shekujsh ka treguar se thote te kunderten e asaj qe medon.
  Ndersa une i drejtohem shqiptareve, atyre qe kane ne dore fatin e fundit historik per te bere shtet.
  Nese doni drejtesi, perkrahni Edi Ramen.
  Nese doni dinjitet, perkrahni Edi Ramen.
  Nese doni Shqiperine si Evropa perkrahni Edi Ramen.
  Nese doni qetesi dhe garanci sociale, ekonomike, financiare perkrahni Edi Ramen.
  Nese doni te na respektojne si njerez te barabarte ne bote perkrahni Edi Ramen.
  Nese doni nje te ardhme me ambjent te paster, pyje, natyre te bukur perkrahni Edi Ramen.
  Nese doni qe Shqiperia te mos quhet ” vend qe nuk behet me” perkrahni Edi Ramen.
  Nese doni qe fqinjet tane te mos na marrin troje, apo te tallen me ne perkrahni Edi Ramen.
  Nese doni te jemi me te vertet krenar per emrin perkrahni Edi Ramen.
  Nese doni shtet, perkrahni Edi Ramen.
  Ky eshte kushtrim: MEMEDHU NA THERET; TE PERKRAHIM EDI RAMEN.

 26. aston vila says:

  Burri me legen politikan qe ka pare shqiperia…ilir meta. .. PA shtyll kurrizore…..ptu harram qumshti i nenes o antishqiptar gjakprishur….

 27. SBB says:

  Meta kerkon qe Rama te kete besimin e opozites!!!!!!Cili eshte ai opozitar qe mbeshtet kreun e pozites? ky kerkon rrezimin e Rames qe te dale vete ne krye.Me dobiclleqe ka arritur deri ketu MEta,pas kesaj dobiclleqet do ti ngecin ne fyt.Kur kerkon ti besh varrin shokut,bie vet brenda-thote populli ipagabueshem qe do ta vertetoje kete me 18 qershor kur Meta te shkoje ne te semes

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *