PD tërbohet me darkën Rama-Meta dhe thumbon kreun e LSI-së: I shkurtri e mbylli gojën…

Partia Demokratike është tërbuar nga darka e djeshme Rama-Meta, pasi duket se i jep një goditje të fortë shpresave të saj për një aleancë me Ilir Metën.

Ky i fundit, me sa duket ka vendosur të vazhdojë me Ramën edhe 4 vjet dhe kjo gjë ka shkaktuar irritimin e demokratëve.

Oerd Bylykbashi ka bërë një status në FB, ku irionizon darkën e Ramës me Metën dhe thumbon këtë të fundit, se e mbylli gojën përfundimisht para “qelbjes së peshkut”.

Osht qelb ka hone!

Te markata e peshkut ishin dy tipa, njëri i gjatë dhe tjetri i shkurtër që po shisnin peshk me tezge. Afrohet një burrë i vjetër dhe i pyet:

– I freskët është ky peshku, mer çuna?

– Pooo, shumë i freskët, sapo është kap. – i thonë këta të dy.

– A ta shoh pak? – pyet i moshuari dhe mori një peshk, e pa me kujdes, i mori erë tek bishti dhe rrudhi fytyrën.

Tipi i gjatë nuk e mbajti gjuhen dhe i tha:

– Eh mer xhaje, s’merrke erë fare nga peshku! Si të mbaka plaka te shpia?! Po pse re, te bishti shihet peshku a është i freskët apo jo?! Te koka re, aty qelbet peshku, po ku mer vesh ti! Leje plaken t’boj pazar me mire.

I moshuari e pa një herë nga poshtë lart, se helbete ishte zullap i gjatë, i hodhi një sy edhe shokut të tij të shkurtër e ia priti:

– Te keqen xhaja qeke hazer xhevap. Ke të drejte, peshku qelbet nga koka, po më ka mësu baba se kur mban erë bishti, koka osht qelb ka hone (me kohë). Ky mbaka erë mer xhaje e të qelbka qysh n’bisht.

I gjati ngeli si pemë, kurse i shkurtri qeshi pak, por e mbylli gojën se bashkë po e shisnin peshkun”, shkruan Bylykbashi.


RAMA -META TAKIM by trelosjermatis

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “PD tërbohet me darkën Rama-Meta dhe thumbon kreun e LSI-së: I shkurtri e mbylli gojën…”

 1. INA says:

  ORRT!!😄😜🙄E MERITONI ,!
  JENI DËSHTAK.!PRANOJENI,!DHE LERENI REHAT KËTË POPULL.!

 2. Qytetar says:

  Ske pare gje akoma Ti xhuxh maxhuxhi i Durrsit.Beni gati sapunin.

 3. wickedgame says:

  Bo ca bohet keshtu ,keta zihen gjith diten ne darke flejn bashke.Po Mona nuk mori pjese ke ngjalat .Piktor me zhgenjeve ,mire heren e pare po tani.Kesaj rradhe me vjen keq po nuk ta jap voten ,nuk e pertyp dot kete marveshje ,turpi te uroj suksese ne jete.

 4. Viola says:

  Kur dhelpra nuk i harrin rrushte thote jane te pa bera

 5. Aqif Sauku says:

  Byrazer Bylykbash,

  Vallahi sebeb çok gjyzel ke gjete mer jahu. Je turk i modh fare.
  ja ke bo mire ketyre qafirave antiturq se bone venin qenef.
  Ne no duhet çuni i Xhelalit e ti or Bylykbash per i çik sevap se vallahi i kemi
  dylberat pa buke mer.
  Osht gjynoh or Bylykbash byrazeri pa siklet per milet duhet dyfek he medet.
  Ej vallah e me salep e çik boze me e lage i çike kapzerin.

  Rrnofte sa malet byrazeri Erdogan se ke ai i kemi shpresat.

  Byrazer Aqifi

 6. Vuçuçiçi says:

  Filluan nga bejtet dhe nga humori , sepse u mungojne aftesite per analiza dhe per idera, projekte ne favor te demokracise per tia servirur ketij vendi. Por keto rrjeshta i shkojne me mire per shtat ketyre qe i tregojne , sepse peshku i madh eshte i lloit krap “Trap” qe gjendet edhe ne veri e dhe ne dyrrah. More te bekuar po filluat nga meselete, dijeni se edhe militantet tuaj do ju kthejme menderen, sepse me meselera dhe prralla nuk drejtohet as shteti as pushteti as opozita dhe as pozita, prandaj merrni kthese dhe na tregoni idera, projekte per zhvillim ekonomik, politik, social, ndryshe “puthuni me Milon”. tung Presidenti Vuç- Iç

 7. Fatosi-kosove says:

  Per bylyk-bashen do te shkonte mire ajo thenja e vjete popullore;
  Shkon nje as i gjate as i shkurter ne pazar te bylyk-bashes dhe do shef njerin qe bertet pa ndaluar si ne qader,ai burri afrohet dhe epyet po çfar shet more i dashur,dreqen i pergjigjet tregtari qe kishte nje thes para veti,po ma zgjedh nje i thot burri,tregtari ia kthen merre cilin te duash se si ne krye si ne fund te thesit te gjithe te njejte jane,
  E pra bylyk-bash qe po na shtihesh si me i menqur dhe si i urti i qads,meta e ka kuptuar se ne PD e ne qader te gjithe te njejte jeni,vrases naten qe qani diten,prandaj meta duhet te zgjedhe ose vrases me vrasesit ose kunder vrasesve qe jane futur ne qader dhe po presin te krise lufta,e pasi meta siq duket do ju le me gishta ne goje,ju kisha sugjeruar qe ta ruani nje gisht per ta futur pas se do tju duhet,ose filloni e hajeni njeritjetrin siq bete me azemin,Pashkon,Olldashin,apo me baxhanakun ne Gerdec,dhe per kete sju mungon asgje vrases jeni me bollek kurse edhe kuzhinjer fazlliqi do ju pregadit ushqimet dhe shlivovicen.
  Turp te kesh bylyk-bash por edhe me turp per ata gjynah qe i keni ne qader sepse juve si vrases deputet ju ece mire rroga,ju paguajne shqiptaret,ju paguan serbia e greqia per çdo vrasje e per çdo krim qe beni,ju beni argatin e tyre dhe shtihuni sikur jeni njerez!

 8. Spartaku says:

  Ore tej Bylykbashxhuxhi! A shikon ti se jini qelbur ju branda çadres,qe nuk i afrohesh dot se bje era shurre? Me te qelbur e me te felliqur se ju te pd-ke, nuk ke ku e gjen ne asnje vend.Ne parlament beni mire qe nuk vini,se qe kur jini larguar juve,eshte pastruar ajri.Ju o Bylyk,te pellcisni,se Edi Rama do jete kryeminister edhe per shume kohe,se e do populli.Juve nuk u do,se jini fashista.

 9. Keta te pd-ke,terbofshin dhe marçin malet kuturu si te shkalluar. U befshin mut t’i hane qent.

 10. ToniTR says:

  Morali i fabules: i shkurtri duhet te lej restorantet e peshkut dhe te shkoj te haj pizza dhe te kercej napolonin tek cadra e Oerdit!

 11. Flori07 says:

  Sa keq per Oerdin, filluan bejtjet, dhe humoret sepse u mungon kultura te shkretit qe te analizoje dhe te studioje mire e mire situaten. Harroi se kane bere kerdine ne tete vitet e pushtetit te tyre duke u krijuar vetem probleme shqiptareve dhe Shqiperise. Po helbete dhe do flasin lart e poshte se ndryshe do ju u harronte emri me gjithe fytyre!

 12. Pal says:

  O Byk, po ju jeni duke shitur pallavra aty te cadra. Por nuk u a blen njeri.

 13. Ivan i madh says:

  Eh or derdimen ju ka mplakur para kohe gjyshi Berisha duke ju hequr oksigjenin. Tani me qe sri dot ne cader se eshte me prostat dhe smund te vije tju tregoje vete peralla ju ka lene juve ti tregoni. Qe te mbani ne cader njerezit qe skane pune ose kane frike nga ligji dhe drejtesia per zullumet e krimet qe keni e kane bere. Lulushi pellet si gomar ne cader kur se ju te lajthiturit shkaraviteni ne fb idiotesira e gjyshit anormal Berisha duke i deformuar ato.

 14. vaso says:

  Koalicionet para zgjedhore jane korrupsion.Nuk garantojne zgjedhje te ndershme.

 15. Besjana says:

  Sa poshte ka rene opozita Shqiptare. E po zhytet cdo dite e me shume. Degradon me banalitete te tilla saqe bejne ofendime te tilla. Vajmedet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *