Rama bën bilancin, hedh ‘piketat’ për mandatin e dytë: Nga u nisëm dhe ku jemi, çfarë do bëjmë në të ardhmen

E ndërsa jemi vetëm pak muaj larg zgjedhjeve të 18 qershorit, kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në “Facebook” na ka kujtuar për punët që ka bërë lidhur me rritjen ekonomike në vitin 2106.

Rama ka publikuar një bilanc të rritjes ekonomike në vend, ndërsa pohon se për 2016­-ën, rritja është 3.5 %.

“Rritja ekonomike e konsoliduar për vitin 2016. Është shumë krahasuar me nga u nisëm, por nuk mjafton për Shqipërinë që duam.

Kemi ende shumë punë për të bërë për të rritur më shumë ekonominë, punësimin dhe për të shtuar më tutje rrugën e mirëqenies”, shkruhet në mesazhin që ka postuar Rama.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *