Bashës i vjen zëri, përshendet qëndrimin e Metës: Mirësevjen tek ne…!

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka pëershëndetur nga çadra e protesës deklaratën e kreut të LSI Ilir Meta për një “qeveri besimi” që të realizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Mbrëmë njëri nga aleatët e koalicionit qeverisës është shprehur se ndan të njejtin qëndrim me ne për zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Mbrëmë duke vendosur këto interesa parësore për Shqipërinë një nga dy partnerët e Qeverisë ka bërë zgjedhjen e tij.

Dhe i themi: në qoftë se kjo zgjedhje është e sinqertë mirësevjen te “Shqipëria e para”.

Nuk kërkojmë pazare politike, aleanca të kurdisura.

Ky është rasti ti drejtoj një thirrje të drejpërdrejtë njeriut që është identifikuar zyrtarisht dhe logjikisht si pengesa e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme: të reflektojë dhe ti hapë rrugë përmes një dialogu politik një qeverie teknike me mbështetje të gjerë politike, e cila do zbatojë deri në fund ligjin për dekriminalizimin duke nxjerrë çdo person të inkriminuar nga çdo zyrë e shtetit”, deklaroi mes të tjerave Basha.

Ai është shprehur se nuk do të ketë asnjë Pazar, në kurriz të interesave të qytetarëve shqiptarë.

 

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Bashës i vjen zëri, përshendet qëndrimin e Metës: Mirësevjen tek ne…!”

 1. "horri i bulevardit" says:

  Hjduti i floririt, Ilir mETA ME bllokun e zi, ngaterron Edi Ramen me Fatos Nanon, qe nderronin karriken, sa here qe shanin grate e njeri tjetrit, por harron se perballe ka Edi Ramen qe ka mbas vehtes shumicen e shqiptareve qe me Voten e tyre, do ta cojne LSI-ne e likes ne ferr.
  BAFTJAR VOTO VETINGUN, por kur te ciceroje Klement Balili per aferat me LSI-ne dhe like floririn, do ta shifni se po ky meta do te duket si nje i shkerdhyer, qe pret ta ngopin mire para e mbrapa.

 2. beni says:

  Ik mor konia e Berishes. VRases dhe hajdute si Puna juaj i bejne nder shqiptareve nese nuk hyjne ne zgjedhje. zhdukeni njehere e mire nga skena politike.

 3. TR says:

  hajde politike kurve hajde……ju doni litarin se sapun keni….te vini pith semes dhe te vene mend te tjeret qe duan politike…fuck!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Lumi says:

  Qe “s’do kete pazar politik” e besojme se ke qene gjithmone i tille “i ndershem;i lire; jo dallkauk;i paster moralisht dhe materjalisht”.
  Shpresojme qe me Ilirin do ndertoni ndonje tjeter rruge si ajo “e kombit”;se edhe Likja eshte ca holle.

 5. Meta, Ilir says:

  Mire se ju gjeta!

 6. Kris says:

  Eshte problemi i reformes ne drejtesi! Meta ashtu si Berisha dhe i biri po edhe Basha kane frike! Aty duhet oare e gjithe levizja Berisha-Basha me shprese nga Meta! Sinqerisht une mendoj qe kjo Mafie do te fitoje mbi Ramen! Dhe me vjen keq per cfare po ndodh!

 7. Fatosi-kosove says:

  Prit edhe pak lul,pas 18 qershorit besoi se do te gjej edhe pa ftesen tende,do te bashkohuni ne te nhjeten biruce pasi shqiptaret jane ngopur nga vrases si ti e kurva si meta qe ehre ta kthen bythen ty here PS-s,prandaj prit edhe pak lul se do pergjigjesh per te gjitha edhe per keto “deklaratat” e metes qe luan te njeten valle si ty,”po ma ka anda por po me dhemb”,e dhasht Zoti pas 18 qershorit do behen te gjitha edhe vetingu dhe bashke me ju do te kete edhe shum te tjere edhe baba yt sali berisha edeh vllau yt fazlliqi edhe ushtaret tuaj,noka,paloka,bumqi,bylykbashi,strazimiri e strazikeqi e shum te tjere lul.

 8. pjeter says:

  KAM FRIKE SE META NUK KA MARRE PARASYSH EDHE NJE MUNDESI TJETER QE MUND TJA PRISHI PLANET KOMPLET, PO VAZHDOI KESHTU,MUNDET EDHE TE POZICIONOHET NE MES DY ZJARREVE NDOSHTA KA DESHIRE TE ANASHKALOJE PERGJEGJESITE QE KA DHE KAPASUR NE KEQ QEVERRISJET TE ATIJ VETE EDHE TE ANTAREVE TE PARTISE SE TIJ, POR MUND TI KTHEHET NE NJE BUMERANG, NJE GJE ESHTE MESE E QARTE, AI NUK DO ZGJEDHJE TELIRA, DO ISHTE KATASTROF PER LSI-NE ME SHUME SE PER PD-NE, AI BEN GJITHE KETE LOJE DUKE PRETENDUAR NJE ELEKTORAT TE TIJ, POR E DI SHUME MIRE QE ATJE KU KAMARR VOTA, I KAMARRE NE MENYRE TE ATILLE, QE PO TE BEHEN ZGJEDHJET ME TE VERTET TE LIRA PANDERHYRJE NEPER FAMILJET, ME KERCENIME ME HEQJE NGA PUNA, SIC KA BERE DERI TANI, DOTE MARRE ATE OBJEKT NE ATE VEND KU I PERSHTATET ME MIRE PER RENDESINE QE KA AI, DHE PER ATO QEPO BEN,,, ILIR META E DI SHUME MIRE QE PARTIA E TIJ QE DREJTON KA DY PROBLEME TE MEDHA, NUK KA NJE ELEKTORAT TE VERTET E TE MIRFILLTE, DHE KA PROBLEME SERIOZE ME ANTARET E PARTISE SE TIJ PER SA I PERKET VETINGUT, KURSE PD-JA, KA PROBLEMET SERIOZE VETEM ME VETINGUN, NUK ESHTE SHUMEICE POR KA ELEKTORATIN E VET DHE MUNDET TE BEHET PO FILLOI STRUKRIMINE SAJ, ENJEJTA GJE PER PS-NE, AJO KA PROBLEME ME DISA PER VETINGUN, POR PO NUK KA PROBLEME PER ELEKTORAT, KESHTU QE META ESHTE I DETYRUAR TE QENDROJE MBI UJE DUKE KERKUAR TE BEJE EKUILIBRISTIN, POR PO KALON MBI FILL TE HOLLE, DHE PO JU KEPUT AI FILL, BIE NE HUMNERE , NUK THYHEN VETEM HUNDET, POR DERRMOHET,AI VETE MUND TE JETE I AFTE TE SFIDOJE RRYMAT EKEQIA, NUK MUND TE THUASH TE NJEJTEN GJE PER KOLONELET E TIJ, PSH, LUAN RAMES I DHANE NJE LEKSION NGA KAVAJA, QE DUHET TE PERGATITESH PER C’KA DUHET TE DEKLAROSH, JA SHQYEN MASKEN E NDERSHMERISE, I THANE ULE BISHTIN LUAN, SE NUK JE DHE AQ I VIRGJER.

 9. ANDI says:

  qeveri besimi? besim per cfare njerzit votuan ne 2013 dhe i dhane besimin ksaj qeverie qe eshte tani se kuptoj fare qeveri besimi?????? hajde shpikje hajde te lumte like i luajte mire kartat uroj qe rama i ps te dale i vetem ne zgjedhje peccato che noi che siamo all estero che non possiamo votare ky eshte gabimi i edi rames duhet te na jepte mundesi edhe ne te votonim jam i sigurte qe shumica do votonte ps te gjithe presim vettingun por rruga qenka shume malore kam shume besim neqoftese edi rama del i vetem ne zgjedhje i fiton se populli eshte zgjuar tani e kupton shume mire kush punon per shqiperin dhe kush jo dhe si erion brace duhet te dalin te gjithe deputetet e ps te shprehin voten kunder qeverise se besimit . besim me ke ? me salen?me bashen?me ilirin?me benin qe ecen vete?e kane pasur besimin e popullit shqitar per shume vite dhe vetem e kane shperdoruar per interesat e tyre tani eshte momenti i duhur o te behet shqiperia o ne djall te veje nuk vine me keto kohe forca EDI RAMA.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *